Як вибрати пямятник

10-20-2021

Вибір і замовлення пам’ятника з натурального каменю часто викликає багато питань, відповісти на які самостійно досить складно, а фахівців і професіоналів, які могли б допомогти в цій вузькій сфері, не так багато.  У даній статті ми розберемо, як не помилитися, зробити правильний вибір і не втратити багато часу при виборі пам’ятника на сайті https://omega-ritual.com.ua/

Перш ніж приступити до вибору, ви повинні визначитися чи потрібен вам окремий пам’ятник, або ви плануєте оформити всю ділянку. Окремо варто подумати про складному пам’ятнику, скульптурі або меморіальному комплексі, — це вже нестандартне завдання, вирішуючи яку, не обійтися без роботи дизайнера або архітектора.

Завдяки шрифтам, портрету, графіці та іншому художньому оформленню кожен пам’ятник індивідуальний, але більшість все ж мають типові форми і обриси.

Якщо розглядати найбільш часто зустрічаються типи пам’ятників, то це поодинокі, групові (для двох і більше осіб), а також християнські і мусульманські пам’ятники, для яких релігійна символіка є основою форми.

Пам’ятники для однієї людини можуть бути дуже різними, але найчастіше зустрічаються вертикальні стели висотою від 60 до 120 см.найпростіші — прямокутні, стели з простим або радіусним заокругленням, представляють найбільш універсальний тип пам’ятника, який підійде більшості. Завдяки своїй лаконічності і відстороненості такі пам’ятники добре виглядають як окремо, так і в групі.

Якщо занадто проста форма вам здається недостатньо індивідуальної, можна розглянути пам’ятники з більш складним силуетом, в якому криволінійні обриси можуть додавати певну інтонацію. Найбільш часто зустрічаються форми таких пам’ятників – “хвиля”,” прапор “і”ваза”. Є і більш складні – “купола”, “плечі”, “кокошник”, ” щит ” та ін всі ці форми не тільки виробляються, але і спочатку придумані в нашій фірмі, хоча і використовуються багатьма іншими майстернями.

Групові пам’ятники для двох і більше осіб частіше мають горизонтальну орієнтацію, що дає більше можливостей для компонування портрета і шрифтів. Найпоширеніші розміри таких стел-50 х 100 см.і 60 х 80 см. В цілому, обриси горизонтальних пам’ятників повторюють вертикальні, але є і такі характерні форми, як “книга” або “ліра”.

Різної орієнтації можуть бути також і скелі-стели з грубо обробленими або зовсім не обробленими краями, що дозволяють зберегти природну природну форму каменю.

Будь-який вертикальний або горизонтальний пам’ятник можна доповнити християнською символікою у вигляді художньої графіки, але часто православні і католицькі хрести використовуються саме в якості окремої форми, яка значно підсилює релігійний символізм. Найхарактерніший приклад такої форми-це прості або фігурні хрести на різних підставках. Існують і так звані “хрест в скелі” і “хрест в плиті”. У таких пам’ятках цей християнський символ також є самостійним, але формується вже з грубо обробленої поверхні каменю або з полірованої поверхні стели різного обрису. Таке рішення дозволяє, зберігаючи акценти, розширити місце для портрета, тексту і графіки.

1. Окремо варто згадати оригінальні пам’ятники і пам’ятники з різьбленням. Перебуваючи в трохи дорожчому ціновому сегменті, такі вироби займають проміжне місце між простою типовою продукцією і зробленої на замовлення за індивідуальним дизайном. Більш того, деякі оригінальні форми, спочатку виконані як окремий дизайн-проект, і пізніше виявилися затребуваними, таким чином, розширивши ряд типової продукції.

Пам’ятники з різьбленням роблять будь — яку стелу менш відстороненою і ближчою і легкою для сприйняття, а найпоширеніші форми для такої обробки-це різні квіти.

Логічним продовженням різьблення по каменю є скульптура, частина якої представлена у вигляді вже готових виробів в наших салонах, але більша частина — це індивідуальні замовлення різного ступеня складності.

Якщо ви не змогли знайти підходящий варіант серед готової і типової продукції, ми можемо зробити проект для будь-якого вподобаного вам пам’ятника, побаченого в нашій галереї, а також придуманого нашими дизайнерами або особисто вами.