Як вибрати курси англійської мови

3-13-2021
Про школу - Школа англійскої мови у Харкові: школа вивчення англійської мови,  кращі курси з англійської - www.hotspot.school
 

Як вибрати курси іноземних мов

Сьогодні відкрити курси навчання іноземним мовам стало набагато легше, ніж раніше. Та й попит на мовні курси та послуги репетиторів англійської мови зростає. З одного боку, це призвело до буму пропозицій у цій галузі, з іншого – до великої кількості різного роду неякісних гравців. Відкривши добірку курсів іноземних мов, людина, далека від цієї сфери, буде спантеличений величезним вибором. Але не варто впадати в паніку – давайте розберемося, що потрібно зробити для правильного вибору курсів іноземних мов. Також хочемо вам порекомендувати https://www.hotspot.school/uk/general-english-ua/ Школу англійської мови «Hotspot». 

Перше що спадає на думку – обдзвін. Майбутній студент сідає і починає обдзвонювати компанії за списком з метою знайти найбільш прийнятний варіант щодо ціни. Ідея хоча і здається на перший погляд непоганий, насправді ні куди не годиться: справа в тому, що ціна при виборі курсів іноземних мов не головне (згадайте відому казку а. С. Пушкіна!). Важливо розуміти, що саме пропонується за певну ціну. Крім таких показників, як вартість однієї академічної години та заявлена кількість годин, необхідних для проходження одного рівня, важливо розуміти реальний відсоток засвоєного матеріалу у студентів після закінчення одного рівня навчання. Хоча цей показник і є індивідуальним для кожного окремо студента, але, будучи усереднений, він безпосередньо характеризує якість роботи мовної школи. Наприклад, якщо після проходження одного рівня більшість студентів засвоюють менше 80% матеріалу (що визначається підсумковими тестами), це означає, що проблема не в студентах, а в не коректної організації навчального процесу або поганій роботі викладача.

Більш детальну інформацію про рівні навчання англійської мови можна отримати з цієї статті.

Не сумлінні школи іноземних мов зацікавлені в тому, щоб їх студенти якомога повільніше проходили кожен з рівнів навчання, не піклуючись про якість навчання і, таким чином, даючи лише частину матеріалу, передбаченого кожним з рівнів навчання. Завданням таких мовних шкіл є не навчити, а вчити. Причому, чим довше, тим краще. Таким чином, ми приходимо до висновку, що при спілкуванні з менеджером мовної школи потрібно постаратися зрозуміти яким конкретно лексичним і граматичним матеріалом ви оволодієте після закінчення курсу (зазвичай зміст курсу детально описано в підручнику), і скільки буде потрібно часу для засвоєння матеріалу потрібного вам рівня в обсязі не менше, ніж на 80-90% (а в ідеалі – на всі 100%).

Якість роботи школи іноземних мов (мовних курсів) заснована на трьох головних складових:

1) методика

2) кваліфікація викладачів

3) організація навчального процесу

Матеріалом, який вам необхідно вивчити на курсах того чи іншого рівня, володіє майже кожен випускник факультету іноземних мов. Однак, величезне значення має спосіб подачі цього матеріалу, тобто власне, методика викладання. Вибравши собі дві-три вподобані мовні школи, ви можете сходити на пробне заняття. Бажано саме до того викладача, який буде вести вашу групу. Більшість мовних шкіл такі пробні заняття проводять безкоштовно. Після того, як ви проведете на уроці хвилин 40, зможете зробити певні висновки. Перше-атмосфера, як викладач себе тримає зі студентами, чи приємна вам його манера. Друге-чим ви займалися, перекладали сухі тексти, або ж виконували цікаві, а головне – різноманітні вправи. Третє-навчальний матеріал, що він із себе представляє: в ідеалі це має бути сучасний підручник одного з провідних британських видавництв, що включає, крім самого підручника робочий зошит для виконання домашніх завдань і аудіо-матеріали.

На сьогоднішній день більшість мовних шкіл використовують комунікативну методику. Однак, заковика в тому, що для правильного її застосування необхідні викладачі, які розуміють, що цей таке і вміють ефективно планувати і проводити уроки в рамках цієї методики.

Кваліфікація викладача-це одна сторона медалі. Задавшись питанням, які саме існують кваліфікації викладачів, що підтверджують володіння комунікативною методикою, ви легко зможете зрозуміти, у кого варто вчитися, а у кого немає. Справедливості заради, необхідно відзначити, що якщо вас цікавить який-небудь окремий аспект англійської мови, наприклад – англійська граматика, то вам немає необхідності піклуватися про те, щоб ваш викладач знав і вмів ефективно застосовувати комунікативний метод навчання англійської мови. Для того, щоб пояснити граматику і допомогти з виконанням граматичних вправ знання технік, що застосовуються в комунікативній методиці викладачеві не потрібно.

Друга сторона медалі-організація навчального процесу. Це поняття включає і контроль за якістю роботи викладачів з боку адміністрації школи в особі директора з навчання, і правильний розподіл студентів за рівнями, і використовувані підручники і додатковий матеріали, і контроль якості – проміжні тести, що дозволяють адміністрації школи бути в курсі того, як протікає процес навчання. Також має значення кількість навчальних годин на тиждень – як показує практика, курси з інтенсивністю менш, ніж по 6 академічних годин на тиждень мало ефективні.

Взявши до уваги все вище викладене, ви зможете підібрати найбільш оптимальний варіант курсів іноземної мови і не будете шкодувати про даремно витрачений час.