Як вибрати книги для дітей

10-11-2019
Нужные книжки: Подстригаем ноготки (новый дизайн)

Всі діти обожнюють слухати казки на ніч, проте далеко не кожному подобається самостійно пробиратися крізь хащі букв і слів. Добре, якщо до чотирьох – п’яти років дитина вже почав проявляти інтерес до букв, звуків і складах. Але цього мало: головне, щоб майбутній школяр по – справжньому зацікавився читанням. А для цього потрібно правильно підібрати перші книги. Отже, ви прийшли в книжковий магазин. Розповідаємо і показуємо на прикладі книг дружнього fifth-ocean.com.ua видавництва. Насамперед, дитині сподобається читати про дітей — таких же, як він. Історії про героїв, в яких можна дізнатися самого себе, завжди викликають цікавість. Сам текст теж не повинен бути надто об’ємним.

Для першого самостійного читання відмінно підійдуть тоненькі збірники простих маленьких оповідань. Чудово, якщо кожна історія вкладається в кілька абзаців. Нехай дитина бачить, що книжка йому по силам. Якщо ж ви пропонуєте дитині прочитати довгу історію, то переконаєтеся, що вона розбита на короткі, логічно завершені частини. Наприклад, у книзі дівчинка Ніка приміряє на себе образи кішки, собаки, черепахи та інших тварин. Кожна глава присвячена новому перевтілення. Дрібний шрифт ускладнює читання і стомлює очі. Щоб перше знайомство з літературою було для дитини легким і приємним, вибирайте книги, де текст надрукований великими літерами. Щоб книга привернула, а не відлякала дитини, в ній повинно бути мало тексту і багато цікавих ілюстрацій, що показують, що відбувається з героями. Якщо текст надрукований на занадто строкатому або темному тлі, дитині доведеться докладати додаткові зусилля, щоб розібрати слова. Набагато краще простий білий або ніжний пастельний фон.

Бажано, щоб книга була смішною. Якщо в ній є жарти, комічні ситуації, над якими можна посміятися, або весела гра слів, то дитина почне пов’язувати читання з позитивними емоціями. А саме цього ми й домагаємося. Пам’ятайте: читання — це не обов’язок, а задоволення. Вам потрібно зробити так, щоб починаю чому читачеві самому захотілося взяти в руки книгу, тому дуже важливо враховувати його смаки. Вирушаючи в магазин або бібліотеку, візьміть дитину з собою і дайте йому можливість особисто взяти участь у пошуку книжок на свій смак починаю-чого читача.