Як вибрати біблію

8-13-2020

 

Будь-християнин знає, наскільки важливо читати Біблію. У ній відповіді на всі питання … Поряд зі Священним Переданням, вона є частиною Божественного Одкровення – свідоцтва Бога про Самого Себе і про створеному Ним світі. Біблія допомагає людині стати краще і переглянути свої погляди на життя, відкриває новий світ і зміцнює нашу віру. Також хочемо порекомендувати вибрати біблію на сайті    христианский книжный магазин “bibles.in.ua”  

Перед початком читання

 • Благословення на читання і вивчення Священного Пісаніялучше взяти у вашого духівника або батюшки, у якого ви, як правило, сповідаєтеся.
 • Молитва перед читанням Пісанія.Хорошо, якщо читання Біблії передує молитва про розуміння читаного. Якщо ви забули або втратили текст цієї молитви, то перехрестилася і скажіть: «Господи, помилуй і благослови».
 • В яких умовах читати Біблію.Есть думку, що Біблію можна читати тільки стоячи в повній тиші перед іконою із запаленою свічкою. Чи означає це, що болять або мандрівний не можуть читати Писання? Звичайно, ні! Можна і потрібно читати Біблію якомога частіше, коли дозволяють час і місце. Головне – це наше прагнення пізнати Істину і зрозуміти, що хоче сказати нам Господь.
 • Частина молитовного правіла.Многіе християни включають читання декількох глав зі Святого Письма в своє щоденне молитовне правило. Це благочестива практика. Потрібно намагатися, щоб вона виконувалася неухильно.
 • Читати Бібліюлучше з самого раннього віку. Якщо дитина ще не вміє читати – хай йому читають дорослі. Зараз багато дитячих Біблій з барвистими картинками і адаптованими текстами для дітей будь-якого віку. Придбати їх можна в іконній лавці або замовити на православному сайті. Дитяча Біблія буде корисна і дорослим, хто тільки починає вивчати Святе Письмо.

порядок читання

 • Спочатку Евангеліе.Начінать читання Біблії необхідно з Євангелія (часто рекомендують з Євангелія від Марка – воно найбільш короткий і зрозуміле). Можна придбати окрему книгу, можна з тлумаченням. Добре прочитати Євангеліє кілька разів, твердо засвоїти його зміст і тільки потім приступати до читання інших біблійних книг.
 • Читати з толкованіем.Православние магазини і церковні лавки пропонують великий вибір тлумачень на книги Писання. Такі книги будуть особливо корисні.
 • Читання Старого Заветаподразумевает, що ви вже достатньо добре знаєте Новий Завіт. Якщо почати читання Біблії з одного із старозавітних книг, багато що залишиться незрозумілим, а різні місця історичних книг здадуться дуже бентежить.
 • Читання Апокаліпсісадолжно завершувати ваше перше знайомство з Новим Завітом і супроводжуватися вивченням тлумачень святих отців на цю книгу.
 • Псалтірьчаще читають під час постів або за упокій душ покійних. Але це не означає, що Псалтир не читається в інший час. Велика частина богослужбових співів заснована на Псалтиря. Святі отці радять якомога частіше вдаватися до читання цієї книги, особливо в дні печалі і смутку.
 • Щоденне чтеніе.Можно читати по розділу Євангелія і апостольських Послань в день. А якщо прочитувати в день по чолі з Євангелія, двом главам з Апостола і трьом зі Старого Завіту, то за рік Новий Завіт буде прочитаний 4 рази, а Старий – 1 раз.

Допомога у вивченні Біблії

 • Придбати навчальні матеріали.В інтернеті чимало відеоуроків по вивченню Святого Письма, є також і онлайн-курси. Але будьте обережні! Зараз існує чимало сект, які запрошують читати Біблію. Перед тим як прийняти рішення про вибір курсів, порадьтеся з батюшкою.
 • Завантажити Біблію на мобільний устройство.Большой вибір зручних додатків і програм дозволить вам читати Біблію в будь-якому місці, де б ви не знаходилися. За лічені секунди ви зможете знайти потрібну цитату, додати в закладки і використовувати масу інших функцій, які допомагають вивчати Святе Письмо. Встановіть додаток на мобільний пристрій, купіть диск або скачайте аудиоверсию Біблії, щоб мати можливість слухати Слово Боже в дорозі або подорожі. Зручно слухати тлумачення Євангелія на православному радіо або телеканалі.
 • Задавати вопроси.Не соромтеся задавати питання священику, якщо вам щось незрозуміло при читанні. У цьому вам допоможе проект «Батюшка онлайн», де кожен бажаючий може задати батюшці питання і отримати відповідь в режимі реального часу, а також сайт «Екзегет.ру».
 • Міркувати про прочітанном.Важно, щоб після читання було осмислення того, що ви прочитали. Перекажіть близьким прочитаний уривок, поділіться, читайте Біблію разом. У православних сім’ях є добра традиція спільного читання молитовного правила і Святого Письма.
 • Курси вивчення Біблії при храме.Есть парафії, які організовують заняття, де всі бажаючі під керівництвом священика або кваліфікованого викладача вивчають Писання. Буде дуже корисно відвідати курси катехізації та отримати духовну освіту.
 • Читання по зачалам- це спосіб вивчення Євангелія, який склався в Церкві протягом століть. При такому читанні кожен день прочитується по тому євангельського зачале (уривку з Біблії), яке зазначено в церковному календарі на даний день. Протягом року прочитуються всі Євангелія. Якщо читати кожен день по тим зачале, які вказані в календарі (а це значить, що вони в цей день читаються в храмі), відмовитися в Євангеліє, то воно відкриється з абсолютно іншого боку. І вже не подієва канва, що здається добре відомої, визначатиме осягнення Євангелія, а молитовна спряженість з внутрішньою красою євангельського тексту буде являти його сакральний духовний сенс.

Навіщо читати Євангеліє?

 • Щоб знати історію народження і життя, проповіді та вчення, розп’яття і Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа і наслідувати Його, як наприклад святості і безгрішності, в своєму житті.
 • Читання Святого Письма і життя за Євангелієм допомагають уникнути багатьох помилок і скорбот. Слово Боже вказує найважливіші, непорушні духовно-моральні орієнтири, якими необхідно керуватися заради порятунку від гріха і вічної смерті. Саме Євангеліє і свідчить нам про волю Божу, яку ми повинні прагнути виконати. Навчитися жити відповідно до закону любові можна, тільки читаючи Євангеліє і пізнаючи його.
 • Євангеліє втішає в скорботи і печалі. Недарма кажуть: нападає туга – читай Євангеліє! Коли читаєш євангельські оповіді, стає легше. Читання Євангелія – молитовний розмова з Господом, в якому душа отримує втіху й заспокоєння.

Молитва перед читанням Євангелія

Засяє в серцях наших, Чоловіколюбче Владико, Твого богопізнання нетлінне світло, і мисленния наші відкрий очі під Євангельських Твоїх проповідування розуміння, вклади в нас і страх блаженних Твоїх заповідей, та тілесні похоті вся поправше, духовне проживання пройдемо, вся, яже до благоугожденію Твоєму, і мудрствующе і деюще. Бо Ти просвічення душ і тілес наших, Христе Боже, і Тобі славу возсилаємо, з безначальним твоїм Отцем, і Пресвятим, і Благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 • Апокаліпсис (грец «одкровення»), Одкровення святого Іоанна Богослова – назва останньої книги Нового Заповіту.
 • Апокриф (грец «таємний, потаємний») – твори іудейської та ранньохристиянської літератури, складені в наслідування книгам Святого Письма про священних осіб і події, здебільшого від імені персонажів Священного Писання, не визнані Церквою канонічними.
 • Апостол- богослужбова книга, частина Нового Завіту, що містить Діяння і Послання святих апостолів.
 • Біблійний канон- книги Святого Письма, визнані Вселенською Церквою богонатхненними, на відміну від неканонічних, які, однак, також вважаються Церквою повчальними і корисними (до останніх відносяться Послання Єремії; книги Варуха; Товита; Юдифі; Премудрості Ісуса, сина Сираха; 2-я і 3-тя книги Ездри і три книги Макавеїв).
 • Біблія (грец «книги») – збори богонатхненних книг, написаних пророками і апостолами за велінням Духа Божого, Святе Письмо.
 • Старий Завет- збірник книг, що складають перший розділ християнської Біблії. Книги Старого Завіту написані до Різдва Христового.
 • Євангеліє (грец «благовістя») – перша частина Нового Завіту, що містить чотири Євангелія: від Матвія, від Марка, від Луки, від Іоанна.
 • Євангелісти (грец «благовісники») – автори чотирьох книг Нового Завіту – Євангелій: апостоли Матвій, Марк, Лука та Іоанн. Перший і останній були з дванадцяти, а другий і третій – з 70 апостолів.
 • Зачала- пронумеровані фрагменти текстів Євангелія та Апостола, на які вони розділені для використання при здійсненні богослужінь.
 • Новий Завет- частина Біблії (Святого Письма). У Новий Заповіт входять 27 священних книг: чотири Євангелія, книга Діянь апостольських, сім Соборних послань, чотирнадцять Послань апостола Павла і Одкровення Іоанна Богослова.
 • Стіх- невелика відокремлена і пронумерована частина тексту Святого Письма. Біблія містить 66 книг, розділених на 1 189 голів, що складаються из 31 173 віршів.

в

Читання тільки тоді буде приносити бажану користь, коли читається буде в міру сил і можливостей входити в життя, ставати правилом життя, а не простим, бездушним знанням. Яка може бути користь, що людина знає, що потрібно молитися, і не молиться; знає, що потрібно прощати образи, і не прощає; знає, що треба постити – і не дотримується постів; потрібно терпіти – і не терпить і т. д. Тому потрібно читати уважно і намагатися жити за Євангелієм. Старці радять також читати і перечитувати твори святих отців. Духовному зростанню межі немає.

Преподобний Никон Оптинський

Спершу помолися Богу, щоб Він направив твій розум зрозуміти Писання. Святе Письмо треба читати не для знання, а для того, щоб врятувати свою душу. Святі отці радять читати святе Євангеліє щодня. Читай не так, щоб тільки прочитати, але внутрішньо Молися до Господа, щоб відкрив очі твої сердечні для усвідомлення сили святого згідно з Христовою Євангелією; читай уважно. Досвідом пізнаєш духовну силу, що виходить від такого читання.

Схиігумен Іоанн (Алексєєв)

Розкриваючи книгу життя – святе Євангеліє, згадай, що ця книга вирішить твою вічну долю. По ній ми будемо судимі і, дивлячись і по тому, які були тут на землі по відношенню до неї, отримаємо в доля або вічне блаженство, або вічні муки. Книги ж святих отців подібні дзеркала: дивлячись на них уважно і часто, душа може побачити всі свої недоліки і виправити їх.

Святитель Ігнатій (Брянчанінов)

Велика сила божественного Писання і велике багатство думок, приховане в словах його. Тому старанно слухаючи йому, ми повинні багато відчувати його, щоб отримати з нього багату користь. Ось чому і Христос заповів: досліджуйте Писання (Ін. 5:39), – щоб ми не займалися тільки простим читанням їх, але щоб могли осягнути істинний його сенс.

Святитель Іоанн Златоуст

Більш за все слід полюбити читання Святого Письма, і так просвяти твою душу божественні вислови, і сяйво слова Божого та прожене темряву диявольську! Адже він поспішно біжить від тієї душі, яку просвічує божественне слово, яка постійно думає про небесне, в якій завжди живе слово Боже, силу якого нечистий дух не в змозі здолати.

Преподобний авва Пелагий

Не дозволяй, щоб душа померла від голоду, але питай її словом Божим, псалмами, співом духовних, читанням Святого Письма, постом і чуванням, сльозами і милостинею, надією і думкою про блага майбутніх, вічних і нетлінних.

Преподобний Єфрем Сирин

Коли ж читаєш, читай з ретельністю і сумлінно; з великою увагою зупиняйся на кожному вірші і не листи тільки перевертати старайся, але, якщо потрібно, не полінуйся і двічі, і тричі, і кілька разів прочитати вірш, щоб зрозуміти силу його. А коли сідаєш читати або слухати читає, помолись перш Богу, кажучи: «Господи Ісусе Христе! Відкрий вуха і очі серця мого, щоб почути мені словеса Твої і зрозуміти їх, і виконати волю Твою; тому що і серед приходька я на землі; Не ховай від мене, Господи, твої заповіді, бо конче відкриєш очі мої, і уpазумeю чудеса, явлені законом Твоїм (Пс. 118: 18-19). Бо на Тебе надіюсь, Боже мій, щоб просвітив Ти серце моє ».