Напевно, все після прочитання нової книги Еріка Бертрана Ларссена «На межі. Тиждень без жалю до себе» хоч на хвилину задумаються, а не влаштувати собі таку пекельну тиждень. Навіть ті, хто за життя воліє досягати цілей спокійно, плавно і без особливих стресів. Чому? Тому що ми всі, навіть найбільш збалансовані, ведемо рутинний спосіб життя, не помічаючи, як йде час. Ми погрязаем в рутині справ, пропускаючи щось дуже важливе. До вісімдесяти років, якщо пощастить і доживемо, ми проживемо близько 4160 тижнів. Ви точно пам’ятаєте, в які з них були щасливі, які взагалі запам’ятали? Ось цю одну, пекельну тиждень не запам’ятати просто неможливо.

Для багатьох людей в західних країнах книги Еріка Ларссена стали одкровенням. І перша книга «Без жалю до себе», і її практичне продовження, 7 – денний інтенсив «На межі», підходять до питання особистісного зростання досить суворо. Дуже складно розірвати звички, сформовані роками за кілька днів. Дуже складно вийти зі звичного, такого теплого і затишного, свого болота. Тиждень неймовірних зусиль передбачає вихід із зони комфорту. Для людей, які люблять і цінують комфорт, які живуть в приємних, «людських» умов такий вихід може бути дуже болючим. Цілком можливо, що нам, що живуть в непростих реаліях, легше зрозуміти суворих скандинавів, з їх мінімалістичним підходом до життя, ніж оточеним комфортом, американцям.

Ніхто не любить змін

І ось тут виникає таке питання: що може дати «пекельна тиждень» людям, які з дитинства звикли перебувати в некомфортних, складних ситуаціях? Чим книга «На межі» може бути корисна для нас з вами і наших співвітчизників? Хіба наше життя не є одвічна боротьба і виживання?

Все просто: ми теж звикли до своїх умов існування. Худо-бідно, але живемо. Кожен день встаємо, їдемо на роботу, повертаємося, готуємо вечерю, зависаємо в інтернеті. І порушувати навіть такий сумний розпорядок дуже не хочеться. Ніхто не любить змін. Навіть перебуваючи в сумній ситуації, людина буде чинити опір змінам.

Навіщо ж це робити? Тому що саме пекельна тиждень може вирвати нас з болота сумній повсякденності, розширить рамки реальності і допоможе змінити особисту картину світу. Є шанс знайти вихід з тієї безпросвітності, в яку кожен більш або менш завантажений.

Одного разу в Норвегії, в таборі Трендум, 1992

Як каже про себе Ерік Ларссен, він був непримітною, кволим підлітком, якого дражнили в школі. І таким же, нічим не запам’ятовується солдатом. Але він примудрився зібрати волю в кулак, і в таборі підготовки офіцерів у Трендуме показати відмінні результати.

Наступні дні закріпилися в моїй пам’яті як справжнє втілення пекла. Здається, ми йшли три дні і три ночі, але я не впевнений, так як відчуття часу мені змінило. Все, що я пам’ятаю, це біль у стегнах і плечах. Ця біль виявилася для мене досконалої нової — сильніше, інтенсивніше, ніж коли-небудь раніше. Я почав розуміти, що таке тиждень на межі. Десь на задвірках свідомості жевріла думка, що людина здатна витримати набагато більше, ніж йому здається. Ця думка допомагала мені залишатися на плаву. Відчуваючи нестерпний біль, я задавався питанням, як довго зможу її виносити. Я думав: ≪Це пекло, але я не вмираю. Поки я можу переставляти ноги, мені потрібно рухатися вперед≫.

З того випробування я виніс дуже важливу річ: якщо ти думаєш, що гірше не буває, виявляється, що буває.

Ларссен не просто вижив і завершив пекельну тиждень, але і був одним з тих солдатів, які продовжили навчання на звання офіцера.

Підготовка до пекельної тижня

Якщо ви зважилися на такий суворий крок, не нехтуйте ґрунтовною підготовкою. Цей період не менш важливий, ніж сама тиждень.

Проваливши підготовку, ви підготуєтеся до провалу. Бенджамін Франклін

Заздалегідь складіть план своєї тижня. Приділіть увагу таким питанням:

 • ваше життя на даний момент;
 • в яких областях укладено ваш потенціал, що ви можете поліпшити;
 • чітко для себе поставити цілі пекельної тижня і прописати стратегію досягнення.

Для початку, не бійтеся поставити важкі, практично не досяжні цілі. Цілі мають бути чіткими, відчутними і надихає. Вони повинні запалювати вас, кожен день мотивувати і надавати прискорення. Заповніть кожну вільну хвилину. Скажений ритм повинен початися відразу ж, з 5 ранку. Все, що ви відкладали до нескінченності (і в глибині душі знали, що не будете їх робити). Уявіть собі, що це останній тиждень перед кінцем світу. Встигніть зробити ВСЕ! При цьому важливо зберегти певний баланс, не можна жертвувати відпочинком, сном, здоровим харчуванням. Ларссен радить займатися спортом як мінімум раз в день. Крім того, можна підключити таку практику, як візуалізація.

«Можна візуалізувати пекельну тиждень і уявити, як ви проходите її в повну силу. День за днем, тиждень або цілком. Як ви будете справлятися з поставленими завданнями? Вам слід визначити перелік стимулюючих занять — і в особистому, і в професійному житті. Чим більш важку тиждень ви організуєте, тим більше отримаєте знань і тим сильніше відчуєте гордість і впевненість у собі.»

Ви будете відчувати страшний емоційне напруження – бажано залишатися людиною, не зриваючись на оточуючих. Це ваша особиста пекельна тиждень, а не їх. Постарайтеся протриматися до ранку понеділка до недільного вечора. А потім проаналізуйте поставлений і виконаний план.

Пекло – це туди!

Пережити таку тиждень – чертовски складно. Звичайно, її не можна порівнювати з випробуваннями, через які проходять спецназівці. Але для ніжного сучасної людини навіть той мінімальний рівень навантажень буде вкрай неприємний. Необхідний жорсткий режим. Це і підйом в 5 ранку і відбій о 10 вечора, заняття спортом, підвищена увага до харчування. Ви повинні поставити амбітні цілі на тиждень, ніяких соцмереж.

Тиждень починається о п’ятій ранку в понеділок і закінчується в десять вечора в неділю:

 • Вставайте в п’ять щоранку;
 • Лягайте спати в десять щовечора;
 • Працюйте наполегливо, будьте зосередженим, залученим і сумлінним протягом усього тижня;
 • Дотримуйтеся наміченого плану;
 • Постійно аналізуйте свій настрій і концентрацію;
 • Віддавайте собі звіт, яку соціальну роль ви граєте в кожен момент протягом дня, і на сто відсотків, тут і зараз, присвячуйте себе цій ролі;
 • Зберігайте піднесений настрій, позитивний настрій і рішучість;
 • Не забувайте про якісний відпочинок;
 • Підвищіть вимоги до своєї одязі та зовнішності в цілому;
 • Всі питання особистого характеру дозволяйте до настання ночі;
 • У робочий час — ніяких соціальних мереж;
 • SMS, дзвінки, електронні листи друзям в робочий час заборонені;
 • Розмови ≪про погоду≫ з колегами зведені до мінімуму;
 • Фізичні навантаження — мінімум раз на день, бажано вранці;
 • Протягом усього тижня — тільки здорова їжа;
 • Телевізор заборонений.

Не перегніть палицю

Дуже важливо правильно оцінити рівень навантаження. Крайнощі завжди шкідливі для організму і психіки. Людина може дуже ефективно підняти планку цілей, свою витривалість і перестане боятися змін, якщо буде оптимально підтримувати рівень стресу. Якщо це зробити надто різко, то ні про яку свободу не піде. Швидше, про ударі головою об стінку. Якщо ваше тіло відреагує фізичним захворюванням на дуже високий рівень стресу, то такий експеримент може закінчитися плачевно. Тому настійно рекомендуємо знайти свій власний рівень стресу і темп його нарощування.

«На межі. Тиждень без жалю до себе» Ерік Бертран Ларссен

Купити книгу «На межі. Тиждень без жалю до себе» Еріка Бертрана Ларссена в інтернет-магазині kniga.biz.ua

У статті використана фотографія Еріка Ронера, професійного лижника і веселого екстримала:https://www.instagram.com/erikroner/