Зараз такий час, коли всі ми пишемо. Навіть якщо ми не займаємося цим професійно, ми пишемо повідомлення, пости в Фейсбук, тексти в блозі. Вміння добре писати – це вже не доля письменників, це must для будь-якого успішного людини. Але можна дорослому успішній людині навчитися створювати гарні тексти з нуля? Можна. Насправді, кожна людина носить в собі потенціал гарного оповідача. Його просто необхідно розбудити. І ще освоїти технічну сторону створення тексту. Це не складно. І все. Як це зробити?

Для всіх бажаючих почати, нарешті, добре писати, ми зібрали топ-5 книг, здатних навчити цьому ремеслу.

Пиши, скорочуй. Як створювати сильний текст (книга Главреда)

Одна з найпопулярніших книг цього року, зірка инстаграмов відомих рекламників і медійників. Призначена для всіх, хто пише тексти по роботі. Автори спеціально уточнили, що не збираються вчити створювати художні тексти. Тільки короткі, цікаві, зрозумілі й чисті послання, покликані досягти однієї мети – донести до читача вашу думку або ідею.

Як розповідати про свій продукт захоплююче і правдиво, «без убогих штампів і брехні», навіть якщо в цьому продукті є вади? Що таке сміттєві слова і що з ними робити? Як пояснювати складні речі простою мовою? Як очистити текст без шкоди для змісту? Де брати і як формулюватися правильні меси? Про все це дізнаєтесь із «Пиши, скорочуй».

Автор, ножиці, папір. Як швидко писати вражаючі тексти. 14 уроків

Книга відомого журналіста і письменника Миколи Конова, який працював у Forbes, Hopes & Fears, головного редактора журналу «Секрет фірми». Микола розробив власний спосіб розбудити в собі оповідача і навчає йому на курсах для письменників. Метод складається з 14 кроків створення цікавого тексту і всі вони зібрані в цій книзі. Після прочитання ви зможете писати статті, пости, лонгриды, нариси, слогани, навіть книги, в кінці кінців. Вибирати захоплюючі теми і придумувати заголовки. Доносити до читача зміст, а не білий шум. Що ще потрібне сучасній людині?

Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів

Це, напевно, найпопулярніша книга по письменницькому майстерності в світі. Її перевидавали тридцять (!) раз. Всього було продано близько мільйона примірників. Хто купував? Автори і журналісти, копірайтери, рекламщики і всі, чия робота хоч трохи пов’язана з інтелектуальною працею. Книга проста, лаконічна і дохідлива, як і її назва. Вчить писати про що завгодно: про людей, про подорожі, про себе, про техніку, про спорт, про мистецтво. Розповідає про правила та методи створення читабельного тексту. Назавжди вбиває в автора графомана. Однозначно must read.

Нейрокопирайтинг. 100+ прийомів переконання з допомогою тексту

У книзі зібрано цілих сто прийомів впливу на читача за допомогою слова. Як створювати ємні і запам’ятовуються заголовки, захоплюючу вступну частину, блок аргументації, як працювати із запереченнями і закінчувати текст так, щоб у читача не виникало ніяких питань – всьому цьому вчить «Нейрокопирайтинг». Особливо сподобається тим, кому доводиться створювати рекламні тексти, і кому набридли застарілі кліше.

Як писати так, щоб вам довіряли

Книга від колишніх співробітників Ogilvy & Mother вже стала класикою серед американських рекламщиків і журналістів. У ній зібрані прості і зрозумілі поради щодо побудови презентації, створення слоганів та розсилок, прямих промов, журнальних статей та інших текстів, які повинні працювати на одну мету – продаж, будь-то продукту, послуги або ідеї. Сам Девід Огілві особисто рекомендував працівникам тричі прочитати цю книгу. Ну а у нас немає підстав не довіряти порадам кращого копірайтера в світі, адже так?