Книга «Актуальний інтернет-маркетинг» — експрес-курс для молодого діджитал-бійця. В ній зібрані всі базові прийоми для залучення клієнтів з інтернету. Коротко, доступно, корисно. Попит на інформацію про інтернет-продажах не падає, і вже кілька місяців книга Антона Воронюка Олександра Поліщука регулярно потрапляє в лідери продажів нашого магазину. Ми вирішили розповісти вам про те, як пишуться сучасні українські бестселери, який шлях до читача пройшла ця книга, чому можна навчитися у авторів «Актуального інтернет-маркетингу» крім маркетингу.

Фото з сторінки видавництва IPIO на Facebook

Автори книги – експерти з десятирічним досвідом в інтернет-маркетингу. Антон Воронюк і Дмитро Лисенко відкрили агентство ефективного інтернет-маркетингу WebPromo в 2008 році, незабаром до них приєднався Олександр Поліщук. Через 4 роки вони запустили Академію інтернет-маркетингу WebPromoExperts. Сьогодні Антон Воронюк займає посаду керівника академії та директора з розвитку агентства WebPromo, а Олександр Поліщук – директор WebPromo. Клієнти агентства – Київстар, Vodafone, Воля, Нова пошта, Ашан, Метро, rabota.ua та ін. За 5 років в академії інтернет-маркетингу вчилися 4500 студентів, і ще 100 000 чоловік подивилися вебінари та онлайн-конференції.

Нелегкий шлях книги: від ідеї до видання

Природно, такі досвідчені інтернет-маркетологи знають, як продати свою книгу. А ось чи легко було її написати і видати? Як виявилося, не дуже. Ми вирішили порівняти долю книги «Актуальний інтернет-маркетинг» з художніми книгами, які люблять мільйони людей.

Ідея написати книгу про маркетинг з’явилася у Антона Воронюка, коли академія WebPromoExperts організовувала перші заходи. Реалізувати задумане він мріяв довгий час: «Перші чернетки з’явились 5 років тому і були поховані в більш пізніх нападках натхнення».

Іноді, щоб створити шедевр, доводиться не один місяць продумувати нюанси книги:

 • Федір Достоєвський 6 років виношував ідею роману “Злочин і покарання”;
 • Теодор Драйзер писав сюжет «Фінансиста» з 1904 по 1911 рік (7 років);
 • Роман Айн Ренд “Джерело” вийшов у 1943 році, а трилогія “Атлант розправив плечі” в 1957 році. 14 років знадобилося письменниці для створення шедевра.

Перші дві глави про SEO-оптимізацію та веб-аналітиці автор запропонував видавництву «Діалектика». Йому відмовили, так як матеріал виявився складним і не підходив популярну серію «для чайників». Така ж доля чекала рукопис у видавництвах «МІФ» і «Ексмо». І тільки співпраця з видавництвом «IPIO» і його директором Ольгою Іванової в 2017 році принесло результат.

Жоден з письменників не застрахований від відмов видавництв. Навіть автори бестселерів стикалися з нерозумінням і негативними оцінками:

 • Дебютний роман Стівена Кінга «Керрі» отримав 30 відмов від видавництв (1974);
 • Свій перший роман про Гаррі Поттера Джоан Роулінг опублікувала тільки через рік пошуків видавництва (1997);
 • Три книги Джоан Харріс не були видані, але четверта книга «Шоколад» (1999) стала бестселером, а її екранізації головні ролі зіграли Жульет Бінош і Джонні Дэпп;
 • Рукопис роману «Прислуга» письменниці Кетрін Стокетт відхилили 60 літературних агентів (2009).

За словами Антона Воронюка, чернетка книги «Актуальний інтернет-маркетинг» він написав за один місяць.

Коли ідея дозріла, книгу можна написати навіть за 14 днів:

 • Всього за два тижні Чак Паланік написав «Бійцівський клуб»;
 • За три тижні Ентоні Берджесс створив культовий роман «Заводний апельсин»;
 • П’ять тижнів пішло у Енн Райс «Інтерв’ю з вампіром».

Написання матеріалу прискорив книжковий марафон, в якому брав участь автор.

Популярний книжковий марафон «National Novel Writing Month» вперше відбувся у 1999 році. Кріс Бэти, його засновник, вирішив тоді написати за місяць книгу з 50 000 слів. Для порівняння: це дорівнює кількості слів в романі «Великий Гетсбі» Фіцджеральда, але в 10 разів менше, ніж у «Війна і Мир» Толстого. 50 тисяч слів в місяць — це 1666 слів в день. Письменник привернув до заходу 21 учасника — своїх друзів і сусідів. У 2010 році в марафоні NaNoWriMo брали участь вже 200 000 тисяч людей, і 37 тисяч дійшли до фіналу. Більше інформації в книзі Кріса Бэти «Літературний марафон. Як написати книгу за 30 днів».

До роботи над книгою приєднався Олександр Поліщук, який сформував структуру «Актуального інтернет-маркетингу». Також матеріал вичитували керівники відділів WebPromo. 203 дня минуло від публікації поста з намірами видати книгу (про нього нижче) до отримання готового продукту, і за цей час автори 3 рази зірвали дедлайн. За підрахунками авторів, у чернетці книги було 29695 слів і 211353 символів.

Поради для тих, хто пише книгу від авторів «Актуального інтернет-маркетингу»

— Киньте собі публічний виклик

У липні 2017 року Антон Воронюк написав у Facebook, що він випустить книгу, якщо пост набере 1000 лайків. На сьогоднішній день у нього 714 лайків, але підтримка аудиторії, і інтерес до теми дали авторові впевненість, що така книга потрібна;

— Знайдіть свого читача

Так ви напишіть корисну книгу конкретному читачеві. А ще визначення аудиторії прискорить редагування матеріалу. У випадку з «Актуальним інтернет-маркетингом», цільова аудиторія книги — всі, хто хоче отримувати більше продажів з інтернету;

— Знайдіть місце для продуктивної роботи

Антон Воронюк зізнався, що половину книги він написав у таксі. Щоденна поїздка від дому до роботи, з лівого берега на правий і навпаки, у нього займає півтори-дві години щодня. Цього часу виявилося достатньо, щоб писати по декілька сторінок на день.

— Радьтеся з аудиторією

Автори книги не соромилися і запитували в соціальних мережах, які назва і обкладинка книги будуть привабливішими (ось і SMM в дії);

Стаття в тему: П’ять кроків для створення особистого медіа образу

— Вчіться у кращих авторів

На презентації книги Воронюк зазначив, що йому подобається стиль Дениса Каплунова і те, як він спілкується з читачами на сторінках своїх книг. Каплунов, до речі, теж з повагою ставитися до професіоналізму Воронюка і написав відгук на книгу: «Я бачу, як у свою справу Антон вкладає душу. Він викладає думки простим і зрозумілим мовою, поважаючи слухача і читача Впевнений, ця книга надасть вам вичерпні відповіді на багато питань і надихне на власні подвиги в світі інтернет-маркетингу».

5 причин прочитати «Актуальний інтернет-маркетинг»

1. Made in Ukraine

Як багато ви знаєте українських авторів, які написали практичну книгу? У нашому магазині таких не більше 40.

2. Досвід авторів

Webpromo співпрацює з провідними брендами України і зарубіжними компаніями. Деякі кейси клієнтів, а також їх власний Webpromoexperts, описані в книзі. Інструменти з «Актуальному інтернет-маркетингу» працюють в українському бізнесі, і головне – приносять прибуток.

3. Актуальна тема

Сьогодні складно придумати сферу, яка не могла б використовувати діджитал-маркетинг для залучення клієнтів та впізнаваності бренду. Кількість користувачів контенту в соціальних мережах зростає кожну секунду. Книга «Актуальний інтернет-маркетинг» навчить користуватися цими можливостями.

Компанія The Next Web, надала дуже цікаві інтернет-факти, на основі показників 2017 року:

 • у 2017 році кількість інтернет-користувачів перевищила 4 мільярди осіб;
 • в середньому люди користуються інтернетом 6 годин в день;
 • кожну секунду в соціальних мережах реєструються 11 осіб;
 • у 2018 році ми проведемо в інтернеті 1 мільярд років;

4. Практичність книги

У книзі 160 сторінок і ніякої «води», тільки корисна інформація:

 • як сформувати портрет цільової аудиторії;
 • які інструменти допоможуть аналізувати конкурентів;
 • як правильно вимірювати конверсії;
 • що таке внутрішня та зовнішня оптимізація сайту;
 • як підбирати ключові слова і налаштувати контекстну рекламу;
 • як скласти контент-план, яким буває контент і як його використовувати;
 • чого чекати від smm-просування;
 • де взяти для передплатників email-розсилки;

Бонус: чек-листи для роботи з веб-аналітикою, SEO, контекстною рекламою, соціальними мережами, email-маркетингом.

«Маркетинг – штука вимірна» – саме так радять автори підходити до залучення клієнтів з інтернету.

5. Структурованість і компактність

Книга складається з 9 частин, кожна розкриває один з аспектів інтернет-маркетингу. Продумана структура, невеликий обсяг, доступна ціна – плюси видання, які зроблять його настільним для початківців маркетологів і підприємців.

Книга «Актуальний інтернет-маркетинг. Як залучати клієнтів і підвищувати продажі через інтернет» – це основа, чек-лист для залучення клієнтів з інтернету. «Прийоми з книги точно будуть актуальними протягом 1-2 років», — запевняють автори. Окремим тонкощам інтернет-просування доведеться вчитися додатково і регулярно, або наймати професіоналів. Ця книга навряд чи вилікує ваш бізнес в інтернеті від усіх хвороб, але після прочитання ви точно знайдете місця, які можна поліпшити.

«Хай ця книга зробить ваш інтернет-маркетинг краще» – так підписують свої книги Антон Воронюк та Олександр Поліщук. Ми теж бажаємо, щоб ця книга принесла користь нашим читачам.

Замовити книгу

У статті використані матеріали сайту видавництва IPIO, особистих сторінок Антона Воронюка Олександра Поліщука на Facebook, а також з презентації книги, яка відбулася 21/02/2018.