Бажання чогось досягти у світі, стати успішним у своїй справі — одне з базових бажань сучасної людини. Але очевидно, що одного бажання мало. І працювати по 60 годин на тиждень не гарантує вам досягнення успіху. Швидше за все, це призведе до фізичного та емоційного вигоряння. Потрібно щось ще, що допоможе досягти успіху. Що ж? Річард Сент-Джон провів своє дослідження на тему «що робить людей успішними». Взяв більше 500 інтерв’ю і за результатами написав книгу «Велика вісімка. Результати наймасштабнішого дослідження успішних людей».

Головна відмінність цієї книги від інших подібних робіт: комплексність дослідження. Тут зібрані успішні люди різних професій: дизайнери, програмісти, підприємці, актори, лікарі.

Сам Сент-Джон так описав ці компоненти успіху, виступаючи на TED «Push yourself. Physically, mentally, you’ve got to push, push, push.»

8 складових успіху

Крім того, що себе потрібно постійно і безжально штовхати, бо як успіху, лежачи на дивані або зависаючи в соціалках, не домогтися, автор виділив вісім основних складових успіху:

 • Пристрасть: успішні люди люблять те, що роблять.
 • Працьовитість: вони дуже наполегливо працюють.
 • Концентрація: вони зосереджуються на чомусь одному, а не на всьому.
 • Вміння долати себе: вони змушують себе діяти.
 • Креативність: вони народжують нові ідеї.
 • Самовдосконалення: вони завжди покращують себе і свою роботу.
 • Вміння служити людям: вони пропонують якісні послуги.
 • Завзятість: вони твердо рухаються до мети, незалежно від витрат часу, невдач і мінливості долі.
 • На перший погляд це очевидні компоненти, про які йдеться в будь-якій книзі по саморозвитку і досягнення цілей. Однак, Річард Сент-Джон розкриває кожне поняття досить глибоко, наводячи безліч цитат з своїх інтерв’ю. І читачеві відкриваються цікаві речі.

  Для успіху потрібно багато працювати

  Візьмемо, наприклад, пункт про працьовитість. Всі, з ким спілкувався автор, підкреслювали, що працюють дуже багато, у них найчастіше ненормований робочий день, а також практично всі вихідні. А як же загальноприйнята думка, що працювати краще менше? Де горезвісні 4 години на тиждень? В цьому криється секрет: успішні люди не розглядають свою роботу як «повинність». Вони насамперед отримують кайф від того, чим вони займаються. Робота їм в радість.

  «Працювати треба так, як ніби слова «завтра» для вас не існує. Якщо ви хочете добитися успіху, ключ — у наполегливій праці» — Нез Халлетт III, генеральний директор телекомунікаційної компанії Smart Wireless

  Тому, якщо ви хочете домогтися успіху, доведеться забувати про радощі послеобедненной п’ятниці.

  А що ж робити тим, хто прагне подорожувати, працювати кілька годин на тиждень на пляжах Гоа або Балі? Слідувати своїй мрії, відповімо ми. Адже це ваше життя, і ви самі пишете історію свого успіху.

  Концентрація: розвінчуємо міф про багатозадачності

  Ще один цікавий поворот у книзі Сент-Джона – ніякої багатозадачності. Всі успішні люди, які дали інтерв’ю, підкреслювали, наскільки вони сконцентровані на одній задачі, на конкретному питанні. Багатопрофільні фахівці втрачають свої позиції. Тому вистачить відповідати на листи, одночасно спілкуючись по телефону. Навряд чи це приведе вас до успіху.

  Концентрація має на увазі спеціалізацію в якійсь області і придбання в ній майстерності. Психіатр і професор Стенфордського університету Кен Вудроу каже: «Ви повинні бути експертом в якійсь області, щоб принести користь суспільству».

  Варто відійти від модних нині ідей: «закрити нецікаву книжку, піти з нецікавого фільму» і зануритися у вивчення свого завдання гранично глибоко. Тільки так можна стати по-справжньому затребуваним фахівцем.

  Звідси випливає і наступний рада автора: не розпорошуйтеся. Не витрачайте свої сили і вміння на всі одразу. Виберіть свою мета і наполегливо йдіть до неї. На думку Сент-Джона складно бути хорошим, наприклад, офтальмологом, при цьому грати в баскетбол і грати на скрипці. З цим твердженням можна не погодитися, але більшість опитуваних автором людей підтвердило цей факт:

  «Щоб чого-небудь досягти, ви повинні зосередитися на одній справі, а не намагатися стати всезнайком» — Тед Тернер, найбільший підприємець у сфері масової інформації та шоу-бізнесу

  Подолання себе: сумнівайтеся в собі і ставте важкі завдання

  Ніколь Кідман – чудова актриса, і не потребує представлення. Але, як вона сама сказала Сент-Джону «Кожен раз, коли я виступаю в головній ролі, мені здається, що я зовсім не вмію грати. Я накидаю список актрис, які грають краще за мене, і інколи намагаюсь переконати режисера взяти на роль їх».

  Сумніви можуть допомогти в досягненні своїх цілей. Це наш внутрішній голос, який змушує нас залишатися в тонусі, не розслаблятися і не спочивати на лаврах досягнутого. Приблизно те ж саме трапляється, коли ми ставимо перед собою складні, важкі завдання. Це змушує серце битися швидше, адреналін викидається в кров, і ми прагнемо до досягнення своєї мети.

  Станьте корисним професіоналом і гроші прийдуть

  Одна з важливих думок книги «Велика вісімка» — не варто прагнути робити щось заради фінансового благополуччя. Так, це твердження може виглядати лукаво. Всі ми працюємо за певну винагороду. Але в цьому й полягає одна з головних відмінностей з успішними людьми. Вони робили спочатку те, що їм приносило задоволення, від чого серце билося швидше, вони вкладали душу у важливі саме для них мети. А гроші приходили пізніше. Як сказав Сет Годін «Ви не можете стати мільйонером, якщо не надаєте послуг іншим. Можна говорити що завгодно про Біла Гейтса, але якби він не давав нам саме те, що нам потрібно, він давно б уже розорився. Факт залишається фактом: успішні люди — ті, які обслуговують потреби інших».

  Книга Річарда Сент-Джона сповнена цитат успішних людей. Навряд чи інша книга містить безліч цікавих і корисних прикладів. Стає зрозуміло, що успішні люди дивляться на світ і думають трохи інакше,ніж більшість з нас. Тому не всі приклади універсальні і застосовні, але вони наочно показують, як звичайним, на перший погляд, людям вдалося домогтися серйозних результатів та успіху.

  «Велика вісімка. Результати наймасштабнішого дослідження успішних людей» Річард Сент-Джон

  Купити книгу «Велика вісімка. Результати наймасштабнішого дослідження успішних людей» Річарда Сент-Джона в інтернет-магазині kniga.biz.ua