Непроста це справа – писати рецензію на комікс. Навіть якщо це книга-комікс чудового ілюстратора Гранту Снайдера «У пошуку ідей» для тих, хто шукає натхнення і чия креативність потребує легкому дружньому пинке. З іншого боку, книга Снайдера дуже просто і наочно показує, як справлятися з відсутністю ідей, чим заповнити чистий аркуш, і де шукати джерела натхнення. Виявляється, що чим яскравіше образи і менше слів, тим зрозуміліше суть, яку хотів донести автор! Судіть самі.

Як правильно вирощувати уяву

Творчі люди знають, що уява – це частинка нашого дитинства, його можна черпати без обмеження з будь-якої події або образу. І якщо ви думаєте, що у вас немає уяви – ви дуже помиляєтесь. Уявою наділені всі без винятку. Але якщо ви дійсно хочете його розбудити і розвинути за правилами – слідуйте інструкціям Гранту Снайдера.

Звідки береться натхнення

Натхнення – річ примарна. Воно приходить немов літній дощ в спекотний день або перша тендітна сніжинка. І так само швидко зникає. Тому з натхненням зволікати не можна: лише з’явилося – відразу треба ловити. Як це зробити? Автор дає забавні підказки.

Ідеї в повітрі: головне – їх знайти

Дійсно, «затики» в ідеях трапляється у кожного креативного людини. Вам теж знайоме почуття повної безпорадності, коли потрібно видати думка, а виходить лише дивитися на чистий аркуш паперу? Особливо гостро відчувається брак цікавих ідей перед дедлайнами. Але «фішка» в тому, що якщо уважно подивитися навкруги, то ідеї просто витають у повітрі. Іноді вони народжуються з абсолютно різних джерел. Іноді приходять до нас уві сні або коли ми стоїмо під душем. Коротше, головне – знати, де їх шукати і як глибоко копати в пошуках ідеї, вважає Снайдер.

Звільніть місце для ідей

Іноді, щоб нові ідеї прийшли до нас, потрібно звільнити для них місце. Очистити простір, прибрати все зайве, створити ідеям спокійну і затишну атмосферу. Вас ніхто не повинен квапити або відволікати.

Станьте ожередом сіна

А що, це ідея! Замість того, щоб марно шукати потрібну вам ідею, наче голку в стозі сіна, просто… приляжте в стіг, подивіться на зоряне (або ясне) небо, перестаньте перебирати кожну соломинку. Цілком ймовірно, що ідея сама знайде вас.

А які бувають ідеї?

Дійсно, які бувають ідеї? Яскраві, корисні, інноваційні, нав’язливі? Автор проаналізував свої думки та ідеї. Ось що в нього вийшло:

А які ідеї приходять до вас?

Нерівна боротьба з прокрастинацією

А як радить Снайдер боротися з загальним злом – прокрастинацією? Способів у нього кілька: від прив’язування себе до стільця, постійного нагадування, що життя коротке, і треба встигнути зробити все заплановане, до доручення собі ще більш складних завдань. На жаль, боротися виходить не дуже успішно. 0:1 на користь прокрастинації. Але, принаймні, автор це чесно визнає.

Шкода багатозадачності

Про те, що багатозадачність – шкідливий міф, пишуть автори. Але Гранту Снайдеру вдалося намалювати, наскільки не працює багатозадачність в повсякденному житті. Ми просто відволікаємося від основного завдання, справи виконуються повільніше, а сил ми витрачаємо набагато більше.

Наш багатий внутрішній світ

Ми всі прагнемо стати такими духовно піднесеними, намагаємося уникати поганих думок, налаштовуватися на позитив, працювати над собою і своїм его, медитувати і очищати свідомість… Грант Снайдер – не виняток. Він теж дуже старається. Щоправда, з перемінним успіхом. Як і всі ми.

Як ви вже зрозуміли, книга-комікс Гранту Снайдера «У пошуку ідей» – зрозумілий і цікавий путівник по творчим лабіринтах сучасної людини. Одне з основних достоїнств коміксу, крім того, що намальований він дуже смішно і яскраво, це щирість самого автора. Він чесно розповідає, точніше показує, про можливі невдачі, про невпевненість і розчарування. Персонаж його коміксу трохи незграбний, трохи невротичен, трохи ідеаліст, але в той же час, він філософ і поет, що прагне створювати щось цінне. Тому, якщо ви хочете трохи відволіктися, отримати порцію позитиву і посміятися над веселими картинками та дотепними жартами з досить глибоким змістом, «У пошуку ідей» – відмінний вибір.

Грант Снайдер

У пошуку ідей
Ілюстроване дослідження креативності

Замовити книгу