Сучасному світові не потрібні вузьколобі бізнесмени з незмінною сигарою в зубах і доларовими знаками в очах, зійшли з карикатур минулих років. Не потрібні і ширяючі в хмарах «творці», не уявляють собі, як заробити на життя і живуть лише «високим» мистецтвом. Світ потребує практичних людей з креативним потенціалом, здатним змінити його на краще. Вміння об’єднати ділові якості з творчим початком – ось мистецтво! Як виховати в собі креативний підхід, як заявити про свої навички суспільству і перетворити творчість на особистий бренд — розповідає книга «Створіть особистий бренд» Юргена Саленбахера.

Умови для творчого мислення

Для початку визначимося з термінами. Що таке творче мислення? Чим воно відрізняється від звичайного мислення професіонала? За словами Юргена Саленбахера, «фішка» творчого мислення в тому, що воно народжує вирішення завдань і проблем. В хороших руках творчість перетворюється на продуктивність. Без грамотно сформульованої задачі творчий підхід нічого не значить.

Креативність — це навичка, точно такий же, як мислення.

Так само, як ми тренуємо пам’ять, логічні навички, математичні навички, можна натренувати і творчу «м’яз». Безліч людей нетворчих професій створюють чудові ідеї, користуючись різними перевіреними техніками. Тут важливо зробити перехід від спонтанного створення ідей до структурного процесу.

Найчастіше ми самі гальмуємо себе у творчості, боячись, що ми недостатньо гарні, непрофесійні. Як результат, ми боїмося зробити крок, дерзнуть, і багато втрачаємо від цього. Пам’ятайте, що креативні люди, це не «вільні художники», які мріють про великих творіннях і витають у хмарах. Навпаки, творчі люди – це соціальний «креативний клас» професіоналів, вчених і представників будь-яких професій, високо оцінюють індивідуальність, талант, різноманітність і відкритість.

Існування «креативного класу» породжує економічну, соціальну і культурну динаміку, особливо в міських районах, які називаються «креативними містами».

5 умов для креативного мислення

Насильно розвинути креативність не можна. Але можна її підживити, стимулювати. Щоб «креативний клас» міг плідно розвиватися і генерувати оригінальні ідеї Саленбахер виділяє 5 необхідних умов.

— Креативне мислення соціально – як і в мистецтві, так і в бізнесі людина може придумати сам цікаву, круту ідею. Але творчі ідеї особливо в бізнесі потребують спілкування з іншими людьми. Ідеї і існують, щоб їх обговорювали, обговорювали, влаштовували «мозкові штурми». Сидіти вдома або ходити колами поодинці – безглуздо. Такі ідеї найчастіше бесплотны. Творчій людині потрібні інші люди, щоб подивитися на ідею під іншим кутом, об’єднати зусилля і створити щось принципово нове.

— Для креативного мислення потрібно правильне простір – правильне оточення живить нашу креативність. Ми говоримо не тільки про людей, але і приміщеннях. Подумайте, де вам найбільш комфортно творити: вдома, в офісі, в саду, в затишному кафе або читальному залі бібліотеки? Не дарма багато успішні компанії створюють особливі приміщення для своїх співробітників. Це не примха чи данина моді: керівники таких бізнесів розуміють, як важлива правильна атмосфера для творчого процесу. Іноді люди переїжджають навіть у «творчі міста», пронизані повітрям креативності і свободи, які активно розвиваються і в творчості, і в бізнесі.

— Креативному мисленню потрібно час. Сумно, але факт: творчість не працює з дев’яти до шести, як це роблять люди. Ідеї приходять і йдуть, але не всі вони креативні. Щоб згенерувати оригінальну ідею, потрібно час. Щоб побути з собою наодинці, подумати, поміркувати. Поговорити з іншими людьми, обговорити, і підійти до ідеї з іншого кінця. Час – самий затребуваний ресурс нашого часу.

Ідея — це щось живе, їй потрібно вирости, і це означає, що ви витратите на це час. Google, наприклад, стимулює креативність: співробітники компанії витрачають до 20% робочого часу на проекти за власним вибором.

— Креативність потребує різноманітності. Який толк в однакових молодих співробітників, які вийшли з однієї бізнес-школи? Світ набагато ширше її стін. Тому багато компаній наймають людей з різним життєвим досвідом і з різних культур.

Мультикультуралізм — це відповідь, а не проблема.

— Креативне мислення потребує різнопланових ресурсах. Чим більше ми отримуємо різної інформації, чим ширше наш кругозір і більше вражень, тим легше нам створювати яскраві ідеї. Тому сміливо збирати цікаві статті, зображення, картинки, будь-які, які вас зацікавили візуальні матеріали, створюйте з них свій власний колаж вражень. Це дуже стане в нагоді вам в генерації оригінальних ідей.

Що таке особистий бренд? 4 складових бренду

Отже, автор дає докладний, покроковий посібник для стимуляції творчих навичок, які можна використовувати при вирішенні завдань і проблем. Але як це допомагає при створенні особистого брендингу? І знову розберемося з термінами: що ж таке особистий бренд.

Як пише Саленбахер – особистий брендинг – це перш за все поєднання:

 • внутрішнього змісту;
 • індивідуального стилю;
 • сили переконань;
 • почуття такту.

Не можна створювати бренд, побудований на особистості, не будучи професіоналом високого класу, експертом в своїй області. Підійдіть до створення свого бренду творчо, подумайте, чого вам не вистачає, щоб називати себе експертом. Пам’ятайте слова Нільса Бора:

Експерт — це людина, яка зробила всі помилки, які можна зробити, на дуже вузькому терені.

Крім того, для створення бренду необхідно вдосконалити відчуття стилю. Це не тільки те, як ми говоримо, одягаємося, рухаємося, але і як говоримо і слухаємо оточуючих. Додайте до цього свої переконання – етичні погляди, моральні принципи, цінності. І почуття такту: наші непрості взаємини із суспільством. Саме з цих чотирьох складових складається наш образ, і наш особистий брендинг.

Хто я?

Без глибокого розуміння своїх сильних і слабких сторін, свого призначення неможливо створити сильний особистий бренд. Але якщо поки ви не знаєте себе досить добре, не переживайте. Більшість людей також не до кінця пізнали свої сильні і слабкі сторони. На думку автора книги існує три типи людей:

 • Ті, хто не знає, куди йти. Вони ніколи про це не думають.
 • Ті, хто знає, куди йти, але тільки тому, що їм хтось так сказав. Вони не розуміють чому.
 • Ті, хто знає, куди йти, але не знає з ким. Пам’ятайте: ви не можете робити все самотужки.
 • Однак, необхідно поміркувати про ваші цілі в житті, подумати над образом вашого майбутнього, продумати свою місію та стратегію її досягнення, щоб майбутнє, яке ви собі придумали, стало реальністю.

  Не важливо, скільки вам років, який у вас досвід або яке місце в суспільстві ви займаєте, — вам треба, нарешті відповісти на питання, хто ви.

  Книга «Створіть особистий бренд» буде корисна і бізнесменам, які хочуть більш творчо підходити до свого бізнесу, і творчим людям, охочим розвивати особистий бренд і побудувати ефективну стратегію його розвитку. А навички креативного мислення підійдуть всім і творчим особистостям, і підприємцям.

  Юрген Саленбахер

  Створіть особистий бренд

  Як знаходити можливості, розвиватися і виділятися

  Замовити книгу