Тремтіть, любителі «термінових» і «гарячих» справ! Бійтеся, адепти справ на секундочку і виразів «нутыжэксперт»! Біжіть ті, хто використовують смайлики в корпоративних листах!

Вони йдуть.

Ильяхов і Саричева з книгою «Нові правила ділової переписки». І щоб гідно підготуватися до прочитання нової роботи від авторів «Пиши, скорочуй», kniga.biz.ua підготували добірку шкідливих порад по ділового листування. І якщо ви впізнали себе або своїх колег — попереджаємо: усі збіги випадкові.

Надсилайте вкладення окремим листом

Якщо обіцяєте прикріпити до листа файл, не поспішайте виконувати обіцяне. Надішліть окремим листом. Є щось романтичне в цьому очікуванні важливого звіту або макет логотипу замовника.

Порада: не забувайте прикріплювати файли. Деякі поштові клієнти (наприклад, Gmail) самі нагадують про це, якщо в тілі листа написано «Прикріплюю».

Підключіть автовідповідач на листи клієнтів і колег

Автоматичні відповіді на листи — це підступи бездушних машин. Не дамо роботам відібрати наші заводи, фабрики, поля, поштові клієнти і месенджери! Ну і що, що клієнту потрібен подарунок на завтра, а лист побачили ввечері напередодні? Зате відповідь вийшов максимально індивідуальним.

Корисна порада-роздум: автовідповідач теж може бісити. Щоб не було як на скріншоті вище, вмикайте його тільки якщо ви у відпустці більше 1 дня.

Обговорюйте складні завдання в листуванні

Обговорювати складні багатоступінчасті завдання краще в листуванні. Туди і примітки клієнта можна прикласти, і 10 варіантів рішення, і плани на майбутнє. Все для того, щоб чоловік прийшов додому, включив ноутбук і за 2-3 години з усім розібрався.

Корисний рада: Обговорюйте складні чи важливі завдання наживо. В режимі live можна відразу вважати реакцію членів команди, знайти несподіване рішення і провести мозковий штурм.

Просіть підтвердження отримання листа

Якщо лист дуже важливе, попросіть підтвердити його отримання. Можна ще окремо і прочитання — а то поштові клієнти часто помиляються. Це ж важливо!Порада: не просіть підтвердити лист. В іншому випадку ви двічі навантажите адресата: йому потрібно не тільки відповісти на ваш лист, але і додатково підтвердити отримання.

Виправдовуйтеся, якщо пропустили строки або погано виконали завдання

Знаєте, хто виграє у спорах? Той, хто найкраще вміє виправдовуватися. Не встигли на scrum meeting? Пробки в 6 балів до ваших послуг. Не здали вчасно макет лендинга замовнику? В цьому точно замішана собака, яка з’їла флешку з графічними матеріалами. Порада: не треба виправдовуватися. Іноді плани ламаються і потрібно передомовитися — але не вантажити співрозмовника проблемами.

Максим Ильяхов, Людмила Саричева

Замовити книгу