Література для підлітків (як її часто називають young adult) займає все більший обсяг продажів по світу. Крім рідкісних сузір’їв типу «Гаррі Поттера», «Хронік Нарнії» та «Північного сяйва» з’явилися графічні романи (наприклад, «Примарний світ», «Чорна діра») і антиутопії на зразок «Голодних ігор». В інтерв’ю з критиками, письменниками та блогерами обговорюють питання з усіх сторін: від того, як краще перевести англомовний термін young adult до добірок з книгами для підлітків, які допоможуть пояснити складні теми смерті, в’язниці, розлучення і хвороб.

Попереду майже три місяці канікул, а це означає — більше часу для читання. Ми склали ТОП книг kniga.biz.ua, які прочитали б самі, якщо були б підлітками.

Хоча кого ми обманюємо. Ми і так прочитаємо їх, тому що у справжніх хороших книг немає віку!

Розвиваємося особисто

«7 звичок високоефективних підлітків», Шон Кові — прізвище, як і назва книги здаються знайомими неспроста: Шон — це син Стівена Кові, чиї «7 навичок високоефективних людей» потрапили в ТОП-25 найбільш впливових книг за версією журналу TIME. І якщо Стівен з самого початку отримав ступінь бакалавра наук в області ділового управління, Шон взагалі будував футбольну кар’єру. Тільки після травми він задумався: а що ж далі? Встигнувши попрацювати в десятці компаній (у тому числі Walt Disney Company), він зрозумів, що йому подобається виступати перед підлітками. Шон Кові вирішив написати книгу на основі власного досвіду — і ось цей бестселер можна прочитати українською вже кілька років.

«50 кроків до себе. Як стати щасливішими», Обре Ендрюс, Карен Блатт — коли немає настрою, все валиться з рук, здається, ніби весь світ проти тебе. Книга «50 кроків до себе» доводить, що в цій ворожому середовищі знайдеться місце простим радощів: прогулянці, занять йогою, зустрічей з друзями. Читати можна з будь-якого місця, натхнення може прийти в будь-яку секунду!

Створюємо бізнес з нуля

«Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків», Сергій Біденко, Ірина Золотаревич — хто сказав, що бізнес це нудно? Вообщем-то так, є в ньому елементи, які будь-кого зведуть з ума. Перед тим, як стати новим Илоном Маском, потрібно придумати бізнес-модель, написати план, налагодити систему обліку доходів і витрат. Звучить жахливо весело!

«Книга юного підприємця» полегшує нелегку ношу підприємництва. Вона складається з 4 блоків:

  • довідник — від інструкцій по складанню бізнес-плану до вибору електронних платіжних систем;
  • ідеї заробітку — від вирощування овочів і зелені до створення освітніх онлайн-курсів;
  • шаблон бізнес-плану — інструкція, як перетворити абстрактну ідею в послідовний план;
  • шаблон обліку доходів і витрат — для управління грошима, тому що строгий контроль і планування виступають фундаментом будь-якого бізнесу.

«Твої фінанси. Плануй, копальні і витрачай з розумом», Тимохіна Олена, Єлизавета Краснова — перефразовуючи відому пісню: «Куди йдуть гроші, в які міста?». Ця інтерактивна книжка-записник допоможе розібратися з особистими фінансами і популярними електронними платіжними системами, пояснить, як повернути частину грошей з покупок і виробити корисні фінансові звички.

Книга спеціально оформлена, щоб їй активно користувалися: листи можна виривати, на сторінках багато вільного місця для записів.

Дізнаємося нове про видатних людей

«Стен Лі. Творець великої всесвіту Marvel. Біографія», Боб Батчелор — хтось міг дізнатися про нього тільки після камео у всіх фільмах всесвіту Marvel. Але якщо ви ще до цього стежили за пригодами Людини-Павука, Фантастичної четвірки, Залізної людини і десятки інших комікс-персонажів, то знаєте дещо про їх творця. А ви знали, що він написав/намалював у співавторстві книгу «How to Draw Comics. The Marvel Way»? Або те, що одне з його творінь, розумна планета Его, потрапила в список 10 найбільш незвичайних персонажів Marvel за версією Time? У книзі набагато більше фактів і фотографій, які відображають комікс-епоху в особі однієї людини — Стена Лі.

«Придумано дівчатками. Історії про видатних изобретательницах», Кетрін Тиммеш, Меліса Світ — нарешті ви дописали текст патенту в блокноті з світяться в темряві листами. Можна відсвяткувати: берете печиво з шматочками шоколаду, ламаєте його, опускаєте в кульку для морозива у вафельному стаканчику. Смакота!

І це не фантастика. Все це придумано дівчатками», і у кожного винаходу — своя дивовижна історія. 12 таких історій і склали книгу, поєднавши изобретательниц всіх часів і народів.

Бонус

«Цілься! Як втілити мрію в життя» — 50% успіху залежить від вибору хороших книг. Решта — від того, як ви зможете втілити в життя отримані знання. Блокнот, який ми обрали, відмінно підійде для цього: його можна використовувати і як звичайний планер, і як керівництво до зміни життя. Яскраві зрозумілі схеми і діаграми ілюструють популярні методики навчання швидкісного читання, поліпшення пам’яті, довгострокового планування.