Увага: у книзі Марка Сидонія Фалкса (Джеррі Тонера) «Як керувати рабами» вас чекає низка чудових провокацій. Тому радимо кожен з подразників сприймати настільки серйозно, наскільки вам дозволяє ваш особистий простір.

«Ми – раби», — безпристрасно заявляє Марк Сідоній Фалкс, патрицій і рабовласник, від особи якого пише Тонер. І за минулі дві тисячі років мало що змінилося. «У ті часи кожен ясно усвідомлював своє місце, нехай навіть місце в черзі на страту».

Якщо уважно розглядати відносини між рабовласниками і рабами античного Риму, то можна прийти до наступного висновку: перші були біса ефективними управлінцями. Подібна ідея викликала хвилю обурення з боку західних читачів, які заявили, що таке огидне явище як рабовласництво не має нічого спільного з управлінням підлеглими. Але Фалкс і Тонер призводять витончені, хоч і ріжучі око, паралелі. Тому що сучасні компанії точно також як римські рабовласники використовують по максимуму людський ресурс. Якими б доброзичливими по відношенню до кадрів не виступали міжнародні корпорації, вони не далеко пішли від римської знаті. Можливо, патриції – рабовласники були дещо прямолінійніше й чесніше у визначеннях. Той же Марк Сідоній Фалкс – прекрасний керівник, грамотний адміністратор, який чітко вибудовує роботу в колективі, поважаємо підлеглими , вибачте, рабами. У Фалкса добре організоване господарство. І якщо заради загального блага доведеться пожертвувати чимось або кимось, рабом, наприклад, він зробить це, зваживши всі «за» і «проти».

Що потрібно знати при купівлі рабів: остерігайтеся занадто згуртованої команди

Важливо пам’ятати, що ваші раби — це ваші інвестиції, і чималі. Ви повинні захистити вашу власність від дій, що можуть її знецінити.

Фалкс настійно радить не купувати рабів, яких викрали пірати. Вони пам’ятають ті дні, коли були ще вільними людьми. Користі від таких не буде. Також не варто купувати багато рабів однієї національності. Замість командної роботи вони, швидше за все, будуть розмовляти на своїй мові, пліткувати, або, що ще гірше, задумають бунт проти господаря або спробують втекти. Краще, коли раби різних національностей не тільки не зможуть спілкуватися на одній мові, але і будуть змушені вивчити хоча б базову латинь.

А також остерігайтеся шахрайства з боку работоргівців, це, як відомо, самий нечесний народ, який обманює покупців, підсовуючи неякісний товар, і думають тільки про вигоду.

Навички раба важливі, але характер важливіше

Раб повинен бути не затюкан, не сумний, але і не висловлюється. Дуже важливо правильно визначити характер раба. Він може бути хороший ремісник, але неуважний і нагл, або, навпаки, занадто нерішучий. Для нескладних справ потрібні скромні і шанобливі раби. Однак пам’ятайте, раби можуть прикидатися, щоб їм доручив нескладну роботу по дому, де можна розслабитися і отримати невеликі «бонуси» з хазяйського стола.

Ті раби, які схильні до смутку, депресії, будуть псувати атмосферу в колективі, сіючи тугу. Таких рабів слід уникати.

Гарного раба треба навчати

Фалкс підкреслює, що метод батога дуже ненадійний. Надмірна жорстокість і несправедливість веде до того, що раби замикаються і стають некерованими. І взагалі, бажано ставитися до рабів також як і до найманих робітників.

«Це обов’язок вищих шарів суспільства – чинити по справедливості з тими, хто нижче тебе по суспільному становищу».

Якщо ви купили хороших рабів, то необхідно навчити їх. Це наступний логічний крок в управлінні рабами. Навчання слід почати після покупки. Не забувайте вистачити і заохочувати рабів за успіхи.

Раби повинні полюбити вас

Раби повинні відчувати вашу турботу. Давайте їм достатньо їжі для роботи, але слідкуйте, щоб вони не лінуються.

«Людьми неможливо управляти, не винагороджуючи їх зусиль, а для раба найкраща нагорода – це їжа. Раби, як і звичайні вільні люди, працюють погано в тому випадку, якщо хороша робота не приносить переваг, а за погану роботу не карають».

Не стаєте рабом своїх рабів

Раби знають безліч хитрощів, щоб доставляти масу дрібних неприємностей у повсякденному житті. Вони будуть вам брехати, вивертатися, ухилятися від роботи. Це в їх рабської сутності. Вам доведеться щогодини контролювати їх, перевіряти зроблену роботу, перераховувати здачу, пильно стежити, якщо хтось з рабів захворів. Шанс, що він обманює досить великий. Якщо рабовласник відразу ж не поставить чіткі межі своєї влади, раби будуть потихеньку підривати її.

Це лише кілька яскравих прикладів з життя рабів. Справжніх рабовласників – управлінців можуть зацікавити поради Марка Сидонія Фалкса в розділах «Коли допоможуть тільки тортури» і «Раби і секс».

Книга Тонера дійсно дуже провокаційною. Хоча б тим, що з великою неохотою ми дізнаємося себе, клерків і співробітників великих корпорацій. І дізнаємося зовсім не в якості античних аристократів. Так і наші керуючі далекі від ідеалу давньоримських, ефективних адміністраторів. Тому що, в Стародавньому Римі хоч і не було організацій з прав людини, але поводитися з рабами потрібно було пристойно.

«Як керувати рабами» Марк Сідоній Фалкс

Купити книгу «Як керувати рабами» Марка Сидонія Фалкса в інтернет-магазині kniga.biz.ua