Іноді, закривши останню сторінку книги, хочеться вигукнути: «Прочитай я це раніше!». Але важлива особливість потрібних і корисних книг – вони приходять в потрібний час. Коли ми готові зрозуміти і реалізувати отримані знання. Інакше, такі книги були б просто приємним читанням в кращому випадку, а в гіршому – марною тратою часу.

Але тепер, коли життя знову почне нести з шаленою швидкістю, і ви відчуваєте себе, як нещасна білка в колесі – знайте, вам на допомогу завжди прийде Ледачий Гуру. А книга Лоренса Шортера «Книга Ледачого Гуру.Потік. Результати. Без зусиль» може стати вашою настільною.

Хто такий Ледачий Гуру?

Як говорить сам автор, Лоренс Шортер, це таке миле створіння, яке живе в самому спокійному і затишному куточку нашої душі. У зеленому саду або на квітучому острові. Головне – там завжди спокійно. Такі дикі, незаймані стресом місця є в нашій душі. Там і мешкає наш чарівний супергерой. Така собі помісь лінивця і тибетського монаха. Найчастіше він сидить на березі струмка і робить Нічого! І цей добродушний малий – ваш особистий супергерой. Саме Ледачий Гуру нагадає вам, як роблячи менше, досягати більшого. Зберігаючи при цьому повну безтурботний спокій.

Емоції в коробочках

Коли-те, давним — давно, в дитинстві, ми всі були щирими, спонтанними, емоційними. Потім ми перестали бути такими. Ми стали швидкими, дерганными, і не знаємо, як позбутися від стресу. А свої почуття і емоції ми загнали в маленькі коробочки. Бо нам здавалося, що почуття заважають нам. Надійно заховавши почуття, ми стали більш ефективними і стресостійкими, але втратили дитячу безпосередність і спонтанність. Життя перестала радувати нас і нести потужним, широким потоком. Всю енергію ми направляємо на утримування почуттів у коробках. Але в якийсь момент ми відчуваємо себе повністю спустошеним. Наші почуття самі згасають. За непотрібністю. Ми намагаємося компенсувати утворену порожнечу чим завгодно: від їжі до відносин. Але все марно. Ми відчуваємо себе глибоко нещасливими. Ми намагаємося сказати собі, що якщо ми досягнемо чогось важливого, коли-то (завтра або в середу), то вже тоді точно будемо щасливі. Отримаємо підвищення на роботі, купимо нову машину, і вже тоді заживемо! Чи варто говорити, що щастя в середу не трапляється, а рівень стресу підвищується.

Іронія в тому, що правильніше буде – відпустити свої почуття і емоції на свободу і дозволити розумною Всесвіту нести себе.

Стаття в тему: Пофігізм здорової людини: як перестати заганятися за життя

Всесвіт Ледачого Гуру

Щорічно безліч експертів розповідають нам як стрес нам необхідний, або як з ним боротися. Лінивий Гуру не любить стрес і вже точно з ним не бореться. Він просто сповідує практику Роблячи. Стародавні китайські філософи називали таку практику У-Вей – відсутність у поєднанні зі станом потоку. Так люди можуть напружуватися менше, а встигати більше. І найголовніше – залишатися щасливим.

Завдяки Ледачому Гуру ми зможемо повернутися до наших витоків, до моментів безтурботного щастя. Для цього потрібно:

  • Перестати метушитися і зупинитися;

Це значить, просто перестаньте робити те, що ви робите. Прямо зараз. І відкладіть книгу, і ручку. Закрийте ноут. Покладіть телефон. Замріть. Послухайте тишу. Себе. Просто чекайте. Так ви звільните простір для чогось нового, більш цінного і важливого. Так виходить, тому що ви можете ширше і спокійніше поглянути на ситуацію в безтурботному стані байдикування.

Стаття в тему: Эссенциализм: стати щасливим, роблячи менше, але краще

  • Налаштуватися на потрібну хвилю;

Гуру вчити ловити потік щастя і творчості. Щоб відчути цей потік, зловити хвилю, потрібно насамперед розслабитися. Тому, дивись пункт перший, і видихай!

  • Відпустити, все, що хвилює вас.

Мабуть, це найскладніше. Навіть якщо ми намагаємося розслабитися, справи та списки сидять в нашій голові отруюють безтурботність. Тому іноді краще просто забути про всі справи. Викинути з голови. Це значить, на кілька секунд перестати думати. Практика медитації можуть допомогти «забувати».

Вміння забувати про свої обов’язки і справах (про тих, які обтяжують і тиснуть на нас) — один з найважливіших навичок Ледачого Гуру.

Ось така проста, по суті, філософія Гуру…

Останнім часом вийшло досить багато книг, які складаються з ілюстрацій. Прекрасна книга Ель Місяця «Між треба і хочу», наприклад, теж одна яскрава ілюстрація. Так і в «Книзі Ледачого Гуру» – дивно точні, прості і добрі малюнки пояснюють саму суть наших відчуттів.

«Книга Ледачого Гуру» — універсальна. Вона підходить для будь-яких випадків життя: важкі часи на роботі? Завал в особистих стосунках? Втома і апатія? Зупиніться! Відпустіть всі думки. Попийте какао. Поговоріть з Ледачим Гуру. Він підкаже, як не напружуючись, перебуваючи в потоці, отримати ефективний результат.

Книга Ледачого Гуру. Потік. Результати. Без зусиль

Замовити книгу