Рецензія Романа Рибальченко, директора з маркетингу Seo-studio.com.ua і intimo.com.ua на книгу Біографія Стіва Джобса Уотлетр Айзексон

У мене немає кумирів. Є всі 3 людини, які мене надихають. Своєю роботою, своїми продуктами. І №1 у списку моїх «натхненників» — це Стів Джобс.

iPod був моєю першою серйозною покупкою із зароблених грошей. Потім я купив Macbook, ще пізніше iPhone. Безумовно, у мене були до цього плеєри, ноутбуки, телефони. Але продукція Apple, це більше ніж просто пристрій.

Це Think Different в світі техніки:

«Think Different» («Думай інакше» русс.) це рекламний слоган створений для компанії Apple Computer у 1997 р. в Лос-Анджелеському офісі рекламного агентства TBWA\Chiat\Day.

Я купив книгу «Стів Джобс» авторства Уолтер Айзексон (Walter Isaacson) в електронному вигляді, як тільки вона з’явилася. Зараз, прочитавши третину, можу з упевненістю сказати: вона мені подобається!

Книга розповідає історію життя Стіва Джобса і людей з його оточення. Як Стів курив «травичку», як ставився до своїх батьків, у кого вчився. Про його підходах до випуску продукту:

Потрібно ретельно обробляти зворотний бік шафи і забору, вчив Пол [прийомний батько Джобса]. Неважливо, що вони не на виду. «Йому подобалося все робити добре. Навіть те, що ніхто ніколи не побачить».

Про те, як Стів наймав і мотивував співробітників:

… переконав його кинути Берклі, заявивши, що вивчитися він завжди встигне, а от другого шансу працювати в команді Mac вже не буде…

При необхідності його накази можна ігнорувати. Якщо в результаті правда опиниться на їхньому боці, Стів тільки похвалити їх за непослух і нехтування авторитетами.

Чи завжди має рацію клієнт? Як Джобс співпрацював з Біллом Гейтсом? Чому маркетингові дослідження не завжди працюють? — на ці та багато інших питань ви знайдете відповіді у книзі. Загалом, мені було дуже цікаво дізнатися про життя Стіва, становленні Apple більше.

Поки не можу сказати, що книга мотивуюча, як у випадку з біографією Річарда Бренсона. Біографію Стіва Джобса я розглядаю як можливість зрозуміти мотиви, підхід і думки одного з найвидатніших бізнесменів, маркетологів у світі.

Що я «вичавив» із книги?
— моделі поведінки
— переконують конструкції при наймання на роботу, при продажу своїх ідей і поглядів
— підтвердження того, що можна робити великі речі, не вбиваючи в собі перфекціоніста

Кому варто читати?
— фанатам продукції Apple
— маркетологам
— менеджерам по продукту

Що не сподобалося? Переклад. Місцями незрозумілі фрази, не стикуються частини пропозицій.