Ми живемо в дивовижний час, коли сили бренду відчуває на собі практично кожна людина. Ви почуєте слово «Apple» і який спосіб виникне в голові? Стиглого яблука або нового iPhone? Приблизно також працює і сила особистого бренду. Адже якщо вам назвуть ім’я Ілона Маска, відразу зрозуміло, що мова йде про геніального хлопця, строящем космічні кораблі, запускающем Hyperloop, творці автомобілів Tesla і мріє освоїти Марс. Особистість Маска може захоплювати або дратувати, але він відомий всім. У цьому полягає сила особистого бренду. Як просувати себе, свої послуги і відокремлювати себе від конкурентів з допомогою грамотно написаних текстів, пояснює Катерина Іноземцева в книзі «Як стати популярним автором». П’ять кроків допоможуть нам створити правильний медіаобразу і заявити про себе, як про експерта в своїй галузі з допомогою текстів у блогах і соціальних мережах.

Визначаємо мету: навіщо ми встаємо вранці?

Про це йдеться практично в кожній книзі по саморозвитку: без визначення мети у людини немає розуміння, куди рухатися далі, відсутнє бажання що-небудь робити. Якщо вас нічого не запалює вранці, навіщо ви встаєте? Якщо у людини є мета в житті, він завжди буде підкріплювати її цінностями і принципами. Поступово мета стане місією: особистої, якщо ми говоримо про життя, або місією проекту, якщо мета пов’язана з роботою.

Як правильно сформулювати мету? Це може бути ваше внутрішнє незгоду з світом і бажання його змінити. Або ви можете запропонувати якісь конкретні інструменти вашого проекту, які поліпшать світ. В першому випадку ми говоримо про конкретні проблеми світу. У другому, пропонуємо робочі інструменти.

Що ви можете запропонувати світу (ваше Унікальне Особиста Пропозиція)?

Визначившись з метою, можна починати формувати стратегію її досягнення. Адже без дії будь-яка мета так і залишиться на рівні розмов. Щоб зрозуміти, як себе позиціонувати, яким чином рухатися до досягнення мети, визначте свою унікальну пропозицію. Ви напевно чули про «унікальна торгова пропозиція». Це позиціонування товару або послуги, то, що робить його унікальним і єдиним, вигідно відрізняючи від товарів або послуг конкурентів. З особистим брендом та ж історія. Ви повинні сформулювати свою унікальність. Буде краще, якщо ви зможете сформулювати УЛП однією фразою або пропозицією. Нехай це буде вашим гаслом для потенційних клієнтів. Прочитавши УЛП, вони повинні захотіти з вами поспілкуватися і замовити ваші послуги.

Ось УЛП Марка Цукерберга: «Роблю світ більш відкритим і пов’язаним».

Поміркуйте, у чому ваша унікальність, запишіть її, зробіть текст як можна більш коротким і ємним.

Підказка, як зробити відмінне УЛП. Катя Іноземцева пропонує три напрямки, які допоможуть створити класне унікальне особиста пропозиція.

Перший напрямок: ваша експертність. Ви повинні підкреслити свою експертність в певній ніші. Це, в свою чергу, допоможе клієнтам досягти бажаних результатів. Крім того, ви повинні показати, що ваші послуги відрізняються від інших фахівців, що працюють в даній сфері. Наприклад, знання іноземної мови.

Формула такого УЛП:

Я експерт в [ніша], допомагаю [опис ЦА] отримувати [важливі переваги].

Другий напрямок: ви повинні виходити із завдання або проблеми клієнта.

УЛП = дієслово дії + цільова аудиторія + яку проблему клієнта вирішуємо. «Допомагаю підприємцям-початківцям знаходити клієнтів в мережі».

Третій напрямок: називаємо себе, свою професію і нішу в першому реченні. Біль, рішення і спосіб досягнення – у другому. Наприклад,

Ім’я + прізвище + спеціальність + ніша. Біль + рішення + спосіб. «Іван Петров — контент-менеджер. Просуваю послуги та товари з допомогою текстів через соціальні мережі та ЗМІ».

Потренуйтеся у створенні вашого УЛП, використовуючи всі три варіанти.

Створюємо свій образ за допомогою тексту

Оскільки ми вирішили, що будемо створювати свій медіа образ за допомогою текстів, то потрібно перетворити в УЛП цікаві та корисні тексти для бізнесу, щоб просувати себе та свій проект. Пам’ятайте, що ваше завдання – створити цілісний, цікавий і послідовний образ і постійно його підтримувати. Для початку автор пропонує написати тизер – коротку, яскраву фразу, яка повинна зачепити клієнта або читача. Що дійсно запам’ятовується.

Шаблон тизера: Я (ім’я) знаю/можу/допомагаю/навчаю/пояснюю (що саме ви робите краще за всіх) і допоможу вам / поясню / зроблю вас / забезпечу (обіцянка вас як кращого фахівця в цій ніші).

Після тизера складіть дескриптор (опис). Якщо тизер – це обгортка цукерки, то опис – начинка, суть. Декілька абзаців, які дають точне визначення вашої експертності, освіти, професійних досягнень.

Шаблон дескриптора: (Ім’я) — засновник/фундатор/автор (ключова характеристика) проекту, бізнесу, книги. (Експерт) у те-то. Де публікується і виступає (назви ЗМІ, конференцій). Ключові теми: (…). Чим ще мо жет бути корисний (…).

Наступний етап вашого образу – прес-портрет. Це офіційний текст, що розповідає про вас, пишеться спеціально для журналістів та видань.

  • важливі віхи професійної біографії;
  • посилання на основні проекти і кейси;
  • ключові компетенції і проблеми, які ви можете вирішити;
  • інформація про нагороди, досягнення та публікаціях;
  • варіанти співпраці;
  • ваші фотографії та контакти для зв’язку;
  • при бажанні — сім’я і діти, спорт, хобі.

Заключний етап – маркетинг-кит. Розширена презентація, що дає повне уявлення про вашу діяльність, досягненнях, проектах.

Питання-підказки для написання тексту про себе:

— Чим допоможете читачеві? Мрії та цілі.

— Чим крути у своїй роботі? Докази і факти.

— Чого хочете навчитися? У чому хочете стати гуру?

— Що саме любите?

— Чим займаєтеся у вільний час?

Починаємо себе просувати

Наступний етап при просуванні будь-якого бренду, у тому числі, особистого, правильний вибір каналів комунікації. Для початку, що можна зробити – почати писати в соціальних мережах. Цей вид поширення інформації безкоштовний і при правильному підході, охоплює більшу аудиторію. Крім того, можна почати вести особистий блог (корпоративний сайт).

Три кити комунікації при створенні бренду:

— Регулярність. Де б ви не вирішили публікуватися, робити це потрібно регулярно. Відразу ніхто не може набрати велику кількість передплатників і «лайків». Але це не привід зупинятися. Приготуйтеся багато працювати. Зробіть для себе контент-календар, і готуйте публікації заздалегідь. Краще зробити три публікації в тиждень, ніж місяць мовчання, потім п’ять публікацій поспіль і знову місяць мовчання.

— Бути послідовним і транслювати однаковий посилання по всіх каналах комунікації. Ваші погляди, принципи і позиції не повинні змінюватися в залежності від різних каналів зв’язку. Ви створюєте цілісний образ особистості, потрібно дотримуватися певних рамок, які ви собі поставили. Звучати по-різному можна, тексти повинні бути різними. Автор повинен бути живим і яскравим людиною.

— Бути екологічним. Слово може і вбити. Тому потрібно дотримуватися правил поведінки в соціальних мережах, залишатися коректним, ввічливим, навіть відстоюючи свою точку зору, не переходити особистісні кордони інших людей. Ви зіткнетеся з різними особистостями на просторах інтернету, в тому числі, вкрай неприємними. Будьте готові до цього. Не дозволяйте мережевих тролів зіпсувати свій імідж. Адже це і імідж вашого бренду.

Книга «Як стати популярним автором» дуже практична. Іноземцева Катерина дає багато покрокових інструкцій, таблиць, шаблонів, які універсальні і легко адаптуються практично під будь-який вид діяльності. Якщо ви вирішили для себе, що ваша діяльність вимагає особистого брендування і просування, то ця книга допоможе вам зробити перші кроки на шляху створення особистого бренду.

Як стати популярним автором

Тексти на службі особистого бренду. 5 кроків

Замовити книгу