Ви коли-небудь губилися в книжковому магазині? Одна справа – поринути в читання «зацепившей» вас книги, і зовсім інша – загубитися серед нескінченних стелажів і вузьких проходів книжкового магазину. Для деяких схоже на рай.

Турист з Техасу Девід Вілліс застряг на кілька годин в лондонському книжковому магазині Waterstones на Трафальгарській площі. Правда, він зайшов в книжковий, щоб скористатися WiFi. Девід влаштувався на другому поверсі, в комфортабельному кріслі, попрацював в інтернеті близько чверті години, а, закінчивши, виявив, що світло на першому поверсі вимкнений, двері закриті.

Вілліс поговорив з поліцією по телефону, але ніхто не прийшов його звільнити. Вілліс запанікував.

Чарівна сила соціальних мереж

Бібліофіл, можливо, розслабився б, вивчив книги на полицях, влаштувався в кріслі на другому поверсі, там було освітлення за словами американського туриста, і провів би дивну і незабутню ніч в книжковому магазині. Але Вілліс хотів на волю. Він почав посилати сигнали SOS, використовуючи Instagram і Twitter.

Його повідомлення підхопили і рознесли по соціальним мережам. Співробітники Waterstones відреагували, і через три години Девід Вілліс твитнул: I am free.

Як написав один користувач Twitter: «застряг на всю ніч у Waterstones? Для мене це було б реально виконанням бажання». Якщо ж ви все-таки зважитеся застрягти в книжковому магазині, ми рекомендуємо невеликий список найбільш неймовірних з них.

Ночуємо в правильних місцях букіністичних

John K. King Used & Rare Books, США

Магазин знаходиться в приміщенні старої фабрики рукавичок. Кілька цифр: чотири поверхи книг, більше мільйона примірників в наявності, дев’ятсот алфавітних категорій в каталогах. У колекції магазину копія першого видання Книги Мормонів та писання Св. Томаса Аквінського, виданого у Венеції в 1482 році. Кіт Девіс, фотографію якого можна побачити на головній сторінці нашого блогу, прихильно зустрічає покупців.

У місті, який знаходиться в занепаді і оголошений банкрутом, де будинок можна обміняти на iPhone 6, працює величезний магазин книг з таким значним фондом – диво, що дає надію на кращі часи.

Liberia Aqua Alta, Італія

Якщо думка застрягти в книжковому магазині Детройта вас не надихає і справедливо здається небезпечною, ласкаво просимо до Венеції. Liberia Aqua Alta – чудова точка на карті міста, мікс книжкового ринку, антикварного магазину з дуже цікавою колекцією книг. Вони заповнюють кілька кімнат, лежать в гондолі, яка розташована посередині приміщення. Там же живуть кілька венеціанських котів. Залишайтеся на ніч, читайте книги, переглядайте старі карти або журнали, гладьте котиків.

Livraria Lello, Португалія

Після Італії наполегливо рекомендуємо відвідати книжковий магазин Livraria Lello у Порто, Португалії. Це один з найкрасивіших букіністичних магазинів у світі, ідеальний зразок стилю Art Nouveau. Зайшовши в нео-готична будівля магазину, губишся: чи вивчати нескінченні стелажі книг, то розглядати чудові дерев’яні панелі, витіювату сходи або віконні вітражі. Однієї ночі може не вистачити, щоб розглянути цей монументальний магазин.

Selexyz Dominicanen, Нідерланди

Після Livraria Lello бувалого книгофила складно чимось здивувати, але ми постараємося. І запросимо вас у Маастрихт, Нідерланди. Саме там, в 700 – літньому соборі домініканського ордену розташувався велетенський книжковий магазин Selexyz Dominicanen. Мабуть, це одне з найбільш масштабних архітектурних перетворень: з давнього будови релігійного значення в храм книги. Дух захоплює від такого величного вигляду. Крім того, Dominicanen став культурним центром Маастрихта. Тут проводяться виставки, презентації нових книг, зустрічі з письменниками.

Hay-on-Wye, Уельс, Великобританія

А якщо ви хочете не просто переночувати в книжковому магазині, а пожити серед книг пару днів, немає місця краще, ніж містечко Hay-on-Wye на межі Англії та Уельсу. Саме тут у 1961 році з’явилася Міжнародна Організація книжкових міст. Зараз в організації є міста з Фінляндії, Кореї, Австралії. При населенні близько 2000 жителів Hay-on-Wye налічує більше двадцяти книжкових магазинів, книжковий магазин в замку 12-го століття і книжкові розкладки без продавців. Покупець сам вирішує, скільки заплатити за книги і залишає гроші в спеціальних скриньках.

Бажаємо незабутнього досвіду в самих правильних і дивовижних книгарнях світу.