Кожен день хтось з нас, прочитавши чергову мотивационнную книгу, вирішує вийти з зони комфорту: влаштувати собі «пекельну тиждень», почати бігати вранці, перестати прокрастинировать. Це потрібні і правильні кроки на шляху власного розвитку. Хтось зайнятий пошуком сенсу життя, це теж, без сумніву, правильно.

Але коли ви відчуваєте, що життя жорстка, несправедлива, безглузда, у вас нічого не виходить, згадайте про одного австралійського хлопця – його життя, це суцільна «пекельна тиждень», навряд чи він коли-небудь вступав на територію «зони комфорту». Людина, про яку сьогодні йде мова, один з найбільш світлих і сильних людей сучасності. Його звуть Нік Вуйчич, і його життя з моменту народження – це пекло, який навряд чи можна навіть уявити. І все-таки Нік навчився жити неймовірно щасливим, повним життям, про що і написав у книзі «Життя без кордонів. Шлях до приголомшливо щасливого життя».

Народження і дитинство

Можна тільки уявити, який жах пережив молодий батько, Борис Вуйчич, грудневим днем 1982 року. Він був присутній на пологах свого первістка. І, не вірячи своїм очам, бачив новонародженого: у нього не було рук і ніг. Батьки Ніка нічого не знали про синдром Тетра-Амелія. 4 місяці мати не могла знайти в собі сили прикласти дитини до грудей.

Якщо б тоді Душка і Борис зламалися, абсолютно точно не було б happy end’а. Але батьки відмовилися від дитини, взяли його таким, яким він народився і доклали всі зусилля, що виростити його щасливою людиною. Як говорить сам Нік, усміхнений до неможливості, йому ще пощастило! У нього є «стегно». Маленьке подобу стопи з двома пальцями, які розділили хірургічним шляхом. Пощастило з окорочком! Задумайтеся на секунду.

Нік навчився друкувати, писати, управляти электроколяской, відштовхуватися на скейтборді, використовуючи ці два пальця. Дитина настільки зміг адаптуватися до ситуації, повноцінно розвиватися, що, коли прийшов час, пішов у звичайну, а не спеціалізовану школу з іншими однолітками.

Безвихідність і відчай

У десять років хлопчик попросив матір віднести його у ванну кімнату. Він вирішив покінчити життя самогубством, утопившись. Дитина в той період зрозумів, що його досягнення: вміння писати, кататися на скейті, нічого не варті в порівнянні з тим, що він не в змозі зробити. Наприклад, обійняти близьких людей. Це страшне відкриття повалило Ніка в безодню відчаю. Але він знайшов у собі сили не зробити останній крок: він зрозумів, яке страждання заподіє близьким своїм вчинком. «Вони не заслужили такого», — говорить сам Вуйчич. Самогубство – це нечесно по відношенню до дорогих тобі людей.

Гумор рятує

Ви піднімаєтеся по трапу авіалайнера. Вас зустрічають стюардеси модельної зовнішності і..молодий чоловік у формі пілота без рук і ніг. Він променисто посміхається.

-Сьогодні ми відчуваємо нову технологію польоту. Я — ваш пілот!

Представили собі відчуття пасажирів? Це їх Нік Вуйчич розіграв. А що робити, якщо доля так «жорстко» розіграла самого Вуйчича. Тільки пожартувати над ситуацією. Гумор рятує, і не дає «розклеїтися» від жалю до себе.

Будьте вдячні життя за те, що вона дає вам можливість вчитися і розвиватися. Почуття гумору допоможе в цьому.

Нік використовує цю можливість по повній програмі. Не отримавши рук і ніг, Нік отримав безліч інших талантів і здібностей, які він розвиває з неймовірним завзяттям. Просто перерахуємо сухі факти, щоб була можливість порівняти. Отже, у Ніка дві вищі освіти. Він знявся в короткометражному фільмі, написав кілька книг (один у співавторстві з дружиною). Крім того, Нік – відмінний спортсмен, любитель екстремальних відчуттів: Нік чудово плаває, грає в гольф, ловить хвилі на серфінгу, стрибає з парашутом, грає у футбол.

Я зрозумів, що фізична несхожість обмежує мене лише в тій мірі, в якій я сам себе обмежую

Обмеження в нас самих

Нік вирішив себе ні в чому не обмежувати. Саме це він розповідає на своїх численних мотиваційних виступах. Вуйчич прекрасний оратор, проникливий і харизматичний.

Він просто намагається говорити з людьми, особливо з тими, хто втратив сенс життя, відчувають, що життя взяла з тески, що одна біда іде за іншою. Нік не каже: «ну подивіться на мене. Адже все не так вже й погано у вас». Він не намагається порівняти страждання чи біль. Він дуже шанобливо ставиться до чужих бід. Але часто, після таких виступів по-іншому дивишся на свої руки, ноги, дивуєшся, чому ще не стрибнув з парашутом або не встав на серфинговую дошку, і думаєш «адже все не так вже й погано». Нік – віруюча людина, неодноразово підкреслює цей факт у своїх виступах. Природно, він виступає проти абортів, вважаючи, що його життя – чудова ілюстрація того, що «Господь не робить помилок». Але Нік виступає перед людьми різних переконань, поважаючи вибір кожного слухача.

Обійми серцем

Єдине, що недоступно Ніку – це обійми. Він не може нікому подати руки, обійняти друзів і близьких людей. Але і тут він знайшов вихід: Нік може притиснутися до серця людини. І це приголомшливо. Нік настільки відкритий для добра і любові, що любов прийшла. Здавалося б, питання особистого щастя, батьківства закритий для Ніка. Але доля виявилася і тут була милостива до нього. Нік Вуйчич, людина без рук і ніг, зустрів красиву, успішну дівчину Канаэ Мияхара, у якої, до того, що вже був молодий чоловік. Але це була справжня любов. Нік і Канаэ одружилися, і, незважаючи на те, що синдром Тетра-Амелія може бути спадковим, у них є діти.

Напевно, і Ніку, і Канаэ було дуже страшно, але вони перебороли страх. Долаючи себе кожен день, ми можемо домагатися бажаного і рухатися вперед.

І наостанок: у шафі Ніка варто пари нових туфель. На всяк випадок. Адже ніколи не знаєш, які сюрпризи життя готує в майбутньому.

Книги Ніка Вуйчича

  • «Життя без кордонів. Шлях до приголомшливо щасливого життя»
  • «Любов без меж. Шлях до приголомшливо щасливого кохання»
  • «Нестримний. Неймовірна сила віри в дії»