У вас багато різних хобі? Ви легко захоплюєтеся новими ідеями і заняттями? Ви любите малювати, ліпити з глини і займатися кораблебудуванням? Вітаємо – ви « сканер»! Якщо ж у вас не так багато захоплень, але кожне з них – улюблене дітище, якому ви готові присвятити роки – ви справжній «дайвер».

Таких визначень ви не зустрінете в психології чи соціології. Їх придумала Барбара Шер: письменниця, бізнес-тренер, яскравий і нестандартний, творчий осіб, надихає мільйони читачів, у своєму бестселері «Відмовляюся вибирати! Як використовувати свої інтереси, захоплення та хобі, щоб побудувати життя і кар’єру своєї мрії». Це вже сьомий за рахунком бестселер Барбари.

Сучасне суспільство належить «дайверам», тим, хто зайнятий однією справою. Світ не дуже доброзичливий до людей, які часто змінюють свої сфери інтересів. Їх вважають легковажними, їм складно завершити освіту або побудувати успішну кар’єру. Якщо ви «сканер», але спробуєте підлаштуватися під світ «дайверів», то, швидше за все, будете відчувати себе нещасливим. Хобі швидко набридне, робота, як тільки ви добре розберетеся, і вникніть в суть, здасться нудною. Барбара і сама відчуває себе «сканером», допитливим непосидою, тому книга «Відмовляюся вибирати» присвячена саме «сканерів», і їх виживання в непростих умовах.

Як зрозуміти сканер ви або дайвер?

Автор відразу ж виключає з сканерів людей з депресією або з синдромом дефіциту уваги. Далі вона дає характеристику сканерів: людей, якими рухає величезну цікавість і потяг до нового. Допитливість натури таких особистостей практично безмежна. Як не дивно, деякі люди вважають себе сканерами, по суті такими не є. Це можуть бути особи, захоплені декількома сферами, але вони залишаються дайверами: здійснюють повне занурення у вивчення предмета.

Користувацька інструкція сканера: Щоденник сканера

Для початку, сканерів потрібно перестати мучитися щоденним почуттям вина за постійні муки вибору: сім’я чи кар’єра, книги чи музика, бізнес чи хобі? Потрібно зрозуміти: вас ніхто не змушує робити вибір. Ви можете всі свої інтереси і захоплення поєднувати. Інша справа, потрібно зрозуміти, як це правильно зробити.

Шер радить завести щоденник сканера. Справа в тому, що сканери часто навмисно обмежують себе в інтересах, побоюючись негативної реакції і відчуваючи провину за незавершені справи. Заведіть собі щоденник, в якому будете записувати всі кращі ідеї і думки, які вас відвідають, а також те, що відволікає вас від ваших інтересів.

Я назвав свій щоденник «Таємні задоволення». Минулого тижня я взяв на олівець думки про особливе курорті, який хотів би побудувати, про кухонної книзі, яку хотів би написати (може бути, навіть зняти відео і створити власну кулінарну телепередачу). Ще зробив деякі замітки про декількох професіях, які здалися цікавими. Не розумію, чому я раніше так не робив! Це весело і допомагає думати!

Список досягнень

Як тільки сканери починають усвідомлювати свою «інакшість» і несхожість, починається їх подорож у власний внутрішній світ. В той момент, коли люди розуміють, хто вони — відбувається дивна трансформація. Сканерам стає зрозумілою природа їх вчинків і виборів. І головне – їм не потрібно за це вибачатися.

У книзі є кілька вправ, які допомагають і сканерів, і дайверам точніше визначитися з цілями. Наприклад, вправа «Що я зробив на сьогоднішній момент». Барбара пропонує перерахувати ваші особисті досягнення: від найбільш значущих до найменших. Але це обов’язково має бути для вас важливий і цікавий життєвий досвід. Ця вправа допоможе визначити, що для вас дійсно важливо, і підвищить самооцінку. Зазвичай списки сканерів різноманітніше, зате завдання дайверів більш масштабні і трудомісткі. Спробуйте скласти такий список, і побачите, скільки всього цікавого і хвилюючого у вашому житті! Це вправа корисно і сканерів, і дайверам.

Планування справ і календар сканера

Автор дає багато слушних порад і варіантів з ефективного планування свого часу. Це дуже актуально для сканерів, але і дайвери можуть дещо запозичити. Календар сканера – відмінна річ для сканерів, яким складно доводити справи до кінця, і для зосереджених дайверів, у яких теж трапляються завали поточних справ. Відчуваєте, що тонете в безодні рутини – складіть календар. Не на 6 років, як радить Шер, а хоча б на кілька тижнів. Це буде наочною візуалізацією поточної завантаження.

Книга «Відмовляюся вибирати» — must read для легко захоплюються сканерів, творчих особистостей, тих, хто знаходиться в процесі пошуку самого себе, роботи своєї мрії.

«Дайверам» книга буде також корисна. По-перше, вони зможуть зрозуміти інших людей, не схожих на «дайверів». Не всі можуть бути чітко сфокусованими і зібраними, але зрозуміти внутрішній стан оточуючих нас людей, завжди корисно. Хоча б для того, щоб налагодити ефективну комунікацію. Крім того, Барбара Шер дає нестандартні, корисні поради та лайфхаки, як організувати свій час, як перестати «заганятися» між будинком і роботою і знайти вільний час для себе.

«Відмовляюся вибирати! Як використовувати свої інтереси, захоплення та хобі, щоб побудувати життя і кар’єру своєї мрії» Барбара Шер

Купити книгу «Відмовляюся вибирати! Як використовувати свої інтереси, захоплення та хобі, щоб побудувати життя і кар’єру своєї мрії» Барбари Шер в інтернет-магазині kniga.biz.ua