Чому треба читати різні книги про бізнес?
 Не можна обмежитися якоюсь однією книгою, так як ні одна книга про бізнес не є літерами чи інструкцією.
 Бізнес взагалі не ведеться за прописами.
 Різні книги дають різні точки зору на однакові проблеми.
 Якщо вам книга не сподобалася, з цього не випливає, що книг взагалі читати не треба. Треба читати інші книги, відшукуючи в них те, що більше підходить саме вам.
 Якщо ви не читаєте книги, ви починаєте своє життя з чистого аркуша, роблячи всі помилки, які вже були зроблені мільйони разів.
Але… адже часу у ділової людини мало, а читати треба більше.
Для того, щоб впоратися з цією дилемою, потрібно знати, що читати і як читати.

Що читати?

Читати потрібно два типи книг:

• Перший тип — це книги, що дають вам нове бачення.
• Другий — книги, що забезпечують максимальну технологічність вашої роботи і допомагають генерувати ідеї, які ви могли б використовувати.

Як читати?
По-перше, слід читати правильні книги. Це дасть величезну економію часу і найшвидшу віддачу.
Наприклад, вам необхідно розгорнути в компанії програму лояльності, і ви хочете «бути в темі», прочитавши дещо з цього питання.

У вас є два варіанти вирішення:
• Прочитати всі книги по цій темі (тут володіння іноземними мовами буде плюсом).
• Або прочитати найкращу книгу на цю тему.

У такій ситуації вибір, здається, очевидна.
По-друге, необхідно навчитися читати швидко і вибірково.
Якщо у вас немає навичок швидкочитання, ви можете отримати їх на спеціальних курсах. Але ви можете самі навчитися читати швидко, просто почавши читати більше. Якщо ви будете намагатися читати більше двох книг в місяць, а потім все більше і більше, то навички швидкочитання (точніше, сканування) прийдуть самі собою.
По-третє, необхідно навчитися знаходити час на читання.
Відпустка, вихідні, відрядження, очікування… Постарайтеся максимально використати будь-які можливості.

Коли читати?
Знайти час для читання — це проблема для багатьох ділових людей.
Вони розуміють, що читати треба, але на це не вистачає часу! Робота (рідко коли девятичасовая), дорога на роботу і з роботи (добре, якщо вкладаєшся в годину), особисте життя, сімейні клопоти, хатні справи…
Звичайно ж, якщо вибір стоїть так: влаштувати особисте життя або почати читати ділову літературу — то зазвичай особисте життя перемагає тягу до знань. Але постійте. Хіба влаштування особистого життя займає ВЕСЬ ваш час поза роботи?
«Не вірю!»Отже, час на читання можна і потрібно знайти. І тут є два варіанти.

Перший: навчитися виділяти спеціальний час для читання ділової літератури. Скажімо, дві години на тиждень (наприклад, на одну годину на вихідні і одну годину в будні дні). Цього буде достатньо для прочитання однієї книги в місяць.
Другий: читати уривками, в перервах. Таких «перерв» в нашому житті більш ніж достатньо: очікування в черзі, відрядження, проїзд у громадському транспорті, нарешті, відпочинок.

Якщо у вас під рукою завжди буде якась книга, то ви звикнете читати. Після того як подужаєте першу книгу, візьміть ще. Через місяць, самі того не помічаючи, ви почнете читати книги одну за іншою. Треба просто виробити хорошу звичку — класти книгу в портфель.

Що ще може вам допомогти?
 Освойте навички швидкочитання, читання по діагоналі.
 Починайте читати одночасно кілька книг. Один наш знайомий сказав, що він читає одночасно чотири книги: одна у нього в машині, інша в спальні, третя в портфелі, четверта в туалеті.
 Читайте тільки ті книги, які вам потрібні.Читайте максимально корисні книги.
 Читайте ті книжки, про які ви чули хороші відгуки, які вам порадили. Ми по собі знаємо: ніщо так не відбиває охоту до читання, як пара прочитаних поспіль невдалих книг.
З книгами, як з будь-яким іншим важким, але потрібною справою: головне — втягнутися. А далі все піде само собою. Важливо почати!

Зробіть прямо зараз:
1. Згадайте, які книги вам нещодавно рекомендували колеги або друзі, і замовте їх. Якщо у вас на книжковій полиці вже припадає пилом чималий стос, просто виберіть одну книгу.
2. Покладіть книгу в портфель (в машину/приліжкову тумбочку/туалет).
3. Як тільки буде можливість — діставайте книгу і починайте читати. Сьогодні ж.
І, слідуючи бездоганною логікою Штірліца — «запам’ятовується остання фраза» — ми віддаляємося зі словами:

Читайте і збагачуйтесь!

Передруковано з сайту видавництва «Манн, Іванов і Фербер»