Всі погодяться з тим, що маркетинг — це важливо. Особисто я вважаю, що все, що робить компанія це і є маркетинг.

Однак стараннями багатьох маркетологів ця галузь знань переведена в розряд «абстрактного мистецтва». Відповідно, видавці підтримують цю ілюзію, видаючи абстрактні книги по маркетингу.

Тим не менш, нам вдалося відібрати кілька досить практичних книг. Ось вони:

1. Маркетинг без бюджету. 50 працюючих інструментів
Книга повністю відповідає своїй назві. В ній саме 50, працюють, легкоприменимых інструментів. Багато здадуться простими, навіть примітивними. І при цьому вони добре працюють і приносять гарний гріш.

Книга когось розчарує, так як в ній немає ВАУ ефекту від нереальною крутизни теорії або суперконцепций. Проте свою ціну вона відбиває десятикратно в перші десять хвилин після впровадження будь-якого з інструментів

2. Маркетинг на 100%. Ремікс. Як стати хорошим менеджером по маркетингу
Може здатися, що ми фанати Ігоря Манна. До якійсь мірі це вірно, однак ми більше фанати хороших і практичних книг.
Що робити, якщо вас попало стати менеджером з маркетингу? Куди бігти? Звідки брати хороші ідеї? Як планувати і складати бюджет? Всі ці і ще сотню інших потрібних питань ви можете задати цій книзі і отримати відповідь

3. Більше грошей від вашого бізнесу
Ну просто джерело всяких фішок, штучок і прийомчиків, які можна застосувати в будь-якій компанії з незмінним позитивним ефектом. Варто читати і в тому випадку, якщо спостерігається криза креативних ідей.

Книга завдає непоправної шкоди людям з отмершим творчим початком. Хоча таких, напевно, в бізнесі трохи

4. Маркетинг на основі баз даних
Єдина книга російською, яка розкриває основний підхід маркетингу — аналіз даних. Книга по суті відповідає на просте питання: «Як проінвестувати маркетинговий бюджет і гарантовано отримати максимальний фінансовий результат?» Готовий посперечатися, що більшість маркетологів від такого питання будуть близькі до серцевого нападу (особливо від слова «гарантовано»)

Книга для міцних серцем і товаришують з калькулятором маркетологів і менеджерів, які відповідають за те, що американці називають «bottom line»

5. Збалансована система показників в маркетингу і збуті
Книга доповнює попередню і дозволяє зробити з маркетингу нормальний бізнес-процес з справжніми фінансовими вимірниками.

6. Стратегія блакитного океану
Слова «стратегія» і «практичність» ніколи не стояли поруч. Тільки не в цій книзі.

«Дорога, невелика, виключно добре продається книга. Розповідає про те, «як вибрати найменш побитий шлях, який і приведе до результату» (с) Генрі Торо .

Системна, зрозуміла, на диво практична, унікальна книга про пошук незайнятої ринкової ніші.

Автор: Антон Єрмоленко