Деякі чекають виходів нових сезонів улюблених серіалів, а хтось- продовження чудових книг. Буває, що друга частина виходить не гірше, а іноді і краще першої. Так вийшло з книгою Лариси Olga «100 способів змінити життя. Частина друга». Уявімо собі, що ця книга — щось середнє між «Грою Престолів» і «Шерлоком Холмсом» — довгий і часом небезпечний шлях до самого себе і свого справжнього покликання. Якщо перша книжка «100 способів змінити життя. Частина перша» сповнена порад і прикладів, як знайти себе в житті, то друга пропонує конкретне і поглиблене посібник самореалізації, з безліччю вправ і практик. Книга побудована за чітким принципом: мрія – концепція – реалізація на практиці – висновок: результат.

Шлях зі світу моди у мотиватори

В успішних книгах по саморозвитку особистість автора не менш цікава, ніж зміст книги. Лариса – не виняток. На сьогоднішній день Лариса Парфентьєва – успішний спікер, письменник, мотиватор багатьох людей. Але в «попередньому житті» вона була успішним журналістом, працювала в «глянці» на престижній посаді, вела власну передачу, брала участь у відомому проекті «Топ-модель по-російськи». Багато починаючі журналістки і блогери підуть на дуже великі жертви, щоб отримати такі можливості, які були у Лариси. Але радості від життя вона не відчувала.

У мене була мрія. Я мріяла, що одного разу в мої двері зателефонує кур’єр і скаже: «Привіт, я з фонду Михайла Прохорова. Михайло дізнався, що ви дуже талановита людина. І тому ось вам п’ять мільйонів рублів. Здачі не треба — це вам на пошуки себе». Я чекала кілька років, кур’єр але так і не прийшов. От халепа.

Одного разу Лариса зрозуміла, що так тривати більше не може. Інакше почнеться незворотний процес саморуйнування вже на фізичному рівні. Тому вона звільнилася з престижної роботи, поїхала з Москви, і почала абсолютно нове життя, описуючи весь процес змін, що відбуваються. Лариса змогла подолати багато страхи і тривоги, які знайомі практично кожному, хто хоче змінити життя: «А що буде, якщо гроші закінчаться?», «А що буде, якщо я не знайду себе (своє діло)?». Як виявилося, не так страшні реальні події, як страшилки. Ну так, довелося жити економно і скромно, ретельно планувати бюджет, відправити себе «в армію» на деякий час. Бути суворіше до себе. Але досвід виживання показує, що складні періоди проходять часто менш болісно, ніж малювала нашу уяву.

Книги народилися з постійної рубрики, яку веде Лариса на блозі Міфу. Ледве з’явившись, рубрика отримала багато відгуків читачів. Одні були натхненні і мотивовані, інші ділилися своїми історіями падінь (а як без них?) і злетів. Поступово у Лариси накопичилося безліч історій, частина яких лягла в основу її книг.

100 способів змінити життя від Лариси Olga

Друга частина книги присвячена пошуку і реалізації себе у своїй справі. У чомусь ця книга перегукується з багатьма книгами Барбари Шер, мотивуючої тисячі людей перестати в собі сумніватися і зайнятися тим, до чого лежить душа. Найважливіше в процесі пошуку, зрозуміти, де саме лежить точка перетину наших талантів, здібностей і можливостей себе реалізувати.

Як знайти справу своєї мрії

Вивчаючи історії людей, які шукають себе, Лариса придумала так зване Колесо Покликання. Вийшов цілком робочий інструмент, де кожен може визначити своє місце. Складається воно з 4-х осей: одержимість, таланти, цінності, стан. Кожну з них можна оцінити за 10 бальною шкалою.

Зміст Колеса в тому, щоб проконтролювати себе і знайти той сектор, який буде максимально заповнений.

 • Одержимість – це той «свербіж», непереборне бажання рухатися в певному напрямку.
 • Цінності – про цієї категорії сказано дуже багато: цінності бувають справжні і помилкові, і якщо те, що ми робимо не приносить нам радість, то навіщо потрібні такі «цінності»?
 • Стан – відчуття під час роботи, заняття улюбленою справою. Зрештою, важливо те, що ми хочемо відчувати в кінці дня: радість, задоволення, а не спустошення і виснаження.
 • Таланти – це те, що не можна придбати, то, що дуже суб’єктивно. Найбільш гнучка і неоднозначна вісь системи.

Виділивши кілька годин вільного часу, потренуйтеся на Колесі Покликання. Може бути, вистачить займатися нелюбимою справою і пора зрозуміти, що «просто хобі» цілком може стати вашою професією?

Стаття в тему: Як знайти роботу своєї мрії? Простіше, ніж здається

П’ять крутих техніки від кращих спікерів

Для того, щоб ще глибше зрозуміти, що вам по-справжньому важливо, визначитися із завданнями, прокачати свою мету і налаштуватися на позитивний результат, Лариса Парфентьєва зібрала п’ять технік від світових спікерів. Всі техніки, за словами автора книги, що працюють, їх можна брати і впроваджувати в життя.

Техніка Тоні Роббінса «Годину сили»

Суть її полягає в тому, щоб виділити одну годину в день, піти у віддалене місце і розбити годину 15 хвилин на налаштування своїх цілей, на встановлення в день, на візуалізацію результату, і, врешті, на планування дня. Можливо, годину в день, комусь здасться занадто багато. Але щоденна «очищення» мозку і приведення думок у відповідність з відчуттями, плюс чітке планування, дають вельми вражаючий результат. Кілька установок від Тоні Роббінса:

 • У мене є здатність зробити все, що потрібно, для того щоб досягти і підтримувати своїх близьких.
 • Я отримую задоволення від кожного дзвінка, який кидає мені життя.
 • Кожен день я проживаю енергійно і з пристрастю!
 • Я відчуваю себе рішучим, могутнім, щасливим.
 • Я абсолютно впевнений у своїх здібностях.
 • Кожну ситуацію я зустрічаю з усвідомленням того, що я її творець.
 • Все, за що беруся, я доводжу до досконалості.
 • Я завжди спокійний, тому що довіряю і дотримуюся свого внутрішнього голосу.

Техніка щоденних питань від Еріка Ларссена

Колишній спецназівець і популярний бізнес-тренер Ерік Ларссен відомий своїми жорсткими підходами до самомотивації. Його книга «Без жалю до себе» стала світовим бестселером саме завдяки нестандартним методами виходу із зони комфорту. На його думку є кілька інструментів самоконтролю, один з них – уміння задавати правильні питання. Тому постійно запитуйте себе:

 • До своєї цілі я йду? Раніше вона мене надихає?
 • Дійсно вона значуща для мене? Як я зрозумію, що я досяг її?
 • Задоволений я тим, як усе рухається?
 • Що мені допоможе рухатися швидше?
 • Чи роблю я 100% того, що можу, протягом дня?
 • Як я можу стати ефективніше і продуктивніше?
 • Від чого я можу відмовитись?

Як правильно сказав сам Ларссен:

У тижні сім днів, і «коли-небудь» не один з них.

Техніка подяки

Це універсальна техніка світобудови без певних авторів. Хоча Лариса наводить слова буддистського ченця Тит Нат Хана, автора книг «Світ у кожному кроці» і «Тиша. Спокій у світі, повному шуму»: «Кожен раз питаючи себе «Що не так в моєму житті?», ми маємо на увазі щось негативне. Не буде краще запитати себе «Що в моєму житті?» Що так – проста техніка, потрібно просто помічати гарне і бажано скласти список приводів для радості. Самий простий спосіб відчути себе щасливим, це зробити зітхання і бути вдячним навіть за нього.

Техніка визначення пріоритетів

Як сказав Стівен Кові: «Що ви вибираєте кожен день: годинник або компас». Втративши основну мету, потонувши в повсякденних, але неважливих справах, ми втрачаємо себе. Важливо щодня, щотижня звірятися зі своїми істинними цілями і пріоритетами. Для цього можна застосувати техніку 4Д з книги «Цілісна життя» Ліси Хьютта:

 • Геть! – це для тих справ, які, по суті, не принесуть ніяких результатів. Треба навчитися говорити «ні». Якщо ви вирішили точно щось не робити, то вистачить бігати, викреслюйте справу зі списку.
 • Делегувати – делегуйте справи, які ви можете. Нічого тут шкодувати, передайте ці завдання тому, хто з ними і сам впорається.
 • До кращих часів – це справи, які можуть і почекати. Якщо ви відкладіть на деякий час, то нічого страшного не станеться.
 • Давай! – це ті справи, які необхідно вирішити невідкладно. Треба просто брати і робити без застережень.

Техніка «П’ять життів» від Барбари Шер

Лариса взяла цю техніку у одного з кращих коучів і мотиваторів нашого часу – Барбари Шер, з її книги «Мріяти не шкідливо». Суть її в наступному: уявіть, що у вас є в запасі п’ять життів. Ви можете вибрати те заняття для кожної з них, яке вам до душі. Ці п’ять життів і є те, чого просить ваша душа. Ви можете бути письменником, музикантом, вченим, мандрівником, батьком. Складіть свій список. Наше життя надто коротке, щоб відмовляти собі в задоволенні бути тим, ким нам хочеться.

Друга частина книги «100 способів змінити життя» дуже практична. Тут безліч мотивуючих прикладів та історій, але немає води. Тому кожну главу можна читати з олівцем, брати для себе якісь відповідні техніки, вправи, рекомендації, щоб змінити своє життя на краще. Як сказав Річард Бренсон:

«Урок, який я виніс і яким дотримуюся все життя, полягав у тому, що треба намагатися, і намагатися, і знову намагатися — але ніколи не здаватися!»

100 способів змінити життя. Частина друга

Замовити книгу