«Системи — це здорово, це робить тебе унікальним, але коли є та система, та лайфхаки (ось і прекрасний термін, що заміняє мої трюки, «фішки», прийоми і родзинки) — ти монстр», — говорить Ігор Манн у передмові до книги «Лайфхак на кожен день».

Ви готові стати хоч трохи монстрами? Тоді поїхали.

Ми всі стикається з маленькими життєвими «фішками», трюками, прийомами щодня протягом усього життя. Ці хитрощі допомагають нам зробити життя трохи більш комфортною, кастомизировать щоденні ситуації під свої індивідуальні потреби. Пам’ятаю, як мене вразив «кухонний» лайфхак дівчини, з якою ми разом знімали квартиру: вона різала цибулю, надівши щільно прилеглі окуляри для плавання. Вигляд у неї був незвичайний, зате процес проходив весело.

Раніше подібні дрібні, корисні поради виходили у збірниках «Господині на замітку». Сьогодні наше життя дуже насичене, часом хаотична, щоб обмежуватися тільки домашніми радами. Хоча і вони теж, безперечно, бувають корисними. Автори книги «Лайфхак на кожен день» зібрали і систематизували лайфхаки практично всіх сфер життя: робота, ділові зустрічі, поїздки на машині, перельоти, питання харчування, здоров’я і використання гаджетів.

Деякі з рад здаються занадто очевидними, про інших навіть не здогадувався, деякі настільки забавні, що напевно розвеселили б Григорія Остера. Всі лайфхаки об’єднує те, що вони корисні і застосовні в щоденних ситуаціях.

Робота

Лайфхак: не сидите постійно під час роботи.

Заведіть собі стіл для роботи стоячи.

Хемінгуей якось висловився так: «Можливо, письменство і подорожі розширюють кругозір, але однозначно можна отримати і широку дупу. Тому я пишу стоячи».

Якщо постійно стояти незручно, заведіть собі диван або кушетку. У положенні лежачи у вас вийде:

 • розмовляти по телефону;
 • переглядати відео – і фотоматеріали;
 • вивчати документи;
 • думати над проектом;
 • планувати;
 • робити нотатки.

Спробуйте працювати на ходу.

Не обов’язково виходити на вулицю, хоча це було б корисно: свіже повітря і все таке. Можна завести на робочому місці тренажер для ходьби. Заодно будете тримати себе у формі.
Що можна зробити, працюючи ногами?

 • провести телефонні переговори;
 • надиктувати документ, матеріал для книги, статті;
 • прослухати книгу, подкаст або аудіоурок;
 • обміркувати якесь питання;

Не втратити думка вам допоможе диктофон.

Лайфхак: коли ви в глухому куті, немає свіжих ідей — займіться фрирайтингом!

Ось що радив Н. В. Гоголь письменнику Ст. А. Соллогубу, якому «не писалося»: «А ви все-таки пишіть… візьміть гарненьке пір’їнка, гарненько його очините, покладіть перед собою аркуш паперу і почніть таким чином: «мені сьогодні щось не пишеться». Напишіть це багато разів поспіль, і раптом вам прийде добра думка в голову! За нею друга, третя, адже інакше ніхто не пише, і люди, збурені постійним натхненням, рідкісні, Володимир Олександрович».

Тайм менеджмент

Лайфхак: напевно ви чули про систему Pomodoro. Хоча системою її можна назвати з великою натяжкою, а ось лайфхаком — запросто!

Суть в наступному:

 • ви працюєте 25-хвилинними блоками («з’їдаєте помідор»);
 • після кожного такого блоку ви робите п’ятихвилинна перерва;
 • з’їли три помідори — настає великий перерву на 15 хвилин.

Ось і вся система!

Лайфхак: застосуйте Agile Results

Випишіть три цілі на цей рік, три цілі на цей місяць і три цілі на цей день. Кожен день ви пишете нові три цілі на день. Формулюючи їх, ви першим ділом дивіться, чи ведуть вони до виконання цілей на місяць. А цілі на місяць у свою чергу повинні вести до виконання річних цілей.

Що це дає? Усвідомленість. Сфокусованість. Результат.

Робота за комп’ютером

Навчальні відеокурси, подкасти, інтерв’ю — важливий компонент самоосвіти. Ми регулярно слухаємо їх. Як заощадити час?

Лайфхак: увімкніть прискорене відтворення! З нашого досвіду оптимальна швидкість — 1,8–2,5 від норми.

Телефон

Як бути, якщо ви телефон намочили?

Лайфхак: відразу вимкніть телефон і помістіть його в контейнер з рисом на кілька днів. Рис витягне з апарату всю вологу. Він, як губка, дуже гігроскопічний.

Пошта

Лайфхак: пишіть коротше, прагніть укластися в 21 слово.

Стислість — конкурентна перевага в сучасному світі. Добре про це написано в книзі Джо Маккормака «Коротше. Менше слів – більше сенсу».

Лайфхак: для якоїсь випадкової реєстрації скористайтесь сервісом TenMinuteMail. Одноразова пошта буде жити всього 10 хвилин.

Читання

Для тих, хто використовує аудіокниги.

Лайфхак: а ви знаєте, що можна перетворити в аудіокнигу абсолютно будь-який текст? Є спеціальні програми і сервіси, які конвертують текст в мову.

Психологія

Лайфхак: ідіть від протилежного.

Просто запитайте себе: «Що мене найбільше бісить?» Може, вас дратує, коли люди погано одягнені? Тоді спробуйте себе в дизайні! А що дратує вас?

Нетворкінг

Лайфхак: почніть платити за кожне запізнення.

Попереджайте про це своєму правилі, домовляючись про зустріч. Якщо побачення призначено в кафе, оплачуйте замовлення вашого візаві. Якщо в іншому місці, просто вручайте гроші тому, хто вас чекав,відповідно до вартості його часу. Пару раз розлучитеся з кругленькою сумою — спізнюватися перестанете.

Лайфхак: заведіть собі «діалоговий гаджет» — купіть кулькову ручку з кнопкою.

Працює це так:

 • выслушиваете фразу співрозмовника;
 • починаєте говорити самі і натискаєте кнопку ручки до упору;
 • втомлений тримати кнопку палець нагадує вам, що пора замовкнути і послухати.

Ораторське мистецтво

Лайфхак: освойте функцію «Монітор впевненості».

На демонстраційний екран виводиться поточний слайд. На моніторі ноутбука в цей час висять два зображення: поточний і наступний. Ви розвиваєте свою думку і точно знаєте, про що будете говорити далі.Така функція є в PowerPoint (Windows), так і в Keynote (Mac OS). У Mac OS вона називається Presenter view.

Мотивація

Лайфхак: гризіть насіння в процесі складної роботи з інформацією.

Може, це виглядає не дуже солідно, але в насінні дійсно є якась магія. Всі знають, як важко від них відірватися! Ти гризеш, гризеш і в якийсь момент тебе клинить в цій семечно-інформаційної «матриці». І ти здатний працювати так дуже довго.

Лайфхак: заведіть собі календарик-пинарик»

Паперовий календар, в якому відображені дні, що залишилися в цьому році. Або в більш жорсткою схемою — дні, що залишилися до виходу на пенсію або (за вашими підрахунками) до смерті. На початку робочого дня викреслюйте один день з календаря. Memento mori — говорили древні. Цією фразою і пояснюється висока ефективність «пинарика». Він нагадує, що життя конечна і що не варто марнувати даремно.

Сон

Лайфхак: привчіть себе спати 15 хвилин в середині дня.

Пам’ятайте Штірліца і його знаменитий короткий сон в автомобілі? Сон в середині дня дає неймовірний прилив енергії.

Це тільки маленька частина лайфхаков, які запропонували Ігор Манн і Фарід Карімов у книзі «Лайфхак на кожен день». Сподіваємося, що читачі знайдуть корисні поради, успішно втілять їх у життя, заякорят на рівні звичок. Стануть справжніми монстрами!

Книга «Лайфхак на кожен день» Ігор Манн і Фарід Карімов

Купити книгу Ігоря Манна і Фаріда Карімова «Лайфхак на кожен день» в інтернет-магазині kniga.biz.ua