Якщо вам необхідно розробити бізнес-план, а соответстующего досвіду ще немає, то ви напевно вже оцінили складність стоїть перед вами завдання. Ви можете звернутися до фахівців — і вам зроблять бізнес-план, з яким можна буде отримати кредит або залучити інвесторів у свій бізнес. Другий варіант — самостійно розібратися у фінансах, маркетингу, виробництві, кадрових та правових питаннях. Тоді ви зможете написати бізнес-план без сторонньої допомоги. Якщо ви вирішили розробляти бізнес-план самостійно, то вам напевно стане в нагоді добірка книг по бізнес-плануванню, рекомендована kniga.biz.ua.

  • Книга «Як розробити бізнес-план. Практичний посібник з прикладами і шаблонами»

Kniga.biz.ua з усією відповідальністю заявляє — це найкраща та насправді єдина необхідна книга серед всіх, що мають в назві «бізнес-план».

Бізнес-план — це основний документ, що описує певну бізнес-ідею та шляхи її реалізації. Все, що вам необхідно для складання власного бізнес-плану, — освоїти матеріал, викладений простою і доступною мовою, і ввести свої дані в шаблони, які автоматично проведуть всі необхідні розрахунки.
Навчитися самостійно розробляти реальні бізнес-плани вам допоможуть численні приклади документів і фінансових розрахунків, які представлені в даній книзі.

На CD-ROM ви знайдете:

— 45 готових бізнес-планів для різних галузей
— шаблони для швидкого складання бізнес-планів
— приклади основних фінансових документів і розрахунків — рекомендації по складанню бізнес-планів
— інформацію про те, як і де отримати кредит або залучити інвестиції для реалізації бізнес-плану
— керівництво щодо створення ефективної презентації в програмі PowerPoint

Прочитавши цю книгу і скориставшись додатковими матеріалами на CD-ROM, ви навчитеся:

— аналізувати ринкову ситуацію
— сегментувати ринок і вибирати найбільш привабливі для діяльності сегменти
— позиціонувати товар (послугу) і планувати продажу
— складати фінансові документи і розраховувати коефіцієнти
— створювати презентації бізнес-планів

  • Книга «Ключові показники менеджменту: повне керівництво по роботі з критичними числами, керуючими вашим бізнесом»

Ця книга являє собою повне керівництво, де розглядаються фінансові коефіцієнти та інші показники, широко використовувані для успішного управління бізнесом. Унікальність її в тому, що всі фрагменти тексту супроводжуються наочними ілюстраціями, схемами та малюнками, а також розрахунковими прикладами, що полегшує читачеві сприйняття фінансів. Книга призначена для фінансових менеджерів і інших фахівців, що бажають розібратися у фінансових показниках. А також для студентів і викладачів економічних вузів.

Михайло Колісник, викладач фінансів, Києво-Могилянська бізнес-школа:
«Фінанси традиційно відносяться до області управлінських і економічних знань, що потребують базових навичок і специфічних знань (hard skills). Їх не можна просто почитати перед сном після робочого дня, подібно захоплюючим книг з маркетингу. Фінанси треба вивчати у відведений час, на свіжу голову, з ручкою, олівцем та зошитом у клітинку для вирішення завдань. І існує тільки одна книга з фінансів, одна-єдина у величезному світовому книжковому морі підручників, посібників і керівництв, яка дозволяє втомленому після напруженого трудового дня менеджеру просто прийти додому і ввечері, протягом години-півтори, просто і без напруги познайомитися з фінансами. Ця єдина книга «Ключові показники менеджменту» Кярана Уолша. Саме її я і рекомендую менеджерам і власникам, які шукають найкраще видання для початку вивчення фінансового менеджменту.»

  • Книга «Спочатку скажіть «Ні». Секрети професійних переговірників»

Ця книга познайомить вас з ефективною системою планування та ведення переговорів, яку можна використовувати в будь-якій області життя. Ви дізнаєтеся: — як управляти переговорним процесом та ефективно реагувати на все, що б не відбувалося за столом переговорів; — як протистояти сильному противнику, що використовує тиск і маніпуляції; — що і як говорити за столом переговорів: як `вести` супротивника за допомогою правильно поставлених питань; — які інструменти входять в арсенал професійного парламентера: бюджет переговорів, порядок денний, вербальні техніки структурування переговорного процесу з метою досягнення заданих результатів.

«Спочатку скажіть «ні»» — це найкраща книга з ведення переговорів. Вона не дешева, але виразно коштує своїх грошей. Методи, викладені в ній, нададуть вам величезну допомогу в процесі продажу вашої бізнес-ідеї ОПР — Людям, що Приймають Рішення.

Якщо ви самостійно розробите для себе бізнес-план, то отримаєте щонайменше дві переваги:

  • економію грошей на послуги консультантів
  • можливість самому чітко розібратися, як втілити в життя ваші бізнес-ідеї

У процесі розробки бізнес-плану багато хто відмовляється від його реалізації, знаходячи це непосильним завданням. Або просто не виходить залучити до проекту фінанси і людей. У будь-якому випадку, варто похвалити за докладені зусилля, тому що «досвід — це те, що ви отримуєте, навіть якщо не отримуєте нічого».