У чому унікальність продукту для захисту смартфонів Kaspersky Mobile Security 2013 для покупця і в порівнянні з альтернативними продуктами?

Сьогодні на смартфонах зберігається не менше цінних даних, ніж на комп’ютерах, а кількість мобільних шкідливих програм неухильно зростає. Kaspersky Mobile Security забезпечує всебічну захист смартфонів і, на відміну від альтернативних продуктів, включає в себе не тільки антивірус, в класичному розумінні. По суті KMS — це багатофункціональний набір інструментів щодо забезпечення безпеки мобільних пристроїв на базі Android, Symbian, Windows mobile і Blackberry. Тому як таких конкуруючих продуктів на сьогодні у рішення немає.

KMS використовує не тільки традиційні методи протидії шкідливим програмам, але також і хмарні технології. Додатковий захист надають фільтр небажаних дзвінків та SMS, а також новий веб-фільтр, який дозволяє блокувати заражені і фішингові сайти.

Додаток має дуже багатим функціоналом – дозволяє створювати списки небажаних контактів, приховувати номери із блокнота, приховувати SMS і дзвінки. У випадку крадіжки або втрати портативного пристрою, KMS дозволяє відстежити місцезнаходження пристрою на основі мережі, GPS-приймача, якщо він вбудований в телефон. Також цей програмний продукт може передати інформацію про зміну SIM-карти у втраченому або вкраденому мобільному пристрої — більше того, при спробі зміни SIM-карти смартфон буде заблокований. Все це забезпечує максимальний захист від мобільних загроз, що не раз було доведено в незалежних тестах

Якісь страшилки про те, як у кого-то завелися віруси, і софт реально допоміг.

У серпні 2010 року була виявлена перша троянська програма для платформи Android — Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a, яка маскувалася під додаток для медіаплеєра. Менш ніж через рік шкідливі програми для Android швидко поширилися. Ця тенденція остаточно проявилася в III кварталі 2011 року, коли на частку Android довелося більше 40% всього зареєстрованого шкідливого мобільного ПЗ. Критична маса була перевищена в листопаді 2011 року: за місяць було виявлено більше 1000 зловредів для Android, що практично дорівнювало кількості мобільних шкідливих програм, виявлених за останні шість років.

Ось історія з реального життя – один мій знайомий, далекий від сфери IT-безпеки, на одній бізнес-конференції випадково по Bluetooth прийняв файл від невідомої людини. Думав, що це якийсь контент від організаторів. Через деякий час він став скаржитися на те, що смартфон став сильно гальмувати при роботі і, що найнеприємніше, з мобільного рахунку стали пропадати значні суми коштів. Відніс в магазин, благо телефон був на гарантії – там йому запропонували або скинути телефон до заводських налаштувань і втратити всю інформацію, або придбати антивірус. Самі розумієте, для ділової людини інформація, яка зберігається в телефоні часом вкрай важлива – знайомий вибрав антивірус. Почистив все працює.

Чому необхідно ставити мобільний антивірус? Яка життєва необхідність у цьому?

На смартфонах тепер зберігається не менше цінних даних, ніж на комп’ютерах, а кількість мобільних шкідливих програм неухильно зростає. Згідно з результатами дослідження, проведеного в травні 2012 року компанією O+K Research на замовлення «Лабораторії Касперського», відповідаючи на питання, яка інформація є для Вас найбільш важливою, і яку Ви не хотіли б втратити, респонденти називали: контакти, SMS та MMS повідомлення особистої електронної пошти і фото – і відеоконтент власного виробництва. Не кажучи вже про те, що багато хто з нас зберігають на телефонах дані своїх кредитних карток, паролі до інтернет-банкінгу та іншу інформацію, заволодівши якої зловмисники можуть завдати значного удару по вашому добробуту. Навіть якщо у вас немає рахунку в банку – виявити, що з вашого мобільного рахунку пропали усі кошти – погодьтеся, не самий приємний сюрприз

Якісь поради, бажано небанальні, про те, як не зловити вірус на свій смартфон.

Віруси часто маскуються під звичайні програми, тому, перед тим як завантажити собі на телефон додаток, переконайтеся в його надійності – подивіться рейтинг програми і почитайте коментарі користувачів. У більшості випадків, шахраї маскують шкідливі програми під найбільш популярні ігри і програми. «Підробки» легко відрізнити за відсутністю докладного опису і більш старих версій – шахраї, на відміну від справжніх розробників мобільних додатків, не покращують свої програми і не випускаю оновлення. Природно, не варто обмежуватися однією уважністю. Встановіть собі на телефон антивірус і постійно його оновлювати – це дозволить Вам забезпечити максимальний захист свого мобільного пристрою.

Якої шкоди завдають деякі з відомих вірусів? Парочку найпоширеніших вірусів і який вони наносять шкоду.

Найбільш небезпечними діями вірусів і шкідливих програм є втрата контролю над пристроєм та розсилки SMS-повідомлень з Вашого номера на платні номери.

До недавнього часу загроза зараження мобільного пристрою існувала тільки при установці програм з не офіційних джерел — локально або зі сторонніх ресурсів. Але останнім часом ми спостерігаємо зростання кількості випадків, коли програмне забезпечення з рідного PlayMarket було заражено шкідливим кодом. Наприклад, у березні 2011-го року троянець під назвою DroidDream заразив більше 50-ти додатків в PlayMarket. Трохи пізніше, в магазині з’явився додаток Android Market Security Tool, яке повинно було очищати заражені пристрою і поширювався безкоштовно. Однак зловмисники примудрилися проникнути це додаток шкідливим кодом.

P. S. Підсумовуючи все вище сказане, хочу побажати всім покупцям магазину ділової бізнес-літератури kniga.biz.ua частіше знаходити хороші ідеї в книгах і рідше втрачати персональні дані з мобільних пристроїв .

Придбати Kaspersky Mobile Security за спеціальною ціною!