«Готовий працювати ким завгодно, тільки не продажником!», «не вмію «впарювати» людям», «не обдуриш – не продаси!» — знайомі установки? У свідомості більшості професія продавця – щось дуже ганебне. «Будеш погано вчитися, станеш двірником продавцем на ринку»! Суть професії продавця огидно спотворена. Хоча це одне з найбільш складних, цікавих і важливих для будь-якого бізнесу, занять. Як змінити свій погляд на роботу продажника, як стати сильним і дійсно корисним продавцем, розповідає у новій книзі «45 татуювань продавана» Максим Батырев, автор нашумілого бестселера «45 татуювань менеджера».

Як називається людина, яка продає?

Як ви назвете тих фахівців, які щодня ведуть переговори з клієнтами, укладають угоди? Сейлз? Акаунти? Хто такі комівояжери? Стиліст – продавець, який підбирає ідеальний костюм? По суті, всі вони – фахівці з продажів. Максим начитав 47 варіантів назви професії продавця. Не образливих, зауважте.

Якщо людина прийшла працювати в продажу, не варто називати себе незрозуміло і витіювато: «менеджер по впровадженню комунікацій бла-бла-бла». Краще залишатися чесним насамперед перед собою, розставити всі крапки над і, і сказати чесно: я – продажник. І докласти максимум зусиль, щоб робити свою справу добре, показувати високий результат і пишатися своєю роботою. Гордість за професію, каже Батырев, необхідна умова для успіху. Адже люди, які успішно працювали в продажах, в житті набагато витривалішими і сильнішими за тих, хто цим ніколи не займався. Заздрісні конкуренти, неадекватні клієнти, які зриваються угоди, тиск керівництва. Школа продажів загартовує, як кузня, як армія. А продавець – трохи воїн. А крім того, справжній продавець – професіонал високого рівня, з набором необхідних навичок і компетенцій. І цим, безумовно, варто пишатися.

Продавайте радість без непотрібного «геройства»

У нас дивні уявлення про лояльність до роботи: ми згодні виходити і працювати навіть хворими. Здається, що світ завалиться, а робота компанії зупиниться, якщо ми дозволимо собі захворіти і залишитися вдома. Ми сидимо на робочому місці, сопливі і нещасні, роботу робимо абияк, стан огидне, колег заражаем, але виходимо навіть з температурою.

І ось мені «пощастило» зловити щось типу ГРВІ. Очі червоненькі, соплі рікою, температура невелика, але чутлива, — всі симптоми наявності. Як поводяться нормальні люди в таких ситуаціях? Мед, чай, аспірин, постільний режим… Але я ж не нормальна людина, я ж герой!

Так ось, таке геройство, особливо продавцю абсолютно не потрібно, справедливо вважає Батырев. Продавець повинен з людьми спілкуватися, бути в хорошому настрої, а не заливати їх соплями, викликаючи, щонайменше, бридливість. Захворів? Сиди вдома! Хороша «татуювання» не тільки для продаванов, а для кожної розсудливої людини. Геть нікому не потрібну жертовність.

Але ось що потрібно хорошому продажнику обов’язково – це тримати в тонусі свій внутрішній настрій. Не дозволяти депресивним, похмурим станів впливати на роботу, на відносини з клієнтами. Здавалося б, очевидніше істини не буває. Максим Батырев зрозумів її, слухаючи одне з останніх інтерв’ю Юрія Нікуліна.

Його робота полягає в тому, щоб заряджати людей, дарувати їм радість і натхнення. А це великий і щоденна праця — тримати себе в тонусі заради своєї Справи!

Не потрібно прикидатися і здаватися щасливою. Люди завжди відчувають фальш. Але необхідно щоденно працювати над собою, балансуючи стан, не дозволяючи негативу взяти верх. Це окрема робота, яка важлива не тільки продавцям, але і всім нам.

Формула успіху починається саме з наших внутрішніх установок і правильної трансляції цих установок Клієнтам.

Слухати співрозмовника – обов’язковий навик продавана

Ще одна «татуювання» від Комбата, яка універсальна для всіх – хочете сподобатися, побільше слухайте і тримайте рот частіше закритим. Птахів-балакунів у суспільстві вистачає. Людям подобається говорити про себе і про свої проблеми чи досягнення, і набагато менше подобається слухати інших. На жаль.

Як казав один мій знайомий, це фізично боляче — мовчати, коли хтось говорить, а ти вже знаєш, що йому можна відповісти і повинен дослухати до кінця! Чи не продовжувати його думки і пропозиції, коли він затнувся. Або відволіктися від усього і налаштуватися на слухання цієї людини! Як же це боляче!

Однак навик слухати безпосередньо впливає на зростання продажів, вважає Комбат. У нас немає підстав сумніватися в його словах. І в цілому це дуже корисний навик, який розташовує до себе людей і робить вас в очах відмінним співрозмовником. І ні в якому разі не займайтеся сторонніми справами, слухаючи інших. Телефон в руках можна тільки тримати, але ніяк не читати або, тим більше, набирати повідомлення. Співрозмовнику буде здаватися, що ви його просто не чуєте.

Будь з клієнтом на рівних

Образ продавця часто спотворений в нашому суспільстві з-за поведінки самих продавців. Лебезение, розшаркування більшості людей неприємні. Ще запитати «чего изволите-с?» — і відразлива картинка завершена. Не можна йти на все, щоб роздобути клієнта. Ось тут потрібно пам’ятати про почуття власної гідності і гордості за професію. Спілкування з клієнтом можливо тільки на рівних. І знову універсальна «татуювання», відповідна під будь-яку сферу діяльності. А в продажах – тим більше. Коли товар або послугу продає професіонал, він робить це красиво, з гідністю, поважаючи свою працю, свою репутацію і компанії та клієнта. Тимчасова угода не варто втрати вашого самоповаги.

З чого починається продаж? З першого «ні» клієнта

У людей багато чого немає. Грошей немає. Часу теж немає. Немає розуміння, яку користь дасть товар або послуга. Зате є свої болі, які вони хочуть вирішити. Справжній продавець повинен невпинно пояснювати. Не туманні вигоди від покупки, не якісні характеристики товару, а саме цей товар допоможе покупцеві. Відмови клієнта, його «ні» — це своєрідні підказки продавцю. Ті зачіпки, які він повинен опрацювати і пояснити клієнту.

Кожне заперечення проходило в мозку продавана через спеціальний продаванский трансформатор і перетворювалося в підказки.

Вся наша життя – тату-салон

Хтось із відомих, здається, Джонні Депп, сказав, що його татуювання – це такі зарубки на життєвому шляху. Щоб певні віхи та події постійно були поруч, не втрачаючи актуальності. Таким же принципом користується і Максим Батырев, створюючи статут або звід правил професіонала високого класу. Більшість його «татуювань» досить універсальні і прекрасно вписуються в інші сфери діяльності. Повага до себе і до інших, навички спілкування та слухання, усвідомлений підхід у роботі, позитивний життєвий тонус, постійний саморозвиток і гордість за свою справу – все це частини одного пазла під назвою «професіоналізм».

45 татуювань продавана

Замовити книгу