Багато хто з нас, втомившись від офісної метушні, щоденних поїздок громадським транспортом, не завжди доброзичливих колег, мріють працювати з дому. Здається, що може бути краще? Сам плануєш свій робочий день, можеш відволіктися, з’їсти бутерброд або вийти пройтися. Не треба думати, що надіти, ніхто не штовхає в метро. Насправді – це лише ілюзії офісних працівників. Працювати з дому – втомлює, часто віддалені співробітники працюють не тільки без обіду, але і без вихідних. Спати теж іноді виходить лише уривками. Про лікарняний можна забути. А крім того, родичі та члени сім’ї впевнені, що фрілансера або віддаленого працівника можна смикати в будь-який час, він же все одно «вдома сидить». Художник і письменник Адам Куртц вирішив допомогти всім творчим (і не дуже) людей, які працюють з дому, і зробив веселе і корисне керівництво по виживанню в робітничо-домашніх умовах «Як не зійти з розуму, працюючи з дому». І взагалі за виживання.

Долаємо творчі страхи

Серйозно, всі чогось бояться. Не обов’язково бути мега-творчою особистістю, щоб отримати нервовий зрив через страхів. Адам Куртц дружньому поплескує нас по плечу. У книзі він навів кілька найпоширеніших страхів. Цілком імовірно, що ми зможемо їх не те щоб перемогти, але ужитися з ними.

Отже, що ж робити і куди бігти зі страхами:

 • Визначте, чого ми боїмося найбільше. Страх сам по собі нікого не робить слабкіше. Всі ми люди. Страх – реакція нашого мозку на невідоме. Морквина – це страшно? Ні? А перше побачення? А якщо стрибнути з обриву? А співбесіду? Важливо подивитися страху в очі, тобто сформулювати проблему. Так вирішити її буде набагато простіше.
 • «Я не впораюся». Це один з основних страхів, особливо креативників (і не тільки). Насправді саме цей страх перемогти досить просто. Тут просто треба взяти і зробити. «Очі бояться, а руки роблять» — це саме про подолання страху не впоратися.
 • «Всім начхати». Неправда, далеко не всім. Просто ми так сконцентровані на одній справі, що забули про інших людей. Для них наша робота – це круто і ново. Коротше, наша щоденна рутина здається їм прекрасній і надихає.
 • «Це неідеально». Цілком можливо. Але важко запустити з нуля проект без помилок і недоліків. Звичайно, потрібно зробити все якомога краще. Але іноді потрібно просто дати хороший і якісний результат і перестати виносити собі (і іншим) мозок перфекціонізмом.
 • « Я занадто/…» Що? Якщо ми не підходимо для якогось проекту, це не означає, що ми ні на що не годимся. Буде інший проект і інші завдання. Краще нехай ваша робота сама покаже себе.
 • «у чому сенс?» Так, це дуже глобальне питання. Але якщо ми робимо те, що вибрали, мабуть, у цьому є певна внутрішня потреба. Можливо, треба просто взяти паузу і відпочити.
 • Сміх – це відмінне зброю і зневіра, і зі страхами. Якщо всі методи вичерпані, рятує відчуття гумору. Це точно, перевіряв не тільки Адам Куртц. Ми теж. (Якщо вже зовсім не допомагає сміх, можна поплакати. Сльози теж іноді приносять ендаумент).
 • Правила, які зобов’язаний знати справжній творчий осіб

  Власне, правила і створені, щоб їм не слідувати і точно, щоб їх порушувати. Але все-таки не даремно Адам Куртц їх сформулював. Вони багато в чому структурують діяльність творчих людей. А якщо подивитися на ці правила трохи ширше, то багато хто погодиться, що вони підходять багатьом професіям.

 • «Щось чарівне, але не магія». Будь-який процес, якщо підходити до неї творчо, це трохи чари. Наші професійні навички і креативність – це не надздібності, ми не народжуємося з цим. Кожен може розвинути в собі навички креативності, як і накачати м’язи. І все ж… є в цьому щось незвичайне.
 • «Ви – неук». Ми всі вчимося в процесі роботи. Ніхто не знає всіх процесів досконально. Постійне навчання – це природна частина ходу проекту.
 • «Не потрібно нічийого дозволу». Дійсно, завдяки можливостям інтернету ми можемо навчатися, міняти роботу і бути незалежною настільки, наскільки нам цього хочеться і потрібно. Кожен з нас вільний вибирати ті завдання і проекти, які нам здаються важливими і цікавими, і не чекати «зеленого світла» від керівництва.
 • «Невдача один з варіантів розвитку подій» .Все може статися під час роботи і реалізації проекту. Не треба заперечувати можливість провалу. Однак потрібно бути готовим до будь-якого повороту подій і спробувати витягти уроки з усього.
 • «Ярлики – це смерть». Ну, може бути і не смерть, але ярлики – це точно неприємний обмежувач, який псує життя і вам, і заважає вашій роботі. І вже точно не навішувати ярлики на себе. Варто спробувати себе в різних сферах, перш ніж ви зрозумієте, що у вас виходить краще всього.
 • Ви не зобов’язані бути кращим у всьому. Ви можете бути дуже класним, але кращим не обов’язково. Визначте свої сильні сторони і розвивайте їх.
 • Ви зненавидите свою роботу. Так буває, це нормально. Може бути таке, що ваші досягнення минулих років здадуться вам аматорської нісенітницею. І це нормально, ви ростете професійно і постійно вдосконалюєтеся.
 • Будьте милі.Щоправда, нікому не подобається бачити кисле обличчя колеги. І дуже складно зрозуміти, які випробування випадають на долю інших. Тому – будьте милим та ввічливим.
 • Організуємо робоче барліг місце

  Отже, розібравшись з правилами роботи творчої людини, зі страхами, які бажано перемогти, можна приступати до роботи з дому. Найскладніше, на думку Куртца, це постійно знаходитися в одному і тому ж просторі. Якщо у вас є робочий кабінет – це круто. Якщо ж ви повинні працювати на старому дивані, то дуже непросто виконати роботу якісно і в строк і не зійти з розуму.

 • Надіньте шкарпетки. Те, що вам не потрібен офісний костюм, не означає, що треба працювати в піжамі. Інакше вийде як в анекдоті про фрілансера «Чим більше я сиджу вдома, тим сильніше схожий на безхатченка». Тому не полінуйтеся одягатися. Ну хоча б шкарпетки!
 • Купіть собі що-небудь. Знайдіть причину виходити з дому. Це повинно вас перемкнути, відвернути.
 • Розімніться. А інакше ви так і будете сидіти на дивані в незручній позі з ноутом і псувати спину і зір.
 • Час працювати. Не в ліжку, але на вашому домашньому робочому місці.
 • Зробіть перерву на обід. Багато офісні працівники думають, що віддалені працівники нормально харчуються. Як би не так! Часу вистачає на самотній бутерброд і кілька чашок кави. Так от, постарайтеся нормально харчуватися.
 • Працюйте з кимось разом. Іноді робота разом з одним або іншим колегою в коворкинге або кафе йде швидше.
 • Кінець робочого дня. Не сидіть допізна. Реально потрібно вимкнути комп’ютер, завершити справи і зайнятися домашніми турботами. Як це роблять і інші співробітники. Поділ праці і відпочинку дуже важливо.
 • Як бачимо, поради Адама Куртца з книги «Як не зійти з розуму, працюючи з дому» дуже нескладні. Але в той же час вони дійсно можуть бути корисними тим, хто починає працювати з дому і сумнівається у вірності рішення. Правильно організований робочий процес зробить вашу роботу ефективною, а ще заощадить купу нервів і часу.

  Адам Куртц

  Як не зійти з розуму, працюючи з дому, та ще 103 ради для творчих людей

  Замовити книгу