Іноді саме правильне, що ми можемо зробити в житті, це купити квиток на літак, поїзд, корабель в один кінець. І з маленьким валізою і невеликим запасом накопичень, а то і зовсім без них, відправитися до своєї мрії. Буде непросто, це точно. Цілком ймовірно, що на перших порах буде дуже важко. Але ви нарешті почнете жити життям, про яку мріяли, і перестанете відкладати життя на потім». Про те, як перестати відкладати своє життя, і почати втілювати свої мрії – у книзі Олени Резановой «Ніколи-небудь».

Життя — це час. Це те, що ви робите, як при цьому себе почуваєте, з ким проводите свої години і дні, чим цікавим займаєтеся. І у ваших силах почати робити це вже зараз. Не відкладаючи.

Страшні образи відкладеної життя: три стадії «отложенности»

Яким ви бачите своє майбутнє: наприклад, через десять років роботи на тому ж нудному місці? Думаєте, там буде самотнє існування, старе крісло і сорок голодних кішок? Насправді там, нецікавого майбутньому непрожитого життя, все не так сумно. Вірніше всього, через п’ять-десять років ви будете сидіти допізна на зручному дивані, втупившись в телефон або ноутбук, а може бути слухати доповідь на якийсь конференції, чи навіть самі виступати в ролі експерта. Але давайте начистоту: у ваших словах не буде вогню, і аудиторія це буде почувати.

Найсумніше, що такі «бачення» відвідують кожного з нас, якщо ми в душі розуміємо, що живемо життям, яка «не 100%», — «так собі». Але ми дуже не впевнені в собі, надто боязкі, щоб щось змінити. Олена Рєзанова не була винятком: вона теж жила непоганий, але кислої життям, в якій було багато справ і ніякого просвіту. Виходячи з власних спостережень, вона виділила три стадії «відкладеної життя».

Неясне відчуття альтернативи

Ніби як і зараз все непогано, але десь є інше життя: весела, повна цікавих речей, з улюбленою справою і перспективами. Багатьох на цій стадії з’являється таке відчуття, що вони не живуть, а лише готуються. А ось там, за поворотом, і почнеться нове життя. Поки лише – це генеральна репетиція.

Нереалізовані мрії

На даному етапі відчуття набувають обрисів образів. Картинки нереалізованих мрій починають виглядати конкретно і детально.

Як було б здорово працювати в команді геніїв і бути на піку самих класних розробок у сфері штучного інтелекту, — каже Діма, менеджер проектів у телекомунікаційній компанії. — Уявіть, придумувати, тестувати, сперечатися і щось створювати поряд з яскравими, неординарними людьми. І це твоя щоденна робота. Неймовірно!

Іноді ми чуємо історії тих, кому вдалося розірвати сумне існування і змінити своє життя. І такі розповіді знову змушують наше серце битися частіше. Ми знову хочемо діяти.

Нам стає фізично погано «відкладеної» життя

На певному етапі життя настає момент, коли нам фізично стає погано від «не своєї» життя. Нас дістало наше існування, ми відчуваємо себе непотрібними гвинтиками, абсолютно марними. Ми вже не можемо мріяти, ми відверто нещасні. Але в глибині душі продовжуємо вірити, що всесвіт обов’язково надасть нам шанс і зупинить нескінченне колесо «відкладеної» життя. Але воно саме по собі ніколи не зупиняється.

Звучить все це більш ніж гнітюче, але вихід є: достатньо на кожній із цих стадій сказати собі: годі! Головне — вирішити і зважитися на зміни, а спосіб знайдеться.

У людини дві життя, і друга починається тоді, коли ми розуміємо, що життя всього одна. — Конфуцій

Стаття в тему: Як знайти роботу своєї мрії? Простіше, ніж здається

Куди бігти з корпоративної в’язниці?

Коли нарешті ми усвідомили, що страждаємо синдромом «відкладеної життя», коли ми зрозуміли, що хочемо змінити своє існування і сповнені рішучості змінити життя, виникає питання: куди бігти? Адже моментально життя не змінюється. Потрібен план і час. Схоже на втеча з Алькатраса: потрібен план.

Для початку вас може почати гризти хробак сумніви і відчуття провини: як же я покину свою компанію, як же вони без мене, бідні? Але будьте чесні з собою: незамінних співробітників немає. Ваш бос знайде вам заміну протягом тижня. Тому що ваш керівник відповідає за чітке виконання завдань і планів. А ви повинні взяти відповідальність за своє життя. І усвідомлення того, що ключ від нового життя саме у вас в руках дасть вам відчуття справжньої свободи.

Люди, які прагнуть змін, нечасто замислюються, що справжня зміна одна. І вона всередині.

Коли ви берете на себе відповідальність за своє життя, розуміючи, що можете її змінити, ви включаєте режим «я справляюся». І це відчуття полегшить вам пошуки нових рішень у життя.

Неприємний питання: про гроші

— Скажіть, Шура, чесно, скільки вам потрібно грошей для щастя?

Якщо ви думаєте, що будете готові до великих змін, коли у вас з’явиться певна сума грошей, то запам’ятайте, ви ризикуєте пропустити все своє життя. Так і запишіть. Насправді у нас важливі дві валюти: гроші (вони, звичайно, важливі) і час. Так от, очікуючи, що у вас з’явиться потрібна сума на рахунку, ви втрачаєте час.

Багато людей вважають, що стануть щасливими, добившись успіху. Але цікаво те, що в життя цей принцип працює рівно навпаки: ставши щасливими вже зараз, люди можуть досягти великих успіхів.

Обережно! Пастка вірусної мрії

Багато людей, статут носитися щодня, як білки в колесі, пристрасно мріють вирватися з колеса «відкладеної життя» будь-якою ціною. Головне тут: будь-якою ціною! Вони, не замислюючись, кидаються у вир мрій, які насправді, і не мрії зовсім, просто бажання відпочинку від офісного існування. Зверніть увагу, мрії офісних працівників до болю схожі: жити біля океану, фрілансити, дивитися на захід під час занять йогою. Ноутбуки під пальмами – це найчастіше вірусні мрії, «несправжні».

Дізнатися, справжня чи є у вас мрія, або вірусна, можна дуже просто, наприклад, взяти відпустку і протестувати її. Саме в процесі тестування мрії, ви здатні «намацати» своє покликання, зрозуміти, чи дійсно вам подобається ваша ідея, чи вона народилася з вашої втоми і відчуття безнадії. Але, в будь-якому випадку, краще робити маленькі кроки до мрії, ніж консервувати її роками і чекати зручного випадку для реалізації.

Одного разу Олена Рєзанова з сім’єю зійшла з трапу літака у Франції. У них було два невеликих валізи, невеликий запас грошей і мрія почати кулінарні курси в Провансі. На реалізацію цієї мети автора книги пішов приблизно рік. Тому кожен раду книги «Ніколи-небудь» продуманий, вистражданий, пережитий Оленою. Кожен крок на шляху до мрії максимально точно описано, як керівництво до дії. Тому, якщо ви вирішили почати діяти, змінювати своє життя і жити за своїми правилами — книга «Ніколи-небудь» повинна стати вашою настільною.

Головні правила: жити, де подобається і робити тільки те, що хочеш.

Олена Рєзанова

Ніколи-небудь

Як вийти з глухого кута і знайти себе

Замовити книгу