Для багатьох читачів книга Дена Вальдшмидта «Будь кращою версією себе. Як звичайні люди стають видатними» здасться дуже дратівливою. З одного боку вас буде оглушати різкий, грубуватий склад автори. З іншого — його понти і занурення в самолюбування. Однак не поспішайте відкласти книгу в сторону. Потрібно пробитися в глиб її, наполегливо докопуючись до суті: так капітан Віллард зі своїм загоном пробивається крізь джунглі Камбоджі вгору по річці Меконг, щоб досягти своєї місії: знищити божевільного полковника Куртца. В процесі подорожі капітан досягає восьмидесятого рівня крутості. Ми спробуємо пройти з вами цей непростий маршрут.

Спочатку про стилі книги. Автор пише не просто коротко, його текст схожий на телеграму. Гранично короткий, стислий, повна відсутність сентиментів і води. Крім того, Ден чесний. Він не намагається розповісти читачеві, що «буде складно, але ви зможете»… Нічого подібного! — говорить він. Вірніше всього, ви не витримаєте залізної дисципліни і сфокусованості, і зійде з дистанції.

Будь жорсткіше!

Ден звучить іноді як одержимий тренер, іноді як маніакальний сержант, вгоняющий новобранців в депресію і жах. До біса жалість, особливо до себе! Це руйнівна емоція. «Не ний, запиши причини останніх невдач». Ден – також великий шанувальник подолання фізичних слабкостей. Але досвідчений читач повинен вміти фільтрувати сказане і застосовувати те, що йому підходить.

Поступово, абстрагувавшись від епатажності автора, читач робить чітке і дуже неприємне відкриття: ставити цілі, орати до сьомого поту, валитися з ніг і ні на сантиметр не наблизитися до успіху – це нормально. Тому що, пояснює Ден Вальдшмидт, успіх – це те, ким ви є, а не те, що ви робите.

Власне, вся книга Вальдшмидта саме про те, як, пробираючись крізь будь-якого роду перешкоди, виживаючи часом в нелюдських умовах, ми стаємо крутіше, сміливіше, яскравіше. За умови, що приймемо вірні рішення. Щоденні невеличкі рішення, з якими ми стикаємося, просто зобов’язані братися нами в розрахунок.

«Ваше майбутнє залежить від прийнятих рішень, а не від ваших ідей. Тут діють причинно-наслідкові зв’язки, а не випадковість. Ви впливаєте на те, що отримуєте»

Щоб вирватися з одиночної камери самого себе, треба проявити мужність, витривалість на фізичному рівні, дисципліну. Йти на крайні заходи, якщо це необхідно.

Надихаючі приклади

Постарайтеся настроїтися на специфічну хвилю книги. Тоді ви відчуєте величезний заряд енергії, який щедро ділиться автор. Ден Вальдшмидт, дійсно, дуже щедрий зі своїми читачами. Він навів сотні дивовижних прикладів з життя простих людей, які, опинившись в екстремальних умовах, зібрали волю в кулак, не здалися і вижили: тут і спортсмен,Карл Джозеф, який примудрився грати в баскетбол і футбол без ноги і без милиць або протеза, стрибаючи, там, де інші бігали, і поранений солдат, і кухар, хворий на рак мови. Та й сам Ден чесно ділиться суїцидальним досвідом. Дуже яскраві життєві замальовки демонструють наскільки сильним і живучим може бути людина, якщо він вирішив не здаватися.

Корисні поради

Крім маси надихаючих прикладів з життя знаменитих і не дуже людей, які не здалися, досягли успіху, не завдяки, але всупереч всьому, Ден так само щедро дає масу порад як стати краще. Більшість з них досить корисні і дієві. Ден дає їх не просто так. Йому є що розповісти. По ходу книги починаєш розуміти, що Вальдшмидт – сильний, неординарна людина, не просто добивається свого, але долає сам себе. Ден займався різними речами: від продажу місць на кладовищі до стратегічного консультування. У нього були потужні злети і жорсткі падіння, одне з яких мало не закінчилося трагічно. Тому до порад такого хлопця варто прислухатися.

 • Читаючи книги, робіть нотатки.
 • Будьте наставником.
 • Знайдіть собі наставника і запитайте, що ви можете собі поліпшити.
 • Вислуховуйте протилежні точки зору.
 • Піднімайте складні і гострі питання перед широкою аудиторією.
 • Звертайтеся за допомогою у важких обставинах.
 • Запишіть п’ять останніх причин своїх невдач.
 • Не поддакивайте, якщо чогось не знаєте.
 • Будьте вдячні за несподівані уроки.
 • Поповнюйте список книг, які потрібно прочитати, —і читайте їх.
 • Продовжуйте запитувати «Чому?»
 • Поступово підходячи до фіналу книги, починаєш розуміти, який екстраординарний, надихаючий матеріал запропонував Ден Вальдшмидт читачам. Та й сам він з жорсткого командира раптом перетворився у добродушного, хоч і прямолінійного, приятеля. Ден говорить прості речі: як важливо бути вдячним за все, що є, як важливо бути щедрим, не закриватися від світу, не втрачати з ним зв’язку. Як важливо ставати кращим людиною. Виховуючи в собі доброго, щедрого, вдячного людини, ми вириваємося з похмурою клітини свого теперішнього «я» і стаємо кращою версією себе. Ми робимо це не для досягнення певних цілей, не для успішності, а тому, що такими нас задумала природа.

  Одним з останніх кроків в самовдосконаленні стане краще розуміння самого себе. Порядок у своїй душі і думках. І, як результат, підвищиться емоційний інтелект. Ми зможемо краще розуміти і взаємодіяти з оточуючими.

  Кілька думок з книги:

  • Багато чого залежить від здатності зробити щось важке тоді, коли не хочеться.
  • Будучи екстремальним, зберігайте ввічливість.
  • Вас не стримують відсутність освіти, брак грошей або невдалі рішення, а страх перед тим, чого ви можете досягти, повіривши в себе.
  • Егоїстична поведінка обмежує потенціал.
  • Потрібно просто бути хорошою людиною.
  • Ви можете звинувачувати себе за звичку відкладати справи на завтра, орудуючи словами «пріоритети» та «потенціал». Але ви-то знаєте правду: ви можете стати екстраординарними. Починаючи прямо зараз.
  • Часто люди розуміють під любов’ю пасивно-агресивні почуття і поведінку.
  • Озирніться навколо: нікому не простіше. Починайте і стійко продовжуйте робити. Видатний успіх вимагає екстремальних зусиль. Іронія в тому, що часто це просто ще одна дія.

  Поступово ми дійшли до кінця нашої подорожі. Можливо, скоро нас зустріне сильний, добрий і мужня людина – наша краща версія себе.

  Кому ця книга буде корисна? Тим, хто відчуває, що «загубився» на шляху. Тим, хто не подобається сам собі і хоче змінитися. Тим, хто подобається собі, але все-одно прагне стати краще і крутіше.

  «Будь кращою версією себе. Як звичайні люди стають видатними» Ден Вальдшмидт

  Купити книгу «Будь кращою версією себе. Як звичайні люди стають видатними» Дена Вальдшмидта в інтернет-магазині kniga.biz.ua

  [/panel]