Кажуть, двічі в одну річку не вступиш. Не факт, як показує досвід Ігоря Манна. Особливо, якщо річка ця – робота над книгою. Рік тому Ігор Манн написав книгу «Лайфхак на кожен день», яка стала бестселером. Ми розповідали про неї в нашій статті «Лайфхаки на кожен день. 365 швидких способів поліпшити життя». Чому б не поділитися наборів «фішок» і «родзинок», але вже в діловій сфері? Ті дрібниці, які полегшать і прикрасять наше повсякденне робочу атмосферу. Так з’явилася нова книга Ігоря Манна у співавторстві з Ренатом Шагабутдиновым «Бизнесхак на кожен день. Економте час, гроші і сили».

За словами авторів, Ігоря Манна і Рената Шагабутдинова, сучасні працюють люди пропускають крізь себе величезну кількість інформації, яку необхідно переосмислити, переробити, плюс спілкування з колегами, багато додатково навчаються або викладають, а ще не забути спорт, спілкування з близькими і друзями.. Так багато ще, з чим щодня стикається ділова людина. Як не потонути в повсякденних завданнях? Саме завдяки маленьким, але ефективним радам.

Час, мотивація, продуктивність

Правило двох хвилин

Дуже просте, але корисне правило: якщо можете зробити що-то за дві хвилини, зробіть не відкладаючи. Якщо не можете — не тримайте в голові: перенесіть в паперовий щоденник, в план Evernote, поставте нагадування в телефоні або на електронну пошту Нічого не довіряйте своїй пам’яті — вона змінює.

Окремо про пам’ять. Пам’ять – штука корисна. Але із-за постійних перевантажень вона дає збої. По-справжньому зайняті люди знають, довіряти пам’яті – робити собі гірше. Ось що радять автори: «мінні розтяжки».

Продумайте ті точки, в яких потрібно фіксувати важливі нагадування, робочі питання для обговорення, чек-листи і т. д. Їх називають «мінними розтяжками». Побутовий приклад такої розтяжки — записка на дверях, в якій вказаний список речей для мандрівки. Тут реалізований ключовий принцип: «розтяжка» повинна знаходитися в тому місці, яке ви не пропустіть.

Крім того, подібними «мінними розтяжками» можна і контролювати підлеглих.

Наприклад, у контракті у рок-групи Van Halen була вимога: щоб у чашці із солодощами не було коричневих цукерок M&M. Може здатися звичайною придуркуваті розпещених рок-музикантів. Але це не так. Хлопці не хотіли знущатися над організаторами. Просто у них було дуже дороге обладнання. І якщо організатори концертів пропускали або були неуважні до такого простого вимогу, як цукерки, то можна їм було довірити обладнання?

Не потонемо в соціалках

Не секрет, що наш день починається і закінчується читанням соціальних мереж. Ті, хто не працює в соціалках можуть поставити собі спеціальну програму в браузері StayFocusd, яка обмежує час на неробочих веб-ресурсах. Ви самі вирішуєте, скільки хвилин в день готові втратити на розважальних сайтах (і зробити їх список).

Час, встановлений вами, відводиться на всі сайти зі списку, його не можна розділити. Під час користування забороненими сайтами іконка програми в правому верхньому куті браузера буде ставати червоною. Коли до кінця відведеного на розваги часу залишиться п’ять хвилин або всього одна, програма вас про це сповістить. Як тільки ви вичерпаєте час, сайти стануть недоступними до кінця дня. Програму можна активувати тільки на будні.

Ділові зустрічі

«Чаю? Кави? Води?»

Ніколи не відмовляйтеся від запропонованого напою, приходячи на переговори в чужий офіс. Дослідження, проведені в США, показали, що прийняття/схвалення гостинності господарів підвищує ймовірність укладання угоди. Нехай і на 2,5% — але і вони зайвими не будуть. Запам’ятовуємо. На питання «Чай? Кави? Води?» — завжди говоримо: «Так, дякую, мабуть, …» А якщо ви — приймаюча сторона? Дослідження показують, що тепла чашка чаю/кави в руках співрозмовника також спонукає його до вас.

Зустріч – а візитки немає

Буває таке — прийшли на зустріч, а візитної картки немає: забули або вони закінчилися. Є чотири способи вийти з цієї непростої ситуації.

 • Використовуйте заздалегідь додаток up5 — і, якщо ви не забули свій смартфон, проблема з візиткою буде вирішена.
 • Створіть профіль в LinkedIn і/або Facebook — і, вибачившись за відсутність візитної картки, скажіть: «Знайдіть мене …»
 • Попросіть ще одну візитку вашого співрозмовника і напишіть свої контакти на ній (самий неправильний спосіб).
 • Візьміть будь-яку купюру з гаманця (просити у співрозмовника не треба :)) і напишіть свою пошту і мобільний телефон на ній. Останнім швидко вчить не забувати візитки і носити достатню їх кількість з собою.
 • Сканер в телефоні

  Scannable від Evernote — зручний додаток, яке самостійно визначає межі аркуша і робить якісні контрастні скани. Його можна використовувати не тільки для візиток, але і для паперових документів.

  Прийняття рішень

  Правило семи зітхань

  Самураї приймали рішення протягом семи вдихів. Якщо самураю не вдавалося прийняти рішення за цей час, він переключається на щось інше, оскільки це означало, що для рішення або не готовий він сам, або немає відповідних обставин. Приймаючи рішення, задайте собі три питання:

  • як я буду ставитися до цього через десять хвилин?
  • як я буду ставитися до цього через десять місяців?
  • як я буду ставитися до цього через десять років?

  Деякі рішення можуть викликати у вас несподівані емоції, страхи. Яких результатів ви досягнете через деякий час, прийнявши те чи інше рішення?

  Електронна пошта

  Без електронної пошти неможливо уявити собі роботу. Чи можна якимось чином оптимізувати процеси? Ігор Манн і Ренат Шагабутдинов переконані, що можна:

  Позбавляємося від непотрібних розсилок в пару кліків — Unroll.Me
  Сервіс Unroll.Me дозволяє вам побачити в одному місці список розсилки, на які ви підписалися — умисно чи несвідомо (наприклад, забувши прибрати галочку при покупці). Після перегляду загального списку ви зможете швидко, в один клік, відписатися від всіх непотрібних вам розсилок і тим самим значно звільнити свій ящик.

  Нагадування про відправлених листах: FollowUp.cc
  Сервіс дозволяє отримувати нагадування про листи, на які ви не отримали відповіді. Він дуже зручний: при відправленні листа вам досить поставити в приховану копію адреса [email protected] і через 5 днів (звичайно, ви можете налаштувати будь-який зручний інтервал і навіть зробити повторювані нагадування, якщо вам потрібно виходити на зв’язок з якоюсь людиною періодично) вам прийде нагадування з копією вашого листа.

  Вийти з ланцюжка порожніх листів
  Отже, ви потрапили в копію групової листування — в масштабах відділу або компанії… Йде обговорення якогось питання або неробочого святкування успіху — так чи інакше, листи «не по справі» і множаться з кожною секундою. Такі ланцюжки можна ігнорувати, і зробити це нескладно:

  • В Gmail потрібно натиснути на кнопку «більше» (More) у верхній частині вікна і вибрати у випадаючому меню «Ігнорувати». Тепер листи відразу будуть відзначатися як прочитані.
  • В Outlook потрібно натиснути на кнопку «Пропустити» (Ignore) на вкладці «Головна» (Home). Можна користуватися і поєднанням клавіш Ctrl + Del. В обох випадках можна змінити своє рішення, якщо ви захочете знову читати ланцюжок.

  Це тільки невелика частина корисних лайфхаков від Ігоря Манна і Рената Шагабутдинова. Не всі поради застосовні, до речі. Є й такі, які викличуть «знизування плечима» у багатьох читачів. Наприклад, підписка на RSS-стрічку. Серйозно? Але більшість «фішок» зрозумілі, легко застосовні і дійсно можуть полегшити нашу роботу. Так що знаходимо корисні для себе поради і успішно втілюємо їх у життя.

  Бизнесхак на кожен день. Економте час, гроші та сили

  Замовити книгу