Українські видавництва не перестають радувати читачів бізнес і нон-фікшн літератури перекладами світових бестселерів. У цій добірці ми зібрали кращі новинки останнього півріччя від видавництв «Наш формат», «Видавництво Старого Лева», Yakaboo Publishing та ін.

Мислення швидке й повільне

Перед вами – бестселер Amazon, New York Times і… kniga.biz.ua книга американського психолога, Нобелівського лауреата з економіки Даніеля Канемана. Разом з колегою Амосом Тверські він визначив причину, чому у багатьох випадках люди ведуть себе нерозумно і нераціонально. Прочитавши книгу, ви дізнаєтеся про двох типах мислення, «повільного» і «швидкого», зрозумієте, чому робите необдумані вчинки, і навчитеся приймати правильні рішення.

Ідеальний керівник

Чому ним неможливо дива

Іцхак Адізес впевнений – ідеального керівника не існує в природі. Керівництво бізнесом потребує певних якостей, які просто несумісні в одній людині. З таким складним процесом, як менеджмент може впоратися тільки команда з доповнюють один одного учасників. У книзі Адізес описує 4 стилю управління, і розповідає як вибудувати продуктивну комунікацію між їх носіями. Головна книга Іцхака Адізеса перекладена українською мовою видавництвом «Наш формат».

Взуття-буття

Історія Nike, розказана її засновником

Що може бути цікавіше, ніж історія створення компанії, розказана з перших вуст? Філ Найт, засновник Nike, рідко дає інтерв’ю. У цьому і цінність книги. У ній автор зізнається – у молодості він не міг дозволити собі кросівки Adidas, а взуттєвий бізнес почав на позичені п’ятдесят баксів. Він пише про правильних рішеннях і помилки, про працелюбство і безмежної віри в мрію. Світовий бестселер і одна з улюблених книга Білла Гейтса тепер і українською мовою.

Діка гонка

Як Über підкорював світ

У видавництві Yakaboo Publishing вийшов переклад першої книги про компанії Über. Її написав лашінскі – виконавчий редактор Fortune, автор бестселера «Apple зсередини». Працюючи над «Дикої гонкою», Лашински провів багато інтерв’ю з засновником сервісу Тревісом Калаником, подорожував з ним по Китаю і навіть сам сів за кермо Über. За іронією, американське видання книги вийшло всього за кілька місяців до гучного звільнення Каланика з посади СЕО Über.

Переможець

Легендарного CEO General Electric Джека Уелча журнал Fortune назвав кращим менеджером XX століття. За 20 років він зробив компанію другий по рентабельності в світі. Після виходу на пенсію Уелч читає лекції з ведення бізнесу. «Переможець» — збірник відповідей на популярні питання топ-менеджерів щодо створення бізнесу, підборі та звільнення персоналу, управління командою, корпоративній культурі. Тут безліч секретів для кожного, хто хоче побудувати успішну кар’єру.

Бути босом — легко

Бувай, неефективний менеджмент

Ця книга повинна бути на столі кожного керівника. Брюс Тулган – затребуваний тренер з лідерства та управління, директор Rainmaker Thinking і викладач бізнес-школи Єльського університету. Він упевнений, що бути босом – не мистецтво, а майстерність, і йому можна навчитися. Завдяки радам і вправ з книги ви підвищите менеджерські навички, навчитеся озвучувати свої очікування і вимоги, аналізувати помилки підлеглих і правильно винагороджувати їх.

Ні сонце, ані смерть

Зі щоденників нейрохірурга

Продовження мемуарів талановитого британського нейрохірурга Генрі Марша. Ще в першій книзі «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» він постав перед читачами як щирий і мудрий автор. Крім історій з медичної практики, в новій книзі багато спогадів про сім’ї і дитинство хірурга, про його становлення як лікаря. Генрі Марш відверто розповідає про труднощі професії, про складності усвідомлення своїх помилок і безмежному бажанні врятувати життя пацієнта будь-якою ціною.

Говори та показуй

Мистецтво створювати надзвичайні презентації

Ден Роэм – найкращий в області візуального мислення. До його порад прислухаються співробітники Microsoft, Google і ВМФ США. З цієї книги ви дізнаєтеся, як провести круту презентацію без нервів і мук, навіть якщо вона перша у вашому житті. Все дуже просто: потрібно говорити і показувати. Як в дитинстві. Правда, є ще три правила, яких розповідає Ден Роэм на сторінках своєї яскравої книжки.

Також рекомендуємо:
17 травня стартував VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», в якому візьмуть участь понад 150 українських видавництв. Багато з них підготували для своїх читачів переклади світових бестселерів і зовсім нові видання бізнес-літератури. У цій підбірці ми хочемо презентувати найголовніші новинки весни 2017 року.

Чорний лебідь

Про (не)ймовірне у реальному житті

Відкриває список вічна книга. З неї ви:
— краще зрозумієте пристрій економіки майбутнього;
— зрозумієте, як потрібно змінитися вашої компанії, щоб бути готовою до цього майбутнього;
— отримаєте можливість змінити своє мислення і погляд на світ, який стрімко змінюється навколо вас.

Чорний лебідь в дії
У вівторок, 16 травня, Президент своїм указом заборонив VK, 1C і Yandex в Україні. Можна довго розмірковувати, наскільки це добре (або погано). Але до багатьох інтернет-компаніям прилетів Чорний лебідь. Якщо б вони до цього прочитали книгу Нассіма Талеба, то могли б наперед змінити щось у себе в бізнес-моделі/управлінні/структурі, і їм було б легше перебудуватися в новій реальності…

Від хорошого до величного

 

Ще одна вічна книга. З виходом цієї книги світ дізнався, хто такий Джим Коллінз і його дослідний інститут. По цій книзі навчалося кілька поколінь управлінців і власників бізнесу. У багатьох світових МВА-школах вона включена в обов’язкову програму. Напишемо коротко для тих, хто раптом не знайомий з роботами Коллінза – автори довго і прискіпливо вивчали/узагальнювали/виводили правила, необхідні для того, щоб стати успішною світовою компанією. Висновки (правила) про те, як стати успішною компанією, перед вами.

Одна справа

На диво простий рецепт неперевершених результатів

Книга, яка розвінчує стійкий міф про багатозадачності. Автори переконливо доводять, що тільки зосередившись на одній справі, ви можете досягти значних результатів.
Щоб вам було легше повірити авторам, ось деякі цифри про книгу:
— очолювала рейтинги Wall Street Journal, NewYork Times, USA Today;
— отримала 12 книжкових нагород і перекладено на 27 мов;
— входить в топ-100 бізнес-книг усіх часів за версією читачів Goodreads.
Хочете бути по-справжньому ефективним – рецепт перед вами.

Практична енциклопедія фінансового менеджера

Нове доповнене видання бестселера Володимира Савчука, професора програм МВА МІБ і КМБШ, доктора наук, експерт зі стратегічного, фінансового та інвестиційного менеджменту. Книга — must read, якщо ви працюєте в Україні і ваша професійна діяльність — це управління фінансами. Важко знайти більш практичну і повну книги по цій темі.

Плутократи

Епоха нових багатих і занепад старої системи

Автор книги, Христя Фріланд, займав міністерські пости в уряді Канади. Вона послідовний борець з нечистими на руку представниками економічних і політичних еліт. Автор досліджує питання відносин в сучасному світі і пропонує свої виходи з того ціннісного кризи, до якого, на її думку, ведуть світ плутократы.

Економіка добра і зла

Це фактично підручник з історії розвитку економіки від чеського економіста Томаша Седлачека. Перед вами 520 сторінок з докладним описом розвитку людства, його уявлень про економіку і самій економіці. На думку Томаша, основа нашої економіки — ця наші уявлення про добро і зло, і саме розвиток цих поглядів людства і визначило його шлях. Не сама легка, але дуже захоплююча книга, що містить масу цікавих фактів, на які ви разом з автором подивіться при прочитанні зовсім по-новому.

10 успішних українських брендів

Історії успіху, а також історії помилок і подолання перешкод на шляху до того, щоб стати успішним національним брендом. Захоплююча книга про те, як створювалися: !FEST; FEDORIV; Sammy Icon; SoftServe; Tabletochki; ОККО; Українська правда; Український Католицький Університет; Форум видавців; Центр сучасного мистецтва «ДАХ». Рекомендуємо всім власникам бізнесу в Україні.

Дилема інноватора

Як нові технології зубожіти сильні компанії

Переклад на українську мову бестселера Клейтона Крістенсена. Цю книгу прочитали і рекомендують до вивчення наші з вами найуспішніші сучасники: Ілон Маск, Джефф Безос, Гай Кавасакі, Малкольм Гладуелл і Стів Джобс. Ця книга про те, що в сучасному світі можна бути лідером тільки якщо постійно створювати щось нове, займатися інноваціями. Всі ресурси компанії повинні бути спрямовані тільки на це. Якщо у вас немає інновацій, вам не допоможуть ні мільярди на рахунку, ні крутий персонал, ні система управління – вас обженуть і викинуть на звалище історії.

Також рекомендуємо:
Ще більше новинок від українських видавництв шукайте у нас на сайті в розділі «Книги українською мовою».