В останні пару років вчені стали в один ряд з топовими знаменитостями Голлівуду. Варто подивитися на Кіпа Торна, автора «Интерстеллар», схожого на рок-зірку. Про Стівена Хоукинге зняли кілька фільмів з безліччю «Оскарів». Вчені змінили імідж і перестали бути невиразними нердами в старомодних окулярах і затертих халатах. Вони пишуть науково-популярні книги, читати які не менш цікаво, ніж трилери або детективи. Ми зробили невелику підбірку науково-популярних книг. Навіть якщо читачі і не стануть експертами в науці, то отримають масу задоволення від читання, дізнаються трохи нового, систематизують вже наявні знання. І потім, тренд останніх років «brainy is the new sexy», тільки набирає силу.

Кожна з цих книг написана не просто вченим, але популяризатором науки. Не всякий зможе пояснити складні речі простою і доступною мовою, щоб читач захотів дізнатися більше. Але у цих авторів відмінно вийшло.

«Краса в квадраті. Як цифри відображають життя і життя відображає цифри»

Автор: Алекс Беллос

Математика, як вай-фай, пронизує все навколо. Алекс, чудовий оповідач і вчитель математики, допомагає побачити красу цієї науки і трохи підбадьорити мозок, занурившись в ідеально-божевільний світ цифр.

«Гола статистика. Найцікавіша книга про нудною науці»

Автор: Чарльз Уїлан

Не будемо лукавити – статистика одна з найнудніших наук. Можливо, її придумали спеціально, щоб мучити студентів? Але Чарльзу Уилану вдалося піднести статистику не просто цікаво, а навіть «сексуально» за словами головного економіста «Google». Що ж у ній такого привабливого? Відповіді у книзі.

«Фізика майбутнього»

Автор: Мітіо Каку

Ходить байка, що в дитинстві Мітіо Каку з задоволенням дивився серіал «Флеш Гордон», потім конкретно підсів на наукову фантастику, а вже потім поринув у світ фізики. І став одним з кращих популяризаторів науки у світі. У цій книзі автор взяв відрізок в найближчі 100 років і припустив, що стане об’єктивною реальністю. Роботи? Штучний інтелект? Міжгалактичні подорожі?

Нікола Тесла. Спадщина великого винахідника»

Автор: Олег Фейгін

Кажуть, Тесла винайшов лазерне зброя і пропонував його провідним державам того часу. Кажуть, Тесла винайшов машину часу. Кажуть…Ім’я великого вченого-винахідника овіяне стількома легендами і міфами, що розібратися, де вигадка, а де правда – дуже непросто. Якщо ви любите історії про неймовірні відкриття, наукових загадки – книга для вас.

«Достукатися до небес. Науковий погляд на будову Всесвіту»

Автор: Ліза Рендалл

Всі знають анекдот про фізиків і адронний колайдер? Ліза Рендалл, відомий вчений-фізик, вирішила піти ще далі і розповісти необізнаним про останні наукові відкриття, елементарні частинки, і світобудову в цілому. Буде цікаво тим, хто задає собі питання «якою ж магії ВОНО тут все працює?»

«Чому еволюція правдива»

Автор: Джері Койн

Битва між «дарвинистами» і прихильниками «розумного задуму» навряд чи припиниться у найближчі роки. Якщо ви ще не визначилися, до якої з теорій примкнути, Джеррі Койн пропонує переконливе алібі теорії Дарвіна.

«Сповідь соціопата. Жити, не дивлячись в очі»

Автор: Томас М.

За даними вчених кожен 25-й житель планети – соціопат. Шанс, що ви або ваші знайомі в їх числі, досить високий. І що робити далі? Автор, за власним зізнанням — соціопат, спробувала розповісти, як живеться таким людям. На наш погляд, тема виявилася занадто важка для письменника. Самозамилування і нарцисизм дійсно притаманні социопатам, але до середини книги це стає нудно. На Амазоні відгуки про книгу розділилися на захоплені і принизливі. Тому висновки про книгу робити тільки вам.

«В інтернеті хтось неправий! Наукові дослідження спірних питань»

Автор: Ася Казанцева

ВІЛ – це не вирок, а щеплення можуть дати поштовх до розвитку аутизму? Серйозно? Як і в середні століття, найбільше люди страждають від власного невігластва. Різниця в тому, що інформації зараз достатньо. Треба вміти нею користуватися, відбираючи потрібне і корисне. Як саме аналізувати загальнодоступну інформацію розповідає науковий журналіст Ася Казанцева. Яскраво, сміливо і ..доступно.