Новорічні та різдвяні свята – улюблений час для багатьох. Цей святковий період – і приємні спогади дитинства, запах хвої і свіжої випічки, ялинкові іграшки, і надії на кращі часи. На жаль, відзначаються такі чарівні свята досить одноманітно: олів’є, шампанське, телевізор і застілля. Хоча… є і дуже приємні винятки. Наприклад, у крихітній країні Ісландії, яка, до речі, вважається однією з найбільш начитаних країн світу, є чудова традиція дарувати в різдвяні свята один одному книги і читати їх в різдвяну ніч. Таку традицію цілком можна адаптувати книголюбам всього світу. От ми і подумали, а які ще книжкові традиції можна почати в новорічні і різдвяні дні?

Обміняйтеся книжковими подарунками

У тій же Ісландії дуже популярно обмінюватися улюбленими книгами в якості подарунків в різдвяну ніч. Чому б не взяти таку ідею на озброєння? Запропонуйте гостям обмінятися один з одним виключно книжковими подарунками. Ускладните їм завдання, запропонувавши стати «таємним Сантою» і заздалегідь витягнувши ім’я обдаровуваного на папірці. Зрештою, хіба це не виклик – постаратися правильно вгадати літературні смаки іншого?

Влаштуйте читання перед Різдвом

View Through a Window of a Family on Christmas Eve

Крім книжкових подарунків, можна вибрати захоплюючу книгу відповідної тематики і почитати вголос у колі сім’ї та друзів. Це може бути «Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя, «Різдвяна історія» Чарльза Діккенса «або ” Маленькі жінки» Луїза Мей Олкотт .В продовження читання можна подивитися фільми, зняті за мотивами різдвяних історій. Головне – створити неповторну святкову атмосферу літературного вечора.

Приготуйте різдвяний обід за мотивами улюбленої книги

Серйозно, адже у багатьох книгах описані рецепти приготування страв. Наприклад, чарівні рецепти страв з книг про Гаррі Поттера з «Неофіційною кулінарної книги Гаррі Поттера» рецепти «Кулінарної книги Джейн Остін» або страви з книги «Бенкет Льоду і Вогню» порадують і книголюбів, і гурманів. Правда, деякі інгредієнти казкових світів необхідно буде замінити цілком земним еквівалентом, але це тільки підігріє фантазію. Впевнені, що фанати Гаррі Поттера і «Гри Престолів» будуть в захваті від такого святкового вечері.

Здійсніть різдвяні літературні поїздки

Якщо ви любите спонтанно зірватися на вихідні, то цілком можна поєднати це з різдвяними святами. Для літературно-різдвяної поїздки не обов’язково їхати далеко і дорого: загляньте до Солохи та Вакулі в Диканьку під Полтаву. Або в Чернівці, місто, в якому «книжкових магазинів більше, ніж кав’ярень». Чи до Львова, який в 2015 році отримав статус «Місто Літератури ЮНЕСКО.

Зробіть книжковий адвент-календар

До наступного Нового Року залишилося ні багато, ні мало – 363 дні 🙂 Відмінний привід, щоб впровадити довгі книжкові традиції. Наприклад, можна почати робити річний адвент-календар. І окремо – грудневий варіант календаря. Зараз існує безліч варіантів адвентов, залишається лише обрати найбільш прийнятний варіант. Для створення такого календаря можна використовувати коробочки або конверти. Покладіть в кожну з них веселе завдання, написане на аркуші паперу, бажано, щоб воно було якось пов’язано з книгами, і, наприклад, цукерку, як нагороду за його виконання.