Емілі Жан Рош разом з чоловіком, дитиною і котом живе в Кентуккі і працює в початковій школі. Вона пише вірші, невеличкі оповідання, працює над своїм першим романом і веде блог «Письменницьке натхнення». А ще любить Емілі, комфортно влаштувавшись біля каміна, налити келих Cabernet Sauvignon і читати. Вино і читання, пише вона, допомагають їй розслабитися після довгого дня. І це не єдине, що їх об’єднує. На думку Емілі, між книгами і вином чимало спільного, про що вона і написала одного разу в своєму блозі, переклад якого ми наводимо нижче.

1. «Атака», смак, присмак

Кожен ковток вина розповідає історію. Спочатку йде «атака» – початок глотка, коли вино тільки представляє свої характеристики мою неба. Потім ти відчуваєш всю смакову гаму. І нарешті, післясмак завершує розповідь. «Атака», смак і післясмак як пролог, кульмінація і епілог в хорошому оповіданні. І подібно хорошому вину хороша книга зберігає своє післясмак ще довго після того, як була прочитана.

2. З віком тільки краще

Під час нашого медового місяця ми з чоловіком насолоджувалися Château Gruaud-Larose. Вино було настільки чудово, що ми купили ще одну пляшку, щоб привезти додому і залишити «на майбутнє». Це не спрацювало б з більш дешевим вином. Принаймні, результат був би не той. Книги, як марочне вино: вони витримують випробування часом, щоб бути знову прочитані в майбутньому. Такі книги ми називаємо класикою.

3. Дешеве чтиво

Занадто багато дешевого вина, і мої смакові рецептори знижують свої стандарти. «Це відмінне вино!» – думаю я. Коли ж справа доходить до чогось кращого, я розумію, що забула, яке ж гарне вино на смак. Коли я, нарешті, відкрила пляшку того самого Château Gruaud-Larose, мої рецептори насолоджувалися давно забутим смаком. І точно так само, начитавшись макулатурних романів, мій мозок пристосовується до цього стилю. І це навіть починає позначатися на моєму стилі. Так що, в книгах (і вини) важливо різноманітність.

4. Книжкове похмілля

Іноді я читаю до пізньої ночі, запоєм. «Ще одна голова,– обіцяю собі, – і я йду спати». Після такої ночі я прокидаюся вранці загальмованою і з ротом, немов набитим ватою. Я буквально змушую себе вилізти з-під ковдри. Не встигнувши прийняти душ, тащуся на роботу і даю обітницю ніколи не робити це знову. Те ж саме буває, коли вип’єш занадто багато дешевого вина. Ось чому я намагаюся не пити (або запойно читати) в ніч перед важливою справою.

5. Не судіть про вини за його етикетці

Назва і обкладинка книги нічого не говорять про те, яка історія чекає вас всередині. І хоча обкладинка говорить про жанрі, а назва натякає на історію, я все одно не можу бути впевнена, чи захочу її прочитати. І точно так само, хоч на етикетці і написано, з якого винограду виготовлено вино, і в якому регіоні він виростав, але я не дізнаюся, чи сподобається мені вино, поки не зроблю перший ковток. Я не можу бути впевнена в книзі, поки не прочитаю першу главу.

Джерело

Що ще?

Цікавий погляд, чи не правда? Можемо лише додати, що хороше вино завжди хочеться розділити з друзями, точно так само, як поділитися з ними враженнями від цікавої книги. Пляшка вина – це чудовий подарунок, як і чудова книга. І вино, і книга – відмінні теми для підтримки «small talk». Нарешті, і те, і інше – непоганий спосіб вкладення грошей. Не кажучи вже про задоволення, яке здатні принести хороше вино і відмінна книга. Важливо тільки знати міру і не забувати про попередження Моз.

Джерело:

5 книг, які принесуть задоволення

Деякі книги не розкажуть вам нічого корисного про вашому розвитку або проблеми бізнесу. Але вони розповідають дивовижні історії. Ось п’ять історій, задоволення від знайомства з якими ми можемо гарантувати, як винороби гарантують якість свого вина.

1. «Кіно без бюджету» – від першого фільму, знятого за 14 днів і 7 тисяч доларів, до світових блокбастерів з мільярдними касами. Історія про те, як Роберт Родрігес підкорив Голлівуд, розказана їм самим. Для всіх любителів «Від заходу до світанку», «Чотирьох кімнат» і «Міста гріхів».

2. «Ленс Армстронг. “Тур Де Франс” і найгучніший скандал в історії спорту” – журналістське розслідування аварії найбільшою легенди спорту – абсолютного героя-ікони, преодолевшего смертельну хворобу, і історія самого гучного допінгового скандалу в історії велоспорту.

3. «Володарі Дум» – історія для тих, хто з ностальгією згадує культові Doom і Quake. Історія великої чоловічої дружби, бізнесу і зради в ігровій індустрії двох молодих людей, які змінили поп-культуру для цілих поколінь геймерів.

4. «Як витратити мільйон, якого немає» – автобіографія епатажного київського бізнесмена-мільйонера Гаріка Корогодського. Ностальгія за дитинством, атмосфера минулої епохи і неповторний гумор автора в історії єврейського хлопчика. Десятки архівних фото, малюнків. Ви отримаєте задоволення, навіть просто прогортавши книгу. Написано легко і з великою любов’ю. І шкіряна закладочка)

5. «Про що Ейнштейн розповів своєму кухареві» – все, що ви хотіли дізнатися про їжу, але боялися запитати. Дотепний і не занудний розповідь про приготуванні їжі з наукової точки зору. Хочете дізнатися, навіщо ж у крекерах ці маленькі дірочки?