Буває так, що ви дуже чекаєте певну новинку, будь то книга або новий фільм, трейлер був відмінний, але повна версія вас розчарувала? У нашому випадку, ми дуже чекали виходу кількох нових книг цієї осені, які, на щастя, не тільки не розчарували, але і від душі порадували. П’ять книг про бізнес і лідерство цілком можуть стати вашими настільними книгами.

Принципи. Життя і робота

40 років тому Рей Даліо заснував інвестиційну компанію Bridgewater Associates. На той момент головний офіс знаходився прямо у Даліо в квартирі. На сьогоднішній день Bridgewater – найприбутковіший хедж-фонд в історії і входить в ТОП-5 приватних компаній сша за версією журналу Fortune. Історія про те, як Даліо зміг добитися такого успіху – у книзі «Принципи. Життя і робота». Ця книга настільний посібник для тих, хто хоче не просто заробляти своїм бізнесом, але і створити особливу корпоративну культуру. Звід правил і керівництво до дії від одного з кращих бізнесменів у світі.

Повний огляд книги: «Принципи. Життя і робота» Рея Даліо: золотий ключ успіху

Без ярликів. Жіночий погляд на лідерство і успіх

Мати. Дружина. Дочка. Цілеспрямована. Сором’язлива. Всі ці слова описують кожну жінку. І дуже часто дають неповну картину. Тому що це – ярлики, характеристики, якими світ оцінює нас. Але, щоб взяти життя під свій контроль потрібно самим навчитися давати собі оцінку, на своїх власних умовах. «Чому ми повинні відокремлювати мистецтво від бізнесу, почуття від логіки, інтуїцію від здорового глузду?» — запитує Морін Шике, автор книги «Без ярликів»? Дійсно, хто сказав, що ми не можемо бути керівниками, і в той же час прекрасними дружинами і матерями, любити йогу і з задоволенням відвідувати музеї? Наше життя в наших руках, і тільки ми встановлюємо правила, які нам комфортні.

Повний огляд книги: Знімаємо ярлики: як зламати стереотипи і стати успішною

Міф про мотивації. Як успішні люди налаштовуються на перемогу

Джефф Хейден, популярний колумніст Inc.com поспілкувався у своєму житті з безліччю успішних і дуже успішних людей, намагаючись зрозуміти секрет їх успіху. І він прийшов до неочевидним, але цікавого висновку: скромний старт і невеликі, але постійні досягнення на шляху – відмінна мотивація для зростання. Простіше кажучи: запорукою успіху є… успіх. А точніше, потужні викиди дофаміну, які відбуваються в нашому організмі, коли ми стаємо свідками власного прогресу. Якщо ви робите правильні кроки в потрібній послідовності, успіх дійсно зумовлений і передбачуваний. Він навіть неминучий. Тільки не треба занадто багато про нього думати. У більшості з нас вже є всі потрібні інструменти під рукою. Залишається їх застосувати.

Повний огляд книги: Мотивація через успіх: книга «Міф про мотивації» Джеффа Хайдена

Перехід до блакитного океану. За межами конкуренції

Чому деякі компанії досягають успіху, створюють нові робочі місця і навіть нові ніші ринку, в той час як інші закриваються в кращому випадку, або банкрутують – в гіршому? Це питання хвилює кожного, хто хоч раз замислювався почати свій бізнес, не кажучи про фінансистів та економістів. Чан Кім та Рене Моборн, автори книги «Перехід до блакитного океану», провели масштабне дослідження різних биизнесов, і прийшли до невтішного висновку: більшість компаній борються з конкурентами на існуючих ринках замість того, щоб ефективно, спільними зусиллями створювати нові ринки – принцип «блакитного океану». У книзі описані принципи та методика переходу від конкуренції на існуючих ринках до співпраці при створенні нових.

Повний огляд книги: 6 принципів створення блакитного океану з книги «Перехід до блакитного океану»

Керівництво по DevOps. Як домогтися гнучкості, надійності та безпеки світового рівня технологічних компаніях

Практичний посібник для керівників і фахівців в технологічних компаніях, яке допоможе створювати корпоративну культуру і досягати поставлених цілей з допомогою практик DevOps. Рух DevOps засноване на ефективному взаємодії розробників та ІТ-спеціалістів. Завдяки принципам цього руху компанії можуть випускати більш часто і без шкоди для безпеки, надійності та якості програмного продукту. Книга підкаже, як створити неперервний і стабільний потік вироблення в ІТ-компаніях.