Останнім часом вийшло багато книг, які допомагають творчим людям, які працюють у фрілансі/вдома/в поодинці, створювати оптимальні умови для ефективної роботи. Поодинці дійсно приємно працювати, а робота з дому несе в собі величезну кількість позитивних моментів. Зрештою, Робінзон Крузо непогано провів на безлюдному острові кілька десятків років. Але лише спільно люди можуть будувати міста, літати на Марс і перемагати. Як би ні був крутий спеціаліст, працює в поодинці, лише в командній роботі можливо отримати неймовірні результати. А щоб робота в команді йшла ще краще, потрібно вміти правильно спілкуватися з колегами, мислити в одному напрямку і швидко реагувати на події, що відбуваються. Лора Стек, автор бестселерів про продуктивності, розповідає, як ефективно і швидко працювати в команді в книзі «Разом швидше».

Швидше, ще швидше!

Швидкість і гнучкість – ось два основних параметри розвитку сучасних технологій і виробництв. Але не варто плутати організовану швидкість та хаотичний рух. Пам’ятаєте, як в старому анекдоті про друкарку: «Можу друкувати сто знаків у секунду. Правда, така нісенітниця виходить». Швидка робота в ефективній команді може бути і виглядає хаотично. Але тільки на перший погляд. На відміну від неефективних команд їх робота приносить відмінний результат.

Кожен з нас повинен задавати собі питання:

 • «Що я можу зробити, щоб допомогти моїй команді рухатися швидше?»
 • «Що я можу зробити, щоб подолати перешкоди, що заважають моїй команді працювати ефективніше?»
 • «Чи можу я взяти на себе відповідальність за економію часу для всіх колег і в яких областях?»
 • «Що я можу зробити, щоб ми всі змогли швидше рухатися до мети?»

На думку Лори Стек, дійсно ефективні команди володіють ключами крутих досягнень.

 • Справедливе ставлення колег;
 • Готовність відповідати за результат;
 • Системи;
 • Технології

Кожен з ключів включає в себе три чинники прискорення. Вивчивши кожен з представлених факторів, команди отримають в руки робоче керівництво по підвищенню продуктивності.

Як управляти конфліктами в команді?

Як у будь-якому іншому колективі між учасниками робочої команди можуть виникати непорозуміння і навіть конфлікти. Це неприємно, але це нормально. Важливо розуміти, як їх ефективно вирішити.

Лора Стек виявила чотири основних обмежувача швидкості, пов’язаних з конфліктами в команді.

Обмежувач швидкості: неефективні підходи до роботи

Ви коли-небудь замислювалися, наскільки ви особисто ефективні? Наскільки ви реально зробіть свій внесок у роботу команди? Мова йде не про пунктуальном прибуття на роботу або акуратному носіння костюмів. Мова йде про реальний внесок у продуктивність, яка впливає на кінцевий результат. Якщо ви хочете стати зразковим членом команди, потрібно працювати так, щоб ваші дії хотілося копіювати іншим співробітникам. Тому важливо зрозуміти наступні міркування, якими ділиться автор.

 • Вашим колегам важливо, щоб ви робили свою роботу, причому якомога швидше. Найчастіше в командних проектах обсяг роботи поділяється на частини, і кожна з команд, відділів виконує свою частину, передаючи проміжні результати по ланцюжку наступній групі. Проаналізуйте, чи встигаєте ви з усією командою? Нікого не затримуєте?

Цінуйте час своїх колег так само, як цінуєте своє!

 • Колеги втомлюються від вашого невдоволення. Дійсно, постійно похмурий вигляд співробітника демотивує кого завгодно. Якщо у вас негативне ставлення до проекту і до роботи, це негативно впливає на колег, змушуючи все бачити в чорному кольорі. Песимізм не дає працювати з максимальною ефективністю.
 • Ви ведете себе дуже шумно. Ви любите музику? Чудово, але використовуйте навушники. Ставте свій телефон на беззвучний режим, перестаньте постійно відволікати співробітників. Виявляйте чуйність по відношенню до інших людей.
 • Ніхто не може знати всього на світі. Перестаньте вести себе авторитарно, замість цього радьтеся з колегами або підлеглими. Проводьте наради у форматі мозкового штурму, обговорюйте, як найкращим чином виконати завдання.

Обмежувач швидкості: члени команди не сперечаються

Якщо члени команди завжди і з усім погоджуються – це, звичайно, приємно. Але не завжди ефективно. Іноді конфлікти можуть бути навіть корисні. І ось чому:

 • Ваші колеги можуть знати більше, ніж ви;
 • Коли точно зрозуміло, що хтось неправий. В такому випадку це не суперечка заради суперечки, а необхідність чітко донести правильну тезу в команду.
 • Коли необхідно рятувати ситуацію або проект, а проблему вирішити пізніше. В даному випадку, головне – вийти з кризи. Але обов’язково з’ясувати, що сталося і чому проект дав збій після здачі термінів.

Обмежувач швидкості: нездатність домовитися з принципових питань

Якщо група, відділ або команда нещодавно сформовані, не варто очікувати, що система взаємовідносин запрацює відразу ідеально. Початковий період – це час збирання інформації, визначення зон відповідальності і розподіл кордонів. Природно, ваші співробітники – дорослі люди зі своєю думкою і принципами. Тому, щоб в майбутньому не виникали з-за цього конфлікти, на одному з першим зборів – мозкових штурмів, визначте базові принципи і правила роботи команди. Опишіть фундаментальні основи поведінки в одній команді.

Ось які пункти можуть опинитися у переліку основних правил:

 • не зловживати технологіями і гаджетами;
 • поважати ідеї всіх колег;
 • давати колегам можливість розвивати власні ідеї;
 • пам’ятати про ввічливості навіть у розпал суперечки;
 • у разі розбіжностей пояснювати свою позицію чітко і аргументовано;
 • пропонувати варіанти вирішення проблеми;
 • визнавати чужі заслуги;
 • щиро і цілком підтримувати прийняті командою рішення

Звід фундаментальних правил – ваш рецепт успіху для будь-яких зустрічей, нарад і взагалі будь-якої взаємодії.

Обмежувач швидкості: недостатня злагодженість розподіленої команди

Цей пункт стосується спільної роботи офісної частини команди і її віртуальних співробітників. Адже багато колеги працюють віддалено, а це, в свою чергу, може викликати певні непорозуміння і конфлікти при вирішенні спільних завдань. Ось які поради дає Лора Стек по цьому пункту.

 • Намагайтеся зустрічатися час від часу все разом. Це зблизить команду, люди побачать своїх віртуальних колег, справжніх живих людей, а не просто імена в електронній пошті або корпоративному чаті.
 • Домовтеся про правила спільної роботи. Дивись пункт вище: базові правила роботи та поведінки команди повинні поширюватися на всіх.
 • Вибудовуйте чіткі і зрозумілі схеми комунікацій. Завдання повинні бути просто і зрозуміло сформульовані, щоб і співробітник в офісі, і його колега за кілька сот кілометрів розумів, що від нього вимагається.
 • По можливості не ставте жорстких дедлайнів і термінів для віддалених співробітників. Буде правильніше, якщо їх найближчі колеги самі домовляться про терміни виконання. Крім того, можна регулярно обмінюватися повідомленнями, листами, погоджуючи процес виконання роботи.
 • В ідеальному колективі цінний кожен співробітник: його досвід, навички, індивідуальність. Але всі зусилля зосереджені на одній точці – в результаті. Крім того, всі завдання можуть виконуватися швидше і ефективніше, якщо зрозуміти, як вирішити питання взаємодії колег в команді і грамотно виходити з конфліктних ситуацій. Книга «Разом швидше» вчить саме таким принципам командної ефективності.

  Лора Стек

  Разом швидше

  12 принципів командної ефективності

  Замовити книгу