Хочемо підбити книжкові підсумки літа. Пропонуємо вам 20 кращих книг цього літа. Як ви можете помітити, що деякі з них видано трохи раніше, але саме влітку їх купували частіше всього. А деякі взагалі не нові, зате вперше було видано українською мовою. В нашій підсумковій річній добірці найцікавіші книги з маркетингу, саморозвитку і бизенсу, кілька видань для дітей і одна дуже незвичайна книга.

Вперше українською мовою

Мистецтво війни Сунь-дзи

Філософсько-стратегичний твір великого давньокитайського воєначальника вперше перекладено українською мовою. Ідеї Сунь-дзи стосуються не лише війни, стратегії бою. Він пропонує філософію життя людини.

Бізнес

«Економіка ХХІ» Олексій Геращенко
Як працюють економічні механізми? Із-за чого в них відбуваються збої? Чому трапляються кризи? Як країні подолати кризовий період, вирватися з позицій відсталих і увійти в лігу кращих держав світу? Книга дає ці ключові поняття просто і зрозуміло. Сьогодні кожна людина повинна мати уявлення про економіку. Уміти екстраполювати економіку сім’ї на економіку компанії і далі — країни в цілому.

«Шлях VIRGIN. Як слухати, сприймати, сміятися та спонукати» Річард Бренсон
Річард Бренсон — незвичайний бізнесмен. Тому ця книга — не звичайний посібник про бізнес або лідерство.У книзі немає жодних правил. Тому, що сер Бренсон ніколи не дотримується правил. Він їх порушає. Автор не вчить, як бути керівником. Натомість він розповідає, як дива справжім лідером. Адже різниця між босом і лідером — колосальна.

«В один клік. Джефф Безос і історія успіху Amazon.com» Річард Брандт
Ця книга — надихаюча історія успіху. Шлях, який пройшов Джефф Безос доводить: успішним підприємцем може стати навіть гік-програміст. Все залежить від бажання людини, його сили волі. Історія Amazon і творця компанії, Джеффа Безоса, це доказ того, що майбутнє вже наступило.

«Управління в епоху кризи. Як зберегти ключових людей і компанію в цілому» Іцхак Адізес
«Хто доб’ється успіху в умовах кризи? Той, хто пристосовується до змін швидше, ніж інші, – впевнений Іцхак Адізес. Якщо нічого не змінюється — значить, ви вже мертві».
Останнім часом людство переживає жорсткий період турбулентності. Будь-які кризи і проблеми загострюються. Що при цьому відбувається з компаніями? Ви замислювалися, чим викликані складності в бізнесі? Автор підкреслює, що більшість проблем – результат внутрішніх катаклізмів, а не зовнішніх, світових змін. Як вийти живим з жорен кризи — відповіді є в книзі.

«Криза — це можливість» Скотт Стейнберг
Про те, що криза – це час можливостей для тих, хто готовий і хоче змінюватися, швидко адаптуватися до ситуації, рости, ми чуємо дуже часто. Але чи готові ми до змін? Факт в тому, що якщо ми хочемо вижити в епоху змін, ми повинні змінюватися. На плаву залишаться ті компанії та особистості, які сфокусовані на майбутніх цілях, прагнуть використовувати всі нові можливості і відмовитися від старих, добре знайомих знань і методів. Не бійтеся кризи – це чудовий стимулятор подальшого зростання і розвитку.

Маркетинг

«За рекомендацією. Бізнес, який просуває себе сам» Джон Янч
Яскрава, що кидається в очі реклама і скрупульозно складені медіаплани — це минуле. Відгуки та рекомендації — відмінні двигуни торгівлі. Згідно з дослідженнями, відгуки про товари можуть в рази підвищити продажі. Багато компаній вже зрозуміли, наскільки це важливо. Ваша компанія хоче рости, але не має достатнього рекламного бюджету? Тоді це незамінна книга для вас.

«Zag. Маніфест іншого маркетингу» Марті Ньюмейер
Хочете, щоб ваша компанія чи бренд відрізнялися від сотень інших компаній? Чим ваш продукт унікальний? Що в ньому особливого, і як донести унікальність до потенційного клієнта? Навчитися протиставляти себе іншим бізнесам. Автор на прикладі цієї книги показав, як це зробити. Величезна кількість свіжих ідей він стиснув у чітке, просте керівництво до дії.

Особистості

«Не відступати і не здаватися. Моя неймовірна історія» Луї Замперини, Девід Ренсин
Стільки випробувань і страждань, які випали на долю Луї Замперини, вистачило б не на одне життя, кілька книг і фільмів. Жахи, який пережив бігун на довгі дистанції в японському полоні, не піддаються опису. Замперини міг би зламатися, здатися, і більше не піднятися, але сила духу цієї людини щоразу примушувала його вставати і йти вперед. Це історія неймовірної мужності і волі.

«Ейнштейн. Його життя і його Всесвіт» Уолтер Айзексон
Напевно, немає людини, яка б не чула імені Ейнштейна.Або про його теорії відносності. Але що це був за людина? Книга Уолтер Айзексон насамперед знайомить читача з Ейнштейном — особистістю. Автор проробив колосальну роботу: зібрав безліч документів, листів, посвідчень, щоб показати, яким надзвичайно талановитим, живим, яскравим людиною був Альберт Ейнштейн.

«Ілон Маск. Tesla SpaceX і дорога в майбутнє» Ешлі Венс
Хто такий Ілон Маск, рок-зірка Кремнієвої долини? Візіонер, мрійник, підприємець, безумовний лідер, готовий ризикнути всім заради реалізації своєї мрії. Він вміє знаходити потрібних людей і мотивувати їх. Але найнеймовірніше якість Маска — він не здається. Ніколи.
Це найбільш детальна його біографія. І перша, в написанні якої взяв участь сам Маск. Фігура Ілона Маска вас або зачарує, або відштовхне. Але точно не залишить байдужим.

«Гудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе» Володимир Федорін
Чому реформи в Грузії пройшли швидко і ефективно? Чому так важко, майже неможливо, проводити реформи в Україні? Для всіх, кому важливо знайте відповіді на ці питання, зрозуміти, що потрібно для побудови нового, сучасного суспільства сьогодні в Україні, пропонуємо ознайомитись з поглядами видатного грузинського реформатора Кахи Бендукідзе. В останні місяці життя він приділяв реформ в Україні дужа багато часу, намагаючись передати свій багатий досвід.

Саморозвиток

«Включаємо чарівність за методикою спецслужб» Джек Шафер, Марвін Карлинс
Хочете бути біса привабливим , виробляти сприятливе і правильне враження на оточуючих? Хочете знати, що про вас думають інші люди і регулювати інтенсивність свого соціального образу? Вивчіть цю книгу. Практичний посібник від агента ФБР у відставці (колишніх агентів, як відомо, не буває) Джека Шафера, що спеціалізувалося на поведінковому аналізі та навчання агентів.
Нескладні, доступні вправи допоможуть вам виробляти на людей бажаний ефект. Ви зможете читати емоції оточуючих, розуміти їхню поведінку, мотиви, і використовувати отримані знання в своїх інтересах, як не цинічно це звучить.

«Психологія. Люди, концепції, експерименти» Пол Клейнман
Психологія – одна з найбільш захоплюючих наук, що дозволяє краще зрозуміти самих себе та інших. У психології є нудні деталі, цифри, статистика, як і в будь-якій науці. Підлогу Клейнман спеціально видалив все, що викликають позіхання, деталі і залишив все яскраве і захоплююче. Вийшли дуже зрозумілі і захоплюючі уроки психології.

«Як перемогти страх. 12 демонів на шляху до волі, щастя, творчості» Ольга Соломатіна
Всі ми чогось боїмося: собак, людей, стосунків або самотності, хвороб і бідності. У складні, кризові часи наші страхи зростають, мутують і готові поглинути нас. Якщо ви втомилися боятися, хочете змін, але не можете знайти свій індивідуальний шлях,візити до психотерапевтів нічого не дають – спробуйте почитати цю книгу. Автор теж багато чого боялася, шукала шляхи подолання страху. Спробуйте попрацювати з простими завданнями після кожної глави. Вони покликані допомогти вам на шляху змін у житті.

«Реальний English. Як подружитися з граматикою раз і назавжди» Юрій Дружбинский
Якщо при словосполученні «вивчення англійської» вам стає сумно, ви згадуєте шкільну вчительку, її погана вимова і незмінне посібник Бонк, і думаєте, що англійський вам ніколи не вивчить – ця книга стане в нагоді. Відразу навчитися іноземної мови неможливо, але книга допоможе зрозуміти базу граматики, і прибере страх перед вивченням мови.

Успішні діти успішних батьків

«Правила розвитку мозку дитини» Джон Медіна
Бажаєте, щоб дитина навчалась в Гарварді? Ви знаєте, що потрібно зробити для цього? Може, занурити її в підручники, факультативні заняття, вчити іноземні мови? Бестселер «Правила Мозку» каже, що необхідно навчити дитину контролювати власні емоції та бажання. Доволі несподівано, чи не так? Ця книга пояснює різницю між власним досвідом та сучасними знаннями, та допомагає здолати прірву між ними.

«7 звичок високоефективних підлітків» Шон Кові
Життя сучасних підлітків — це не прогулянка в заквітчаному парку. Скоріше, це нагадує виживання в джунглях. Так само і життя батьків підлітків може перетворитися на фільм жахів. Як запобігти цього? Як допомогти дитині стати дорослим?
Шон Кові, син Стівена Кові, автора «Сім навичок високоефективних людей», запропонував читачам невеликий посібник, щоб батьки і піділітки змогли легше вирішати спільні проблеми.

«Що робити, якщо…» Людмила Петрановська
Що робити, якщо тебе дражнять?
А якщо ти загубився, знаєш, що треба робити?
Що робити, якщо ти боїшся темряви?
Ця книга — добра бесіда з дитиною. Просто, довірливо і зрозуміло пояснюється, що потрібно робити в складних, неприємних, страшних ситуаціях. У своїх відгуках батьки кажуть, що книга легко читається дітям вголос. Веселі ілюстрації допомагають дітям зрозуміти і подолати деякі страхи.

Сама дивна книга


«Від і до» Сюй Бін
24 години з життя сучасної людини, офісного працівника, можна описати без єдиного слова. Набір іконок, піктограм, емодзі в подробицях розкажуть про щоденному існуванні нашого героя. Сім років знадобилося китайського художника Сюй Біну, щоб створити книгу, зрозумілу кожній людині на Землі, не залежно від його віку, мови та освіти. Ця книга — небанальний подарунок як творчим людям, художникам, дизайнерам, так і всім, хто цікавиться сучасним концептуальним мистецтвом.

Приємного читання!