На думку експерта в сфері лідерства, корпоративного та особистісного зростання, Джона Максвелла, часом не можна керувати. Кожна людина одержує належні йому 24 години на добу. Все, що ми можемо, це правильно розподілити відведений час. В одних це виходить ефективно, у інших – ні.

Для того, щоб більше читати, потрібно виділити більше часу для читання. Звучить надто вже очевидно, чи не так? І тим не менш, на практиці зробити це складніше, ніж здається. Адже дні сучасної людини і так заповнені «під зав’язку». Ось тут-то і потрібно почати домовлятися з самим собою.

Якщо ви вирішили виділити більше часу на читання, потрібно також вирішити, які ви готові урізати, приділяти їм менше часу.

Як знайти час на читання

 • Читайте тільки ті книги, які вам цікаві. Здавалося б, тут все просто. Читання нецікавою літератури забирає все задоволення від процесу. Починається насильство над собою, і нічого доброго з такого читання не вийде.
 • Пропускайте неважливі або нецікаві частини книги або читайте їх у більш стислому вигляді. Кожне слово кожної книги написано не для всіх читачів.
 • Читайте декілька книг одночасно. Серйозно, сьогодні ви відчуваєте, що хотіли б поринути в подробиці біографії Ейнштейна, наприклад. А завтра – почитати нову книгу про маркетинг. Дуже багато читачів користуються таким способом: суміщають корисності з приємним розслабленням.
 • Завжди беріть з собою книгу

 • Завжди майте під рукою що-небудь для читання. Носіть з собою електронну книгу, якщо вам зручний такий формат, завантажте кілька книг в смартфон, а може бути, вас влаштовує традиційна паперова копія. Використовуйте час, проведений в дорозі, в черзі, в очікуванні чого-небудь для читання. Читайте у громадському транспорті, у черзі до лікаря, в очікуванні дитини з тренування.
 • Читайте для розслаблення. Спокійна книга перед сном допоможе подолати безсоння. Читайте вранці, за кавою, наприклад. Експерт по тайм-менеджменту Лаура Вандеркам у книзі «Що успішні люди роблять перед сніданком» звертає увагу, що більшість успішних людей мають звичку читати вранці. Не факт, що звичка читати вранці зробить читача дуже успішним, але точно не зашкодить. Почитайте півгодини у ванній, або в салоні краси під час стрижки або манікюру.
 • Читайте під час занять спортом. Природно, ніхто не буде читати книгу, займаючись пауерліфтингом, принаймні, ми ще не знайшли ефективний спосіб, як це зробити. Однак, цілком можна читати на біговій доріжці або велотренажері. Деякі гуру читання примудряються читати під час занять йогою.
 • Слухайте аудіокниги. Багато хто заперечать, що такий вид «читання» не особливо ефективний, тому що «на слух» текст сприймається гірше. Але це, швидше, питання звички. Аудіокниги добре підходять для будь-монотонної роботи, для прослуховування в дорозі. Дуже важливо вибрати книги в хорошій озвучці. Ще один аргумент на користь аудіокниг: прослуховування зменшить навантаження на зір, і без того отягченное постійним використанням комп’ютера, смартфона і планшета.
 • Створіть собі умови для читання. Вимкніть телевізор і, заодно, комп’ютер. Цей пункт не потребує пояснень. Виберіть собі затишне, затишне місце для читання, особливо якщо домашні люблять подивитися телевізор. Якщо ж звук телепрограм вам заважає, але немає бажання влаштовувати щовечірні битви за пульт дистанційного керування, читайте 9-й спосіб.
 • Читайте всією сім’єю

 • Привчіть до читання всю сім’ю. Як сказала Джоан Роулінг «Якщо ви не любите читати, значить ви просто не знайшли потрібну книгу». Почитайте домашнім вголос. Обговоріть щойно прочитану книгу в сімейному колі. Читайте дітям. Запишіть їх у бібліотеку. Відмінний бонус до даного пункту – спільне читання зблизить вас з родиною.
 • Читайте менше блогів

 • Читайте більше книг, ніж блогів. Читання блогів залишається поверхневим, хоча може бути дуже приємним і надихаючим заняттям. Набагато простіше почитати кілька цікавих блогів, ніж сконцентруватися і прочитати одну книгу. Так що сміливо жертвуйте блогами в ім’я книги.
 • Ведіть списки книг

 • Структуруйте свій книжковий список. Зробіть wish list книг. Визначте теми, які вам цікаві й корисні, по кожній з тим підберіть до десяти книг. Тримайте цей список під рукою, так ви не будете мучитися питанням: «що б мені почитати?». Деякі читачі ведуть список прочитаних книг. Це дозволяє їм відстежити динаміку читання. Купуйте, зберігайте які вас зацікавили книги, навіть якщо на даний момент не будете їх читати. Книги дуже терплячі. Вони просто дочекаються свого часу.
 • Дуже сподіваємося, ця невелика підбірка ідей допоможе виділити час на читання. До тайм менеджменту доведеться підійти творчо, знайти правильний баланс: якісь справи стиснути, щось поєднати з читанням, десь дозволити книзі зайняти перше місце.

  Книга на тему

  Эссенциализм – це «вміння мудро вкладати свій час і енергію виключно важливі справи для досягнення максимальної ефективності». Більше про книгу в нашому огляді «ЭССЕНЦИАЛИЗМ: стати щасливим, роблячи менше, але краще».

  За матеріалами статті 11 ways to make more time to read

  В тексті використані фотографії фотожурналіста Steve McCurry