Страждання любителів друкованих книг почалися з виходом перших електронних книг. Техно ідеалісти проголосили кінець ери паперових книг. На їхню думку, друкована продукція повинна була канути в небуття слідом за касетними магнітофонами і відео касетами.Смерть друкованих книг здавалася настільки само собою зрозумілим справою, що видавці електронних книг почали з’ясовувати, наскільки електронні книги придатні для юних читачів.

Але давайте не форсувати події і не влаштовувати пишні похорони заздалегідь. Згідно з публікації The New York Times, продажі електронних книг падають. За перші п’ять місяців цього року продажі впали на 10 відсотків. У той час як продажі друкованих книг відмінно себе почувають.

Будучи любителями паперових книг, їх ні з чим незрівнянного запаху свіжої типографської фарби, шелесту сторінок, ми голосно і радісно заволали: «Ми ж казали! Ми були праві: нікуди паперові книги не зникнуть!» Хмм, вибачте нас, читачі, за такий емоційний сплеск.

Отже, чому стали продажів e-books зменшилися? Вірніше всього, тому що ті техно любителі, які з ентузіазмом сприйняли інновації читання, зробили відразу ж перехід від паперових до електронних версій. Інші читачі залишилися вірні класичним книжковим фолиантам.

І ось кілька причин, за якими паперові книги ніколи не підуть слідом за відео касетами.

Книги — це красиво

1. Деякі книги прекрасні самі по собі, як об’єкти естетичного милування. Чудові ілюстрації, ідеальна обкладинка – що ще потрібно любителеві друкованого слова? Справжні книголюби не проти витратити трохи більше і отримати естетичне задоволення замість простого електронного тексту книги.

2. Полиці з книгами виглядають набагато красивіше, ніж їх відсутність. Вони надають будинку унікальність і індивідуальність. «Дім без книги подібний до тіла без душі», говорив Цицерон.

Друковані книги допомагають розслабитися

3. Паперові книги вимагають від читача тимчасових витрат. На відміну від читання електронних книг, коли ми постійно перебуваємо в потоці інформації, тримати в руках друковану книгу – майже медитативне відчуття. З книгою читач може дозволити собі розслабитися, помріяти небагато, перегорнути кілька сторінок назад.

Друковані книги викликають довіру

4. Дослідження стверджують, що читати друковану форму значно краще, ніж електронну. Тут мова йде навіть не про користь для зору. Друкований матеріал краще сприймається і запам’ятовується нашим мозком.

5. Багато молоді люди, так звані мілленіали, вважають, що друковані книги викликають більше довіри, ніж електронні. Тому за знаннями вони частіше стали ходити в бібліотеки, ніж в інтернет.

Друковані книги — це дуже особисте

6. Тільки у своєму власному паперовому примірнику книги можна підкреслити або виділити важливі і улюблені абзаци, зробити нотатки на полях, засушити гербарій, нарешті. Паперові книги — свідки наших переживань, емоцій. Вони — хранителі нашого минулого.

7. Деякі читачі люблять читати кілька книжок одночасно. Це простіше робити, маючи під рукою друковані книги.

8. Як на рахунок авторської зустрічі з письменником? Приємно отримати автограф і кілька рядків автора на першій сторінці паперової книги.

9. Відповідно до публікації, багато читачів використовують електронні книги тільки в дорозі, в подорожах, однак абсолютно не відмовляються від паперових примірників. Віддаючи данину зручності електронних версій, читачі не відмовляються від задоволення читання друкованих книг.

10. Більшість батьків впевнені, що дитячі книги повинні бути друкованими. Діти люблять яскраві, барвисті ілюстрації.

Тому ми з радістю розпаковуємо тільки що куплені книги, відчуваємо приємну гладкість обкладинки, насолоджуємося книжковим запахом. А ще годинами зависаємо в букіністичних магазинах, на книжкових ярмарках та розкладках. Дивлячись на незнайомця зі стопкою книг, ми з полегшенням усвідомлюємо, що ми, «книжкові хробаки», не самотні.

За матеріалами: huffingtonpost.com