Барбара Шер – промінь світла в царстві смутку та офісної туги. Протягом тридцяти років Барбара просто і оптимістично розповідає, як перестати жити чужим життям, робити нелюбимі справи, на ненависній роботі, знайти, нарешті, себе. Це доступно кожному: і розлученій жінці з дітьми, і офісного клерка, і пенсіонеру, і студенту. Головне – захотіти, отримати достатню кількість нової інформації і покроково почати щось робити. Позитивні життєві приклади та добірки ідей, як змінити своє життя, Шер дає в кожній зі своїх книг. «Робота твоєї мрії. Як заробляти гроші, займаючись улюбленою справою» не виняток. Вибір за читачем: натиснути чарівну кнопку «роби!» або продовжувати займатися нелюбою справою.

«Я знаю людину, яка хоче стати поетом, але поезією не заробиш на життя. Вірші не продаються, і поети в будь-якому випадку не повинні писати на продаж; їх мета — писати якомога краще. Цьому поетові потрібна робота, яка не обтяжить його займала не більше восьми годин на день, а краще менше. Отже, що ж робити?»

У кожного з нас, напевно, є такий друг, родич. Талановита людина, яка нічого не робить зі своїм талантом і умінням, працює на нічим не цікавою йому роботі. Тому що за картини, поезію, музику (потрібне підкреслити) не платять.

«Немає нічого більш постійного, ніж талановиті люди, не домігшись успіху», сказав Авраам Лінкольн.

Барбара не журиться про зниклих таланти, а дає покрокове керівництво і мотивацію, як змінити ситуацію.

На чому заробити?

Для початку – вправа. Без мозкових розминок Барбари читати книгу було б не так весело. Уявіть, що вам потрібно 2000 доларів і треба придумати 10 способів заробити ці гроші обов’язково в різних місцях. Щоб все вийшло, вважайте, що кожна ідея принесе 200 доларів. Складіть такий список заробітку. Не змогли набрати 10 способів? Спитайте поради друзів, колег, близьких.

Склали? Подивіться, що з цього списку ви можете зробити вже зараз? Може бути, ви вмієте робити біжутерію своїми руками, шити, робити забавні саморобки або іграшки, або будь-який інший товар, і вас «пре» від створення таких штучок? Подумайте, як ви можете продавати товари? Зараз продаж речей, зроблених своїми руками, дуже популярна. Завдяки інтернету ви можете продавати свої роботи в усі куточки земної кулі.

Що робити, якщо ви не вмієте щось створювати своїми руками? Це взагалі не проблема. Вірніше усього, у вас є вміння і навички, які можете продавати, надаючи клієнтам послуги. Причому починати щось робити можна плавно, не потрібно відразу йти з роботи. Можна знайти додатковий заробіток в інтернеті, надаючи бухгалтерські послуги, роблячи перекази, редагуючи тексти. Коротше, потрібно використовувати всі свої знання і навички для створення свого власного «робочого місця».

Позаштатна робота

Працювати позаштатно можна практично в будь-якій області. Це підходить тим, хто займається улюбленою справою, але хотів би мати більше вільного часу. Зараз можна піти у фріланс, на аутсорс і продовжувати бути затребуваним експертом. Давати уроки іноземної мови або Таро по скайпу, писати рецензії, вести юридичну практику або надавати послуги фахівця з контекстної реклами. Варіантів маса.

Вся друга глава книги «Робота твоєї мрії» – це добірка самих різних ідей, від найпростіших: вигулювання сусідської собаки за погодинна винагорода, до розведення равликів в домашніх умовах. Деякі пропозиції з її списку не підходять для нашої реальності, але більшість цілком реалізовується. І якщо читач використовує одну десяту частину ідей для мікро бізнесу від Барбари, то він вже зможе непогано заробляти

Як почати створювати роботу мрії?

Але, щоб реалізувати свій план по створенню ідеальної роботи, одних мрій мало. Потрібно щось робити. Що саме? Барбара пропонує такий план:

  • Для початку – створити групу підтримки. Якщо людина схильна до прокрастинації, то йому потрібен партнер, який би періодично видавав «чарівний пендель». Ця людина повинна буде взяти на себе короткострокове зобов’язання «позаштатного контролера».
  • Проводите з партнером раз в тиждень зустрічі. Нехай це буде коротка годинна зустріч, на якій ви розповісте про свої цілі і кроки до досягнення мети.

Спокуса поспілкуватись на інші теми буде велике. Використовуйте таймер і чиніть опір спокусі.

  • Виберіть і поставте реальну мету досягнення вашої мрії. Підказуємо: «Заробити багато тисяч» – це не мета. Мета – це «піти на курси шиття, щоб почати шити вдома». Цілі повинні бути реальними, досяжними, з дедлайнами. Поділіться вашою метою з партнером. Пообіцяйте йому досягти цієї мети до обумовленим терміном. Якщо ви не виконаєте обіцянку, буде якось ніяково. М’яко кажучи.
  • Добре попрацюйте з календарем. Поставте всі заплановані дати. Причому Барбара радить запланувати перші кроки на найближчий тиждень аж до годин. Буде дуже круто повідомити своєму контролера «Я вже зробив те-то і те-то!».
  • Порада від Барбари: плануйте свої кроки у зворотному порядку. Наприклад, «щоб стати коучем, мені треба пройти курс навчання та отримати диплом, щоб пройти курс, треба записатися, щоб записатися, потрібно знайти підходящу школу, щоб знайти підходящу школу, потрібно вивчити, які школи є зараз» і т. д. Ось так, від зворотного можна почати рухатися маленькими кроками до своєї мети.
  • Регулярно проводите зустрічі з контролером. Обговорюйте ваші кроки, вносьте корективи в творче планування. Можна запросити навіть кілька партнерів, так у вас буде своя група підтримки.

Прочитавши книгу «Робота твоєї мрії» стає зрозуміло, що заробляти гроші можна практично на будь-якій, навіть самої незвичайної ідеї, і практично звідусіль, був би інтернет. Щоб почати працювати, так як ви хочете, не потрібні вкладення. Потрібно бажання, мета і рішучість почати щось робити.

Барбара Шер

Робота твоєї мрії

Як заробляти гроші, займаючись улюбленою справою

Замовити книгу