Для початку розповім вам історію приземленої (за її ж власним визнанням) жінки. Їй було добре за сорок, коли вона переїхала в Нью-Йорк. Після розлучення, з двома маленькими дітьми, без грошей і з «дуже затребуваною» ступенем бакалавра з антропології. Не самий вражаючий капітал для нового старту, погодьтеся. І, так, це було в 1979 році.

Сім’я жила на допомогу, поки жінка не знайшла роботу. Але за наступні десять років вона написала дві книги (на сьогоднішній день їх вже сім), відкрила два успішних справи, не кажучи про те, що виростила двох дітей і, о диво, схудла на дев’ять кілограмів (і кинула палити… двічі).

Комік з посланням і мати лайф-коучингу

Такого не буває! Так вона геній! Їй допомагали! У неї велика сила волі, і взагалі вона супер-жінка! А між тим, вона сама визнає, що її книги написані «для таких же людей, як я. Людей, що народилися без видатних якостей і втратили надію їх придбати. Ви вмієте наполегливо домагатися мети? Я — ні. Варто було в понеділок почати дотримуватися хоч якогось розпорядку, до середи я вже кидала цю справу. Самодисципліна? Один раз я вийшла вранці на пробіжку. Чотири роки тому. Впевненість у собі? О, вона мене переповнювала після семінарів по досягненню успіху. Вистачало рівно на три дні. Я профі в відкладання на потім. Обожнюю дивитися старі фільми, коли необхідно займатися важливими справами. Позитивний настрій у мене неминуче змінюється припадками зневіри». Ох, ну а хто ж з нас не профі в тому, що #яэтолучшесделаюзавтра, і хто не любить дивитися будь-які серіали, лише не займатися потрібними справами…

Ця «приземлена» жінка – Барбара Шер. Сьогодні Барбара – та, про кого не просто говорять селф-мейд вумен, її називають «матір’ю лайф-коучингу». «Комік з посланням», «кращий лектор, якого ми коли-небудь бачили», – так відгукуються про неї слухачі семінарів її, а вона проводила семінари та майстер-класи по всьому світу, в тому числі для корпорацій зі списку Fortune 100 та урядових установ.

Мріяти, таки так, не шкідливо

Мріяти не шкідливо – книга, якій виповнилося вже 35 років. Уявіть собі, як багато змінилося за цей час! А її книга, як і раніше одна з найбільш продаваних у світі. Секрет «Мріяти не шкідливо» не в тому, що Барбара заспокоює – «don’t worry, you can do it», ви всього досягнете самі. Вона не просто говорить, що можливо створити життя своєї мрії, вона розповідає – ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ. Як жити тим життям, яким ви хочете жити? Не просто добитися успіху і заробляти багато грошей (наприклад). Як жити життям, «де ви щоранку будете радісно підхоплюватися з ліжка назустріч світу, хай часом відчуваючи страх, але завжди живуть на повну котушку»? Для багатьох це означає знайти відповідь на складне питання у світі – як знайти своє призначення?

На цьому шляху буде багато завдань і проблем, обіцяє Барбара Шер: пошук і постановка мети, важкі часи, знадобиться «допомога друга», буде страх і навіть необхідність вчитися жити з успіхом». Але почнеться все з відповіді на просте запитання: ким ви себе вважаєте? І в цьому допоможе вправа №1 (взагалі, в книзі «Мріяти не шкідливо» всього дев’ять, якщо я не помиляюся, вправ).

Вправа 1. Ким ви себе вважаєте?

Для того щоб виконати цю вправу, потрібен чистий аркуш паперу і щира відповідь на питання: ким ви себе вважаєте? Сформулюйте, які чотири-п’ять головних рис визначають вашу особистість? Головне правило: не думайте занадто довго і старанно, записуйте перше, що прийде в голову.

Що ви написали (або прикинули, що напишіть)? Ваш вік, вага, сімейний стан, ким працюєте, де живете, вчитеся, ваш IQ, що робите у вихідні і т. д.? Насправді, все це і важливо, і неважливо. Адже багато з того, про що ви написали, відповідаючи на питання «ким вважаєте себе?», зізнайтеся, не є особисто вашим вибором. А частина з того, що є вибором, насправді компроміс або випадковість. Але це не є вашою сутністю.

Відповідаючи на запитання «Ким ви себе вважаєте?», зосередьтеся на собі. Що ви, саме ви і тільки ви, любите? Не має значення, що це: перегляд старих фільмів, походи, спорт, в’язання гачком, гра в карти, читання історичних книжок – є причина, чому вам це подобається. І ця причина – ключ до ваших талантів, можливостей, унікальному погляду на життя. Це і є ви! Це ваша карта скарбів.

І ось що ще необхідно зробити в цій вправі: ще раз подивіться на лист з відповідями на запитання «Ким ви себе вважаєте?», а тепер зімніть його і викиньте у відро для сміття (або зберегти на пам’ять). Він буде вашим мовчазним свідченням «до і після» – символом вашого неправильного уявлення про себе. Тому що, на жаль, більшість з нас помиляється щодо того, ким ми себе вважаємо.

Так хто ж ми насправді?

Слідуючи методиці Барбари Шер, нам ще належить відповісти на питання, який я колір (і говорити від імені цього кольору, як би дивно це не звучало), побути Шерлоком Холмсом у власному будинку, подумки прожити не одну, а цілих п’ять, якщо не більше, ідеальних життів, але головне – дізнатися і зрозуміти самого себе, знайти своє призначення і зробити звичайне диво – отримати те, чого ми дійсно хочемо.

І ніхто не обіцяє, що це буде просто. З книгою «Мріяти не шкідливо» легко буде тільки одне – навіть не читаючи її, сказати: «Я в це не вірю!». Куди складніше спробувати знайти свій стиль, визначити мету, побудувати блок-схему досягнення цієї мети, попросити друзів про допомогу, подолати страхи і зробити перші кроки до життя своєї мрії.

Мріяти не шкідливо, книга Барбари Шер

ЗАМОВИТИ КНИГУ

Купити книгу «Мріяти не шкідливо» з доставкою по Україні