Сьогодні свою добірку книг, які здатні подружити ваш бізнес з великими даними представляє експерт в області Big Data Роман Захаров, компанія Softcube.

Роман Захаров

10+ років досвіду в Machine Learning, 5 років роботи в біоінформатиці в Universite Catholique de Louvain в Бельгії, співвласник компанії Softcube — товарні рекомендації для інтернет-магазинів.

Мій список книг покликаний швидше закохати читача у великі дані і data driven мислення, зрозуміти контекст і можливі вигоди, але ще не методи роботи з даними. Як тільки це відбудеться, читачеві доведеться читати велику кількість спеціальної літератури, а також відвідувати профільні заходи. Один з таких заходів — одноденний курс «Розділяй і володарюй з допомогою R» присвячений товарної сегментації клієнтів інтернет-магазину і дозволить слухачам запровадити новий підхід до свого бізнесу в найкоротші терміни.

Приборкання великих даних

Хороша книжка для концептуального занурення в світ великих даних, переводить big data з області чогось трансцендентного в реальний світ. Після прочитання книги читач виявить, що великі дані – це не магія, а багато важкої роботи з очищення даних (близько 70-90% від всього часу), а потім чимало розумової праці, щоб поставити правильний питання, який зв’яже ці дані і реальні завдання.

Також ця книга є посібником з впровадження в компанії культури правильного поводження з даними, щоб вони перестали бути незрозумілим чудом, а стали зручним підмогою у вирішенні повсякденних бізнес-завдань.

Маркетинг, заснований на даних

Відмінна книга для тих, хто хоче навчитися збирати та аналізувати дані з погляду маркетингових показників. На більшій кількості реальних прикладів показано, які дані необхідно аналізувати для оцінки змін кожного з 15-ти показників, описаних у книзі.

Книга цінна саме практичним підходом, навчанням на реальних прикладах пов’язувати реальність і її цифрове відображення в даних, як для аналізу, так і в зворотному напрямку – для зміни маркетингових показників в потрібному напрямку.

Прорахувати майбутнє: Хто клацне, купить, збреше або помре

Автор у доступній формі знайомить читача-неспеціаліста з світом машинного навчання для потреб бізнесу. Його підхід хороший тим, що він не намагається пояснити читачеві абстрактні математичні моделі, а навпаки, описує життєві і бізнес-ситуації, в яких можна зробити прогноз засобами машинного навчання.

Книга вчить не застосовувати конкретні методи до прогнозування, але швидше помічати у навколишньому житті ситуації і завдання, які підвладні комп’ютерного прогнозування.

Також я рекомендую до прочитання відмінну книгу, якої немає на російській мові, але яка корисна всім, хто хоче освоїти Big Data.

Data Science for Business: What you need to know about data mining and data-analytic thinking

Ця книга — відмінний перший крок від бізнес-контексту до конкретних математичних методів, що вирішують ті чи інші завдання. Вона описує базовий арсенал методів, з допомогою яких можна прийти до більш чіткого розуміння, як її вирішувати. Дозволяє прокласти місток між бізнесом і data science не на рівні абстракцій, а на рівні конкретних підходів.