«Майбутнє — за цифрою! Хочете бути успішним та продуктивним? Качайте Trello, Wunderlist, Evernote і буде вам щастя». Ми часто стикаємося з такими закликами. Щоденники і паперові книги вперто зараховують до «групи смерті», але вони показують чудеса виживання. За доказами далеко ходити не треба: у 2016 у Тайвані онлайн-продажі паперових щоденників зросли на 40% порівняно з 2013-2014 роками. Це не магія, це planner culture Сходу.

З десятка творчих блокнотів хочеться виділити три: «Clever» для вивчення англійської мови, «1 сторінка в день» з щоденними міні-завданнями і хітовий «Космос. Agile-щоденник». У статті ми розповімо, як за допомогою ручки, олівця і блокнота стати simply the best.

«1 сторінка на день. Щоденник для творчих людей» Адам Куртц

Персонаж Білла Мюррея у фільмі «День бабака» сказав: «Сьогодні — це завтра». Якщо понеділок схожий на п’ятницю і вам здається, що життя проходить від вихідних до вихідних — творчий щоденник «1 сторінка в день» для вас. Його автор, нью-йоркський художник Адам Куртц, вважає, що 5 хвилин і однієї сторінки достатньо для створення чогось нового.

Єдине правило заповнення — жодних правил. Вільного місця на сторінках багато, тому блокнот можна використовувати як традиційний щоденник. Правда набагато цікавіше виконувати щоденні завдання. Є прості завдання на зразок «Намалюйте два квадрата», «Напишіть цілі на рік», та незвичайні: так, на одній з сторінок вам запропонують написати власну надгробну епітафію. На відміну від блокнотів для творчих людей серії «Знищ мене», для виконання частини завдань потрібно взаємодіяти з іншими людьми. У цьому «1 сторінка в день схожий на анкету для друзів, яка була популярна в 90-их.

Останній проект Куртца — набір листівок «What I Am Trying to Say to You»

Дивно, як набору з паперових блоків виходить подружитися з власником блокнота: він хвалить за досягнення цілей, жартує, підтримує і надихає. Цікаво, чим для вас стане «1 сторінка у день» — блокнотом для дрібних записів, креативним щоденником або настільною книгою?

Рада по використанню: включіть пісню The Game of Love Мішель Бранч (коханої музикантки Адама Куртца) і виконайте завдання блокнота.

Щоденник «Clever»

Якщо дуже захотіти — можна в космос полетіти. Або іноземну мову вивчити. Останнім корисно, тільки часу часто не вистачає. Так як щоденник створений для планування дня, то ідея об’єднати планнер і програму вивчення мови витала в повітрі. Так і з’явився оригінальний щоденник «Clever» від видавництва мотиваційних книг IPIO. З нашої підбірки Clever найбільше схожий на класичний планнер: з жорсткою обкладинкою, полями для дат і днів тижня. Завдання пропонується вписувати в блок «Цілі дні», звіт по їх виконанню — «Підсумки дня». Він досить тонкий, тому ви завжди зможете брати його з собою в сумочку чи невеликий рюкзак.

Щоденник розрахований на півроку щоденного користування. За 6 місяців ви вивчите 1200 англійських слів і освіжіть в пам’яті словниковий запас. На кожній сторінці є 7 слів з однієї теми (кольору, їжа, самопочуття) з транскрипцією. По мірі заповнення «Clever» з’являються усталені словосполучення і речення (наприклад, привітання).

Так щоденник виглядає всередині

Поради з вивчення іноземної мови від творців «Clever»:

  • відразу ж використовувати вивчені слова — якщо машинально завчити інформацію, можна скласти іспит і забути про нього на наступний день. Для іноземної мови такий підхід не підійде. По максимуму використовувати нові слова: нехай фільм буде «interesting», прогноз «changeable», а морквина — «orange»;
  • будуйте емоційні асоціації — пов’язуйте слова з певною емоцією: слово «crazy» може асоціюватися з жабеням з кліпів Axel F, а «thunder» — з рок-хітом AC/DC;
  • зацікавте себе — перестаньте ставитися до вивчення іноземної мови як до нудної осцпв. Виберіть цікавий формат навчання — через фільми, серіали, книги, пісні або комікси;
  • вірте в успіх — якщо налаштовані на перемогу, то переможете. Побита фраза «думки матеріальні» правдива. Не ускладнюйте життя своїй підсвідомості невір’ям у власний успіх;
  • визначте мету вивчення мови — мотивація дасть задоволення від процесу вивчення, а мета не допоможе кинути заняття на півдорозі.

Рада по використанню: записуйте завдання на день з використанням вивчених слів. «Придбати a bottle of milk» звучить гордо!

Космос. Agile-щоденник

Біографія створювачки «космос»-щоденника — Катерини Ленгольд заслуговує на екранізацію. У 14 років поступила в інститут, в 20 заснувала стартап — маркетплейс супутникових даних ImageAiry, 23 — стала наймолодшим віце-президентом в аерокосмічній індустрії. Що в підсумку: 5 вищих освіт, місце в рейтингу «Лідери майбутнього» від St. Gallen Symposium і робота 24/7. Роботу в такому режимі можна уявити чеснотою, а можна пригадати, що в житті є сім’я, розваги, спорт та багато інших приємних активностей, на які потрібно знайти час. Ленгольд спробувала прибрати травматичний вибір між кар’єрою та особистим — так вийшов «Космос. Agile-щоденник».

Відразу скажемо: блокнот ближче до книг з особистої ефективності та тайм-менеджменту, ніж блокнотам для творчих людей. Структура натхненна методології Agile, за якої і названий планнер, вона складається з таких блоків

1) спринт — 9-тижневий відрізок, за який ви зможете виконати 3 поставлені завдання по особовому розвитку, кар’єрі і відносин. Ділиться на елементи:

  • етапи — виберіть, що потрібно для досягнення мети і скільки часу ви на це витратите;
  • «Чому це важливо?» — визначте, чи дійсно хочете досягти цієї мети і чому;
  • «Моя нагорода за успіх» — бонуси за виконання мети всі люблять. Тепер зможете визначити його собі самостійно;

2) результати спринту — в цьому розділі аналізуєте, вийшло домогтися поставлених цілей, а якщо ні, то чому, і як зробити наступний спринт продуктивніше;

3) моніторинг звичок — напрацьовуємо хороші, позбавляємося від поганих. Кожна звичка прив’язується до однієї з цілей спринту. Наприклад, звичка вставати в 6 ранку і робити гімнастику прив’язані до мети “Пробігти в аматорському марафоні”;

4) розклад ранкових і вечірніх ритуалів — невеликі корисні активності, для яких виділяєте точний час;

5) ідеальна тиждень — погодинна таблиця тижня, яка допоможе не заплутатись у звичках, ритуалах, справах і зустрічах;

6) список завдань на тиждень — для кожної з 9 тижнів спринту. За списком зручно стежити, на якій із завдань спринту ви фокусуєтеся і скільки часу йде на інші завдання.

Важлива частина спринту — підведення підсумків і визначення важливих звичок

Наступні сторінки «Космос. Agile-щоденник» нагадують стандартний планнер: проставляєте дату, день тижня, визначаєте завдання на день з таймінгом та працюєте з ним. Оцінити прогрес у кінці дня можна в блоках «Досягнення дні» і «Подяка дня».

Рада по використанню: виписуйте досягнуті цілі на стікерах і клейте їх вдома на стіні. Дивіться на цю “стіну досягнень” кожного разу, як будете сумніватися у власних силах.

Стаття в тему: Добірка ТОП-10 книг з тайм-менеджменту