Проблема з мотивацією в тому, що багато хто думає: хтось або щось може мотивувати мене. Ніби є чарівний перемикач, який висмикне нас з болота прокрастинації. Це неправда. І книга «Міф про мотивації» Джеффа Хейдена доводить, що єдиний спосіб мотивації це успіх.

Про автора: Джефф Хейден один з найбільш популярних колумністів Inc.com, инфлюэнсер LinkedIn. У 2017 його статті в Inc прочитало понад 20 млн осіб.

Як виникла ідея написати книгу про мотивації?

Як-то Джефф Хейден говорив з тенісисткою Венус Вільямс про її кар’єрі. І вона сказала, що у неї ніколи не було вражаючого моменту натхнення або мотивації. Тобто не було миттєвої думки: «Мета мого життя бути тенісисткою №1 у світі». Вона просто хотіла бути кращим гравцем у великий теніс.

Це спонукало Джеффа згадати про всіх людей, які розповідали йому, як вони сподіваються отримати щось величезне і чекають «вирішального моменту». Виявилося, що лише в рідкісних випадках суперуспішні люди несподівано знайшли свою пристрасть і мета в житті. Більшість поступово розвивали свої захоплення та інтереси, пробуючи, експериментуючи, стаючи краще і отримуючи денні дози мотивації через маленькі успіхи.

Так Хейден сформулював головне правило мотивації:

«Мотивація це не щось, що ти отримуєш це те, що ти створюєш, дотримуючись якогось процесу поліпшення, крок за кроком».

Тому успішні люди визначають мету і фокусуються на процесі, а не на цілі. Кожен день вони досягають невеликий мети, відчувають гордість і отримують насолоду від такого «маленького» успіху. Відчуття завершеності дає ту мотивацію, яка потрібна для завтрашнього дня.

Як мотивувати себе через успіх?

Маленькі успіхи це весело і мотівірующе! Ось чому у вас вже є все що потрібно. Мотивацію ви отримуєте автоматично після кожного маленького успіху.

Джефф Хейден

Формула мотивації Джеффу Хейдену така:

1.Мрійте про більше

2.Поставте величезну мета

3.Створіть процес, який переконає в тому, що ви досягнете мети

4.Забудьте про своєї величезної цілі і працюйте замість цього над покращенням процесу

Чи є зв’язок між щастям і мотивацією? Джефф доводить, що реальний джерело тривалого щастя в процесі. Ми відчуваємо себе вмотивованими, тому що робимо. Мотивація це результат, а не умова дії. Не потрібна мотивація, щоб з’їсти цукерку просто з’їжте її і будете мотивовані 🙂

Ланцюжок мотивації: Успіх → Мотивація → Більше успіху → Більше мотивації → Більше успіху

3 поради щодо побудови успішної кар’єри від Джеффа Хейдена

— Кожен день робіть щось, що ніхто інший не робить. Найлегший спосіб відзначитися і стати відмінною успішним робити те, що інші люди не роблять або не прагнуть робити. Неважливо, що це робіть це кожен день. Через тиждень ви будете відрізнятися. Через місяць ви будете особливим. Через рік ви будете неймовірним і ви вже точно не будете схожі ні на кого з оточення!

— Дані приходять і йдуть, а відчуття залишаються назавжди. Факти і постаті важливі. Розуміння логіки і пояснення, що стоїть за рішення, допомагають. Графіки, таблиці, звіти корисні і швидко забуваються. Але спробуйте виставити співробітника дурнем або розчаруйте його і він ніколи цього не забуде. Навіть якщо ви вибачитеся, шкоди буде завдано. Тому думайте в першу чергу про те, що відчувають співробітники, ніж про побудову нової таблиці. Адже виправити помилку в даних легко, а от з самооцінкою такий трюк не провернути.

— Не забувайте, що ви завжди можете працювати кращі, ніж інші. Не просто розумніший, але і більше. Як сказав Джиммі Спитхилл, шкиппер команди Oracle USA, переможців кубка Америки: «Рідко коли я зустрічався з ситуаціями, де якщо ти зробив щось менше, ніж інший хлопець це хороше рішення». Так, у вас може бути менше досвіду, грошей, таланту і зв’язків. Але ви завжди можете думати і працювати більше, ніж хто-небудь ще. Навіть коли здається, що всі навколо проти вас, стійкість і прагнення можуть стати вашими перевагами і єдиними, які вам дійсно знадобляться.

Так що ж таке мотивація? Це не чарівна іскра, яка запалює вас і перетворює роботу в казку. Це не щось, що ви отримаєте, почув потужну мова або прочитавши книгу.

Мотивація це результат. Це гордість, яку ви відчуваєте за виконану приголомшливо роботу, і вона запалює вас рухатися далі до мети. Справжня і довготривала мотивація приходить після того, як ви почали рух.

Мотивація активна. Весь секрет в тому, щоб насолоджуватися відчуттям успіху, який приходить з невеликими перемогами і поліпшеннями. Повторюйте їх знову і знову, день за днем і ви побачите результат.

Джефф Хейден

Міф про мотивації. Як успішні люди налаштовуються на перемогу.

Замовити книгу