Ми наближаємося до кінця року, а це значить пора підбивати підсумки 2018 року. У цьому році вийшла величезна кількість книг, але ж читати неможливо. Тому ми зробили особисту підбірку книг по саморозвитку для чоловіків, які були випущені в цьому році. Біографії відомих людей, покрокові інструкції по запуску бізнесу, мотивуюча література — kniga.biz.ua підготував справжній must read!

«Правила тренувань Брюса Лі. Відкрий можливості свого тіла», Брюс Лі

Брюс Лі був не просто актором, а і популяризатором бойових мистецтв, який перевів їх з розряду східної екзотики в невід’ємну частину життя. Що ж виділяла Брюса Чи з ряду інших кіношних бійців? Він створив власну систему тренувань — джиткундо — яка увібрала кращі елементи з десятка інших єдиноборств. Брюс вклав все, що у нього було, вдосконалення цієї системи: самовіддачу, завзятість, концентрацію, розум і допитливість.

Тому книга «Правила тренувань» — унікальне видання, яке увібрало в себе особисті папери, коментарі, есе, щоденники та замальовки Брюса. Вони дали можливість визначити, як сформував своє приголомшливе тіло і домігся приголомшливих результатів в кіно і життя. Це опис системи поглядів Брюса Лі на процес тренування. Кожна глава пропонує матеріали, зібрані зі слів забудькуватих колег і самопроголошених гуру, а ті, що дав нам сам Брюс Лі у своїх записах, коментарях до прочитаного, листах, щоденниках та інтерв’ю. Цим книга цінна.

Чому навчить книга: фіксувати прогрес і вносити корективи, визначати найкращі способи досягнення поставлених цілей, тримати в здоровій формі своє тіло і дух.


Замовити книгу

«Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв» Анн Бланшар, Серж Бліх, Жан-Бернар Пуї

Пам’ятайте, якими здавалися нудними біографії великих письменників, поетів, вчених та дослідників? Адже коли вони були шкільного віку, ніхто і не міг подумати, що вони перетворяться на бронзові монументи, з яких будуть змахувати пил.

Хлопчик, який не отримав атестата про освіту в гімназії і провалився на першому надходженні у вищий навчальний заклад — Альберт Ейнштейн. «Вчителі вважають його тупим або млявим, непокірною або апатичним, адже він не може тягтися в одній упряжці з іншими відстає, то одним стрибком всіх обганяє. Як би там не було, ні на кого не сиплеться стільки палиць, як на нього», — так описав шкільні роки Оноре де Бальзака його біограф Стефан Цвейг. І таких прикладів сотні!

«Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв» доводить, що перше враження може бути оманливим, і вчорашні аутсайдери можуть стати завтрашними геніями. Автори підготували колекцію портретів видатних особистостей, які залишили помітний слід в історії, літературі, мистецтві та науці. І це хороший привід згадати, що суворі бородаті чоловіки з орденами, преміями і патентами колись були непосидючими дітьми.

Чому навчить книга: того, що будь-яка дрібниця може зіграти свою роль і потрібно йти не разом з натовпом, а туди, куди вам треба дійти.

Замовити книгу

«Майкл Джордан. Його Воздушество», Роланд Лазенбі

Хто такий Майкл Джордан: великий баскетболіст або посередній гравець в бейсбол? Актор, атлет, олімпієць? Найкраще про нього сказав баскетболіст, олімпійський чемпіон Меджік Джонсон: «Є Майкл Джордан, а потім решта всі ми».

Ця книга — спроба журналіста Роланда Лазенбі деконструювати легенду «Його Воздушества» і перетворити його в зрозумілого людини, зі своїми слабкостями і недоліками. І в той же час автор захоплюється №1 серед найвидатніших гравців XX століття, який перетворив баскетбол в товар і став кумиром для підлітків і дорослих по всьому світу.

Чому вчить книга: що дисципліна і віра в свою Справу здатні творити дива і що одного таланту замало для досягнення своїх цілей.

Замовити книгу

«Принцип важеля», Роб Мур

Лідер продажів за жовтень і листопад kniga.biz.ua і це неспроста. Ми живемо у складний час, коли 24 годин на добу здаються недостатніми, і стільки всього треба зробити: читати, саморозвиватися, навчатися, проводити час з сім’єю, досягати цілей… Роб Мур сам зіткнувся з цією проблемою і розробив концепцію важелів — інструментів, з допомогою яких можна заощадити час, позбутися від безглуздих витрат часу і сил на завдання, які не подобаються.

Головний принцип важеля — концентруватися на тому, що вдається, і передавати на аутсорс все, що погано виходить. Цікава думка серед закликів до «достигаторству» і багатозадачності! Правило 80/20 тільки доводить, що книга реально працює, адже лише 20% того, що ми робимо, приносить 80% прибутку або іншого ефекту. «Прицип важеля» Роба Мура дає розуміння, що це за 20%, і зосередити на них свою увагу.

Чому вчить книга: не розпорошувати свої зусилля і не намагатися зробити все самостійно, якщо хтось може зробити це краще.

Замовити книгу

«45 татуювань особистості. Правила мого життя», Максим Батырев

Ця книга з’явиться в продажу під Новий рік, і кращого подарунка під ялинку важко побажати. Про нову книгу Максима Батирева, бізнес-коуча, спікера, автора бізнес-бестселерів, «45 татуювань особистості» ми вже писали окрему статтю, в якій розібрали п’ятірку цікавих татуювань особистості.

Це відмінний приклад комбінації розвиваючої та мотивуючої літератури. Максим ділиться історіями зі свого життя і життя колег, пояснює, чому мріяти не шкідливо і в той же час — дає установку на чіткі принципи, які допоможуть досягти бажаного: якісно відпочивати, продуктивно працювати, бути щасливим і займатися Справою всього життя.

І нехай вашою першою татуюванням на серці стане «Ніколи не кажи, що ти чогось не можеш». Тому що кожен може все!

Чому вчить книга: того, що немає нічого неможливого і що принципи — це фундамент, на який спираються чемпіони і великі люди.

Замовити книгу

«Управління бізнесом за методиками спецназу. Поради снайпера, який став генеральним директором» Брендон Уебб

«Так, чергове нудне керівництво по веденню бізнесу з графіками і посиланнями на часові виступи спікерів», подумає читач. І тут же прочитає історію виживання в ролі снайпера в одній з гарячих точок.

Парадоксально, але історії з життя Брендона Уебба займають більшу частину книги, і це не просто балаканина заради балаканини». За кілька років він з людини з боргами на 100 000 доларів перетворився в людину, якій запропонували продати свою компанію за 15 млн доларів. Брендон за час, проведений у службі та бізнесі, прийшов до важливого висновку: досягнення майстерності в спецназі сприяють ті ж самі фундаментальні принципи, що і успіху в бізнесі.

Тому в «Управлінні бізнесом за методиками спецназу» він показує програму успіху на основі 7 уроків, які Брендон вивчив у процесі подолання складних військових і підприємницьких випробувань. Кожен з уроків ілюстровано на прикладі досвіду служби в підрозділі SEAL і кейсами реальних бізнесменів. Брендон називає таких професіоналів «спецназівцями від бізнесу».

Чому вчить книга: того, які навички дійсно корисні і в житті, і в бізнесі, і як залишатися максимально зосередженим у важкі дні.

Замовити книгу

«Метод вовка з Уолл-стріт. Одкровення кращого продавця у світі» Джордан Белфорт

Отже, у нас є кращий продавець у світі, якого зіграв Леонардо ді Капріо, унікальна система продажу «Пряма лінія»і безцінний досвід ведення бізнесу (і сидіння в тюрмі). Що залишається зробити? Звичайно написати книгу! Джордан Белфорт видав дві автобіографічні книги і здавалося б не позиціонує себе як підприємця. Більш того він колесить по Європі і США як мотиваційний оратор. Але з його системою продажів можна ознайомитися в книзі «Метод вовка з Уолл-стріт. Одкровення кращого продавця у світі», і повірте, це варто того.

Перед тим навчати людей своїй системі і описувати її в книзі, Джордан витратив два роки на доопрацювання і чіткий опис кожного елемента. При цьому він видалив ефективні, але не етичні прийоми: жорсткий психологічний тиск, сумнівні мовні шаблони і інші штуки, які призводили до закриття угоди. Також Белфорт залучив експертів в області психології, нейролінгвістичного програмування, методик навчання дорослих і створення контенту. Так вийшло створити ефективну та етичну систему.

Може здатися, що це вузькоспеціалізована література: далеко не кожен зайнятий у сфері продажів. І немає більш поширеної помилки, вважає Джордан. Адже в будь-якому випадку людині потрібно вміти переконувати інших і робити на них вплив. Інакше він ніколи не зможе стати хазяїном свого життя і досягти цілей.

Чому вчить книга: того, що мистецтво продажів це мистецтво етичного переконання, а не вміння впарити непотрібну річ. І це мистецтво доступне (й обов’язково) кожному.

Замовити книгу