Доброго дня, мене звуть Наташа, я працюю в Kniga.biz.ua. Якщо ви читаєте цей блог, підписані на нашу сторінку в Фейсбук або відвідували заходи, на яких ми продаємо книги, то ми швидше за все вже знайомі. Якщо ні, то, сподіваюся, у нас ще буде можливість познайомитися.

Сьогоднішня розповідь – не про книжки, а про особистого життя нашого магазину, про те, що ми ще любимо, крім книг. У нас дружня робоча атмосфера, ми любимо різні спільні заняття: від чисто щотижневих робочих обговорень книг до походів у кіно та розпиття пива. І ми завжди знаходимося у пошуку нестандартних занять для нашої команди, а тому будь-яка свіжа ідея знаходить у нас живий відгук. І зрозуміло, що пропозиція сходити в «живий квест» від компанії Quests.com.ua, було прийнято на “ура”.

Зізнаюсь, я ненавиджу комп’ютерні ігри. Зовсім. Ну майже зовсім. Є один виняток. Моя таємна слабкість – це квести. Рішення головоломок, спроби поєднання непоєднуваних предметів у незвичайних обставинах – такі ігри можуть захопити мене надовго. А ще в дитинстві у мене була таємна мрія — стати учасником програми «Форт Боярд» (пам’ятаєте таку?)

«Живий квест» – це ваша улюблена комп’ютерна гра, втілена в реальність. Квести організовані за принципом «вибратися з кімнати»: як тільки ви в неї потрапляєте, двері зачиняються, і ви опиняєтеся в суспільстві дивних предметів, закритих на замок дверей і логічних загадок. На те, щоб вибратися, вам дається всього годину. Тільки в «живому квесті» ви не наодинці з комп’ютером, а зі своєю командою (2-4 людини).

Отже, в один із днів команда Kniga.biz.ua у складі: Дмитро (співвласник магазину), Олексій та Андрій, наші головні співробітники з продажу та управління магазином, ну і я вирушила на розгадку «живого квесту».

Таємничі кімнати компанії Quests розташовані в центрі Києва, на одній з маленьких вуличок неподалік від Золотих воріт. Затишне напівпідвальне приміщення з купою дверей, привітний персонал і гостинна зустріч – з чаєм та шоколадками. Невеликий вступний інструктаж – яка задача, що можна і не можна робити. Здаємо телефони та інші відволікаючі речі на зберігання, і ось ми вже перед входом у кімнату.

Всього у Quests.com.ua три кімнати, різного рівня складності: від найпростішої «Вписки Брежнєва», куди сміливо можна приходити з дітьми, до самого складного рівня з поліцейським розслідуванням. На нього ми, власне, і націлилися. Двері відкриваються, і ми потрапляємо в невелике приміщення, повне усяких «штучок». Не можу сказати про інші кімнати, але в тій де ми були антураж і ефекти підібрані дуже добре.

Якщо ви, як і я, любите квести, то тут же відчуєте знайомий азарт дослідника – всюди заглянути і все відкрити, взяти на замітку все, що може знадобитися для того, щоб вибратися з замкненої кімнати як можна швидше. Шкода, що не можна поділитися подробицями, а то вийде «спойлер», здатний позбавити вас задоволення.

Скажу чесно, ми майже змогли вирішити головоломку. Але все ж програли, не вклавшись в покладений час. Попутно ми ще злегка «хакнули» комп’ютер, який є складовою частиною гри)) загалом, було весело і дуже азартно.

Загальні відчуття – клас! Все зроблено з великою увагою до деталей, багато всього, що може вас заплутати, зі всякими світловими та іншими спецефектами. Час пролітає непомітно. Поки команда метається по невеликому приміщенню в пошуках розгадок, за вами за допомогою систем відеоспостереження «доглядає» адміністратор – він може навіть дати підказку, якщо ви зовсім вже зайдете в глухий кут. Через гучний зв’язок вам також нагадають, скільки залишилося часу, а час там летить непомітно!

Емоції від проходження били через край, як і емоції при обговоренні того, чому прокололися і не вийшли, що не спрацювало. І відразу ж було бажання піти ще одну кімнату! Власне, оскільки кількість учасників обмежена, наші менеджери з продажу спробують пройти квест на цьому тижні.

Загалом, всім кому необхідно «розрядити» мізки від повсякденних завдань, переключивши їх в інше русло в режимі цейтноту – рекомендую. Для тих, хто квестами раніше не захоплювався, це буде зовсім нове відчуття, для квест-маніяків зразок мене – відмінне «пожвавлення» улюблених ігор.

Ну і звичайно ж, це не просто розвага. Обов’язково сходіть туди зі своїми колегами. Якщо, звичайно, ви хочете дізнатися свою команду краще зрозуміти, як її «гравці» реагують на складні ситуації. Такий досвід несподіваного командної взаємодії ви зможете отримати хіба що на дуже дорогому і серйозний тренінг з командоутворення. Але якщо на тренінгу співробітники в напрузі (адже зрозуміло, що це частина робочого процесу), то в грі всі відкриваються, причому з абсолютно несподіваного боку.

Ви здивуєтеся тому, скільки зможете дізнатися про своєму рідному колективі. Хто здатний не зациклюватися на одному очевидне рішення і шукати нові шляхи, хто готовий брати на себе роль лідера, хто скисає при першому ж невдалому результаті. Гарантую, вам швидше за все відкриється багато нового про ролі та розстановку сил у колективі. Якщо ви непогано розумієте англійську, можна подивитися ролик з кумедною класифікацією типажів гравців, придуманої великими любителями цих ігор.

З цікавості трохи погуглила» історію таких «закритих кімнат». Реалістичні квести з’явилися вперше в 2006 році в Силіконовій долині, а з 2007-2008 на них почався справжній бум в азіатських країнах. До нас квести дійшли зовсім недавно, але, мабуть, їх популярність впевнено набирає обертів – все частіше бачу в стрічках друзів на фейсбуці фотографії з тепер вже зрозуміло табличкою)))

Загалом, поки недолік для мене тільки одне – якщо ти вже побував у якійсь кімнаті, то йти в неї другий раз немає сенсу. Тому сподіваємося на швидке відкриття нових локацій і плануємо другий візит. Повинні ж ми все-таки показати класний результат? Ще кілька особистих вражень моїх колег:

Олексій

«Вирушаючи в закриту кімнату, приблизно уявляв, що мене там чекає. Пошуки якоїсь однієї фігні, яка мені допоможе дістатися до іншої, щоб відкрити третю і т. д. Питання стояло тільки в тому, скільки цих етапів буде і наскільки далеко будуть заховані ці ерундовины. Незважаючи на те, що я захоплений усім про Шерлока Холмса, не можу з повною впевненістю сказати, що я маю детективні навички. Як мінімум гри на PC в жанрі квест – не викликали у мене захоплення і залежності. Але бойовий настрій колег надав впевненості.

Заходимо в кімнату і тут за спиною захлопується двері … Блін, це ж треба видихнути і обчислити саме ту ерундовіну, яка потрібна саме на даному етапі! ААА, а тут не можна водити мишкою по екрану, що б «виділялися» саме ті штуковини, які треба. Починаєш все дивитися, мацати, нюхати, як кажуть «на зуб». Отримуєш великий потік інформації в мозок, а відфільтрувати зайве, що б залишилося тільки потрібне ЗАРАЗ і скласти з цього один пазл – не виходить. І тут у когось гіпотеза, і відчуваєш – воно! Раз, і пазл склався. Але попереду новий, і вирішувати його треба зовсім по-іншому.

А ось що мені не дає заспокоїтися – це вміння і навички складати пазл. Це дано від народження і лише обраним — можливість оперативно вирахувати ОДНУ важливу деталь серед тисячі і саме на ній зупинити свій погляд/думка? Змушений визнати, що у мене особисто це не на вищому рівні. Але я готовий довести, що якщо це можливо у собі прищепити і розвинути, то я зроблю це!»

Андрій

«Дуже вразила стилістика оформлення кімнат. Предмети навколо справжні, повністю поринаєш в квест і концентруєшся на вирішенні головоломки. Цікаво шукати потрібну інформацію, зіставляти натяки, думати над застосуванням підручних предметів у загальній концепції кімнати.

Відразу згадуються комп’ютерні ігри, але в реалі — набагато крутіше. Здається, коли ти вже все знаєш і близький до мети, вирішуєш одну головоломку, знаходиш потрібну відповідь, але на цьому нічого не закінчується. А часу у тебе все менше і менше, а це саме мотивуюче.»

Реальний квест Quests

Квест ми проходили ось тут — Quests.com.ua. Вартість участі від 250 грн. до 500 грн.

Зараз у Quests.com.ua три рівня складності:

Простий: «Вписок Брежнєва»

Середній: «Шпигун, вийди геть»

Складний: «Живим або мертвим»